• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy minister czyści z PiS. Pod topór idzie ważne nazwisko

W poniedziałek lub wtorek, ze stanowiskiem pożegna się Bartosz Zbaraszczuk, sekretarz stanu oraz szef Krajowej Administracji Skarbowej, który za rządów PiS zrobił ekspresową karierę w służbach.
 
Skoro jest już oficjalna informacja o odwołaniu SKAS mogę napisać parę zdań podsumowania.
Tak ekspresowe awanse to oczywiście nieporozumienie i trzeba napisać wprost psucie służby, ale ma to miejsce niestety przy szefach w każdej formacji. Przykładem było ABW i nie tylko. Podobne tempo awansów.

Natomiast to był zdecydowanie najlepszy SKAS, jeżeli chodzi o sposób prowadzenia dialogu społecznego, wliczając także Szefów Służby Celnej.
A to jest najważniejsze w kontaktach z ZZ.
Ważne, aby rozmawiać i próbować szukać rozwiązań problemów.
Są standardy dialogu społecznego, opracowane zresztą przez Radę Ministrów, niestety często nie są przestrzegane.

Jeżeli nie ma dialogu społecznego, musimy rozmawiać na ulicy i poprzez inne protesty, co niestety pokazała przeszłość wielokrotnie.

Dla kontrastu podam jako SKAS min. M.Banaś, który np. nie podjął spotkania przez ponad rok.
Negatywne skutki braku dialogu w Jego wykonaniu jakie były, wszyscy znamy.

Oczywiście, wiele spraw nie zostało załatwionych z odchodzącym SKAS i mam nawet żal o zbyt późne podjęcie części z nich lub pominięcie zupełne, ale jednak sporo ruszyło do przodu i jako całokształt pozytywnie oceniam sposób komunikacji i dialogu z SKAS. Nie było też zbyt dużo czasu, aby pociągnąć wszystkie tematy. Część z nich była już też uzgodniona, ale miały być załatwione w 2024 r. Czy te uzgodnienia będą kontynuowane, nie wiadomo, ale niebawem się przekonamy.
 
Panie przewodniczący, cieszę się z Pańskiego zdania na temat odchodzącego SKAS.
Nie podzielam jednak Pańskiej opinii w 100%. Być może dialog z ZZ był zadowalający, lecz przykrywał on te nominacje osobiste apl. BZ. oraz osób mu wygodnych, które już jak się okazuje zmieniają szybko posady, niestety przyznane im w astronomicznym tempie stopnie pozostają, ponadto po przeniesieniu otrzymują niezwykle wysokie jak na pospolitego funkcjonariusza stanowiska, typu st. ekspert SCS.
Pisze to sfrustrowany, tym "ukochanym" przez ZZ skasem, emerytowany funkcjonariusz z 30 letnim stażem.
 
To jest moje zdanie jedynie na temat sposobu prowadzenia dialogu.

Awanse "znajomych królika" to tragedia, ale to niestety także norma za każdego Szefa.
Nie powinno tak być, ale jest.
Będzie nowy, będą nowe ekspresowe awanse.
Takie życie, ale oczywiście trzeba to negować i potępiać.
 
Chciałem coś napisać, ale zapomniałem. Doceniam Pana przewodniczącego, i banować może mnie dalej.
Swojego zdania na temat prowadzonej w służbach przez ostatnie lata polityki nie zmienię.
Ale już jest odwilż.
Znikają radiowozy z Mickiewicza, Nowogrodzkiej i spod pomników.
Wracamy do normalności. Mam nadzieję że dotyczy to wszystkich służb mundurowych. Bo policja była totalnie sponiewierana.
I teraz mogę powiedzieć "murem za polskim mundurem".
Ar lābu nakti!
 
Mam nadzieję, że przemyślałeś temat przez noc.
Nikt nie nakazuje Tobie zmienić zdania, ale powinieneś ostudzić emocje polityczne.
Pod ich wpływem sam przecież prosiłeś, aby Ciebie zbanować.
Postaraj się przyjąć do wiadomości, że takie ekspresowe awanse znajomych, były także za innych ekip rządzących.
Wspomnieć wystarczy rok 2009.
Ja obiektywnie przyznaję, że takiego psucia służby jaki zainicjował KAS, nie było w żadnej innej formacji i to są fakty.
Dlatego jak najszybciej trzeba wyjść z KAS.
 
Back
Do góry