• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
  Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

  Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
  Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
  Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
  Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowe ubezpieczenie NNW dla KAS

Szanowni Państwo,


Z przyjemnością informujemy, że Związek Zawodowy Celnicy PL we współpracy z brokerem ubezpieczeniowym WDB S.A. i Towarzystwem Ubezpieczeniowym Generali TU SA przygotował nowy program Grupowego Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla Funkcjonariuszy oraz Pracowników Cywilnych KAS ich Dzieci.

Ubezpieczenie polecamy w szczególności dla dzieci i młodzieży jeżeli nie są one ubezpieczone w szkole/na studiach lub jako dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni dużo szerszy zakres ochrony oraz wyższe sumy świadczeń.

Do ubezpieczenia mogą przystępować dzieci Funkcjonariuszy i Pracowników KAS bez względu na wiek.

Funkcjonariusze i pracownicy KAS dzięki programowi NNW mają możliwość rozszerzenia ochrony grupowego ubezpieczenia na życie.


Do wyboru macie Państwo aż 4 warianty ubezpieczenia ze zróżnicowanymi sumami ubezpieczenia oraz składką miesięczną, z czego aż 3 z nich zapewniają ochronę dla dzieci do 18 roku życia uprawiających wyczynowo sporty.Ubezpieczenie NNW gwarantuje Państwu szereg świadczeń związanych z wypadkami oraz zapewnia ochronę ubezpieczeniową 24 godziny na dobę, na całym świecie.

Karencja na ubezpieczenie NNW nie obowiązuje, a ochrona gwarantowana jest już od 1 dnia po przystąpieniu do ubezpieczenia.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu i już teraz do wypełniania deklaracji i zapisywania się do programu.

Nowy program zaczyna funkcjonować z dniem 1 listopada 2021 roku. Obecne warunki funkcjonującego do tej pory programu NNW wygasają z dniem 31.12.2021r.W załączeniu przekazujemy Państwu ulotkę informacyjną, Ogólne Warunki Ubezpieczenia, deklarację przystąpienia dla pracownika i członka rodziny powyżej 18 roku życia oraz deklarację przystąpienia dla dziecka poniżej 18 roku życia.Aby przystąpić do programu należy wypełnić DEKLARACJĘ, upoważnienie do potrącania składek i złożyć je u osób obsługujących w Państwa Izbach.

W przypadku Izby w której nie ma osoby kontaktowej druk należy wysłać bezpośrednio na adres:

WDB S.A. , Migdałowa 4 lok. 28, 02-796 Warszawa • IAS Białystok – tel.: +48 85 665 57 43
 • IAS Katowice – tel.: +48 +48 32 207 65 17, 696 816 425
 • IAS Kielce – tel. +48 41 364 26 94
 • IAS Kraków – Maria Mrugała maria.mrugala@celnicy.pl tel. 668 380 349

 • IAS Lublin – Wiesław Szot w.szot@op.pl
 • IAS Łódź – tel. +48 42 254 72 38
 • IAS Olsztyn – tel. + 48 89 525 42 06
 • IAS Opole – tel.: +48 77 440 32 25
 • IAS Przemyśl, Rzeszów – tel.: +48 16 676 44 82
 • Oddział Celny w Świecku Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim – Jadwiga Kruszyna jadziaa1@vp.pl
 • IAS Wrocław – tel.: 71 365 26 14

- IAS Warszawa – tel.: +48 22 56 18 036, 22 56 18 041
 

Attachments

 • C2_FormularzNNW_Dziecko do 18 r.pdf
  107,3 KB · Wyświetleń: 467
 • C2_FormularzNNW_Dziecko powyzej 18 r.pdf
  97 KB · Wyświetleń: 437
 • OWU NNW Grupowe 2019 KP klauzula informacyjna.pdf
  851,5 KB · Wyświetleń: 566
 • Ulotka NNW KAS 10.2021.pdf
  354,9 KB · Wyświetleń: 871
Jeśli ta oferta ma zastąpić poprzednią to jest to bardzo niekorzystna zmiana. Szkoda mi po tylu latach ubezpieczenia rezygnować ale chyba nie będę miała wyjścia.
 
