• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowi wiceministrowie

Piotr Patkowski został powołany na wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych - poinformował resort finansów. Z kolei wiceszefem Krajowej Administracji Skarbowej i wiceministrem finansów została Anna Chałupa. Powołania zaczęły obowiązywać 16 kwietnia.
 
cudowne dzieci
1587154819295.png
 
Ale p. Anna miała odwagę pojechać niedawno do Warszawy z zespołem i zaprezentować w MF poważne mankamenty P2B+.
Czy to wystarcza na takie stanowisko, nie wiem, ale wbrew pozorom to osoba, która potrafi słuchać i wiele rzeczy rozumie.
To moja subiektywna uwaga, na podstawie kilku spotkań i wymiany zdań.

Na jej miejsce przyszedł p. Leszek Syguła, z DPA (głównie WRO-System i zarządzanie ryzykiem), gdzie był dyrektorem.
Na jego miejsce prawdopodobnie przyjdzie Marcin od JPKów.
 
do aquirre, to są bardzo ważne sprawy. Rzygam... już tym coraz większym poziomem niekompetencji w naszej firmie. Coraz większym pomiataniem. Odzieraniem nas z godności. A teraz... znowu... niespodzianka. I oczekiwanie... A ja się zastanawiam... dlaczego taka decyzja? Czy potrzebny jest ktoś... do podpisania czegoś? A Ty jesteś... zdziwionooburzony? Proponuję na powitanie wziąć czekoladę w sreberku i jechać do stolicy.
 
Ale p. Anna miała odwagę pojechać niedawno do Warszawy z zespołem i zaprezentować w MF poważne mankamenty P2B+.
Czy to wystarcza na takie stanowisko, nie wiem, ale wbrew pozorom to osoba, która potrafi słuchać i wiele rzeczy rozumie.
To moja subiektywna uwaga, na podstawie kilku spotkań i wymiany zdań.

Na jej miejsce przyszedł p. Leszek Syguła, z DPA (głównie WRO-System i zarządzanie ryzykiem), gdzie był dyrektorem.
Na jego miejsce prawdopodobnie przyjdzie Marcin od JPKów.
A Marcin od JPK-ów ma jakieś nazwisko?
 
@fajer Raz spotkałem się z Panią Anną Chałupą nową wiceminister. To oczywiście za mało, aby oceniać, jednak napiszę, że odniosłem podobne wrażenie. Kilkukrotnie usłyszałem to także od innych z IAS Wrocław dużo wcześniej. Ta cecha może być bardzo cenna dla nas. Dotąd spotykałem się głównie z wiceministrami, którzy nie potrafili słuchać(przodował MB i JK), choć były wyjątki u innych, ale kiepsko było z następnym działaniem.
Ważne, by później, po wysłuchaniu i wyciągnięciu wniosków, następowała akcja, konkretna inicjatywa doprowadzona do końca, a nie pozorowanie działań.
Zobaczymy jak w tym sprawdzi się Pani Anna na szczeblu ministra. Czy oprócz słuchania podejmie także działanie? Spraw do załatwienia jest bardzo wiele.
 
Posłuchałem... ruch harcerski, co do zasady... jest ok... Trochę mnie zmroziło... Źli Niemcy, źli Niemcy...? itd.
Może raczej...hitlerowcy?
Czy to nie akcenty... nacjonalistyczne? Jasne, nie musimy ich kochać.
Ale... Tak kształtujemy... młodzież polską, europejską?
 
@Hunter1 - poniekąd masz rację, acz to tylko bezmyślne powielanie "tradycji". Za młodu, u mnie na podwórku, też bawiliśmy się w "Niemcy v. reszta świata". Charakterystyczny wąsik pod nosem tej harcerki- Niemca, też ma swoje znaczenie.
Ta "zabawa" nie wzbudza jednak aż takich kontrowersji jakby mogła, gdyby za "wroga" obrano inną nację - np. "ruskich" bądź (chroń nas i ich Boże) "żydów" ...
 
Po co wroga kojarzyć z narodem, państwem czy wyznaniem? Czy nie może być drużyna Białych i Czarnych? Lub wiele różnych kolorów, niekoniecznie tęczowych, jako sprzymierzonych przeciwko Czarnym?
 
Back
Do góry