Jeśli ta oferta ma zastąpić poprzednią to jest to bardzo niekorzystna zmiana. Szkoda mi po tylu latach ubezpieczenia rezygnować ale chyba nie będę miała wyjścia.
Czy na pewno masz na myśli o ubezpieczeniu NNW? A może o ubezpieczeniu na życie?
Z tego co ja zrozumiałem z komunikatu, to jest to uzupełnienie ubezpieczenia na życie.
 
No właśnie to chciałbym ustalić. Poprzednie ubezpieczenie na życie obejmuje też NW więc teraz nie wiem czy to ma zastąpić to poprzednie czy oba będą równolegle obowiązywać
 
No właśnie to chciałbym ustalić. Poprzednie ubezpieczenie na życie obejmuje też NW więc teraz nie wiem czy to ma zastąpić to poprzednie czy oba będą równolegle obowiązywać
Szanowna Pani, w chwili obecnej następuje zmiana warunków ubezpieczenia NNW a nie ubezpieczenia na życie.
Ubezpiecznie na życie w Generali gdzie do wyboru macie Państwo 6 wariantów ubezpieczenia NIE ulega zmianie.
Ubezpieczenie na życie jak słusznie Pani zauważyła w swoim zakresie zawiera zdarzenia związane z NNW natomiast modyfikacja i nowe warunki dotyczą samego programu NNW funkcjonującego niezależnie, odrębnie od ubezpieczenia na życie.
W chwili obecnej program NNW dla funkcjonariuszy i pracowników KAS oraz ich dzieci zawierał 4 warianty, na jego miejsce od 1 listopada 2021r wchodzi nowy program z dużo szerszym zakresem świadczeń i wyższymi sumami ubezpieczenia.
Wykupienie dodatkowo ubezpieczenia NNW daje Państwu możliwość zwiększenia sum ubezpieczenia w przypadku wystąpienia zdarzenia związanego z nieszczęśliwym wypadkiem.
W sytuacja wystąpienia zdarzenia NNW np. Uszczerbku na zdrowiu mając polisę grupowego ubezpieczenia na życie i dodatkowo polisę NNW wypłata świadczeń następuje z obydwu polis.
W przypadku dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt z naszym biurem WDB SA pod numerem 22 628 46 41 a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa wątpliwości.
 
Nowa Polisa NNW jest bardzo niekorzystna. Zasadnicza zmiana to brak świadczeń w przypadku śmierci ubezpieczonego bez warunku że jest ona wynikiem NW. W poprzedniej polisie w warunkach NNW takie świadczenie było, obecnie pozostało tylko świadczenie Śmierć Ubezpieczonego wskutek NW . Chyba że, poprzednie warunki również obejmowały śmierć ubezpieczonego wskutek NW, tylko nie zostało to ujęte w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.
 
Nowa Polisa NNW jest bardzo niekorzystna. Zasadnicza zmiana to brak świadczeń w przypadku śmierci ubezpieczonego bez warunku że jest ona wynikiem NW. W poprzedniej polisie w warunkach NNW takie świadczenie było, obecnie pozostało tylko świadczenie Śmierć Ubezpieczonego wskutek NW . Chyba że, poprzednie warunki również obejmowały śmierć ubezpieczonego wskutek NW, tylko nie zostało to ujęte w zakresie ochrony ubezpieczeniowej.
Szanowny Panie,
ubezpieczenie NNW czy to na starych warunkach czy na nowych obecnie Państwu proponowanych obejmuje tylko i wyłącznie śmierć ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku i wszystkie inne zdarzenia powstałe wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Świadczenie nie związane z nieszczęśliwymi wypadkami tj. np. śmierć ubezpieczonego są ujęte w zakresie grupowego ubezpieczenia na życie(plus dodatkowo niektóre wskutek nw).
Nowy zakres ochrony ubezpieczeniowej zawiera szereg świadczeń których w poprzedniej ofercie nie było.
W nowym zakresie grupowego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków jedynym świadczeniem nie związanym z nieszczęśliwym wypadkiem jest świadczenie o nazwie "Pobyt Ubezpieczonego w szpitalu wskutek choroby (świadczenie jednorazowe)" dostępne w wariancie IV i V, jest ono wypłacane jeżeli pobyt Ubezpieczonego w szpitalu (na terytorium RP) w wyniku choroby, który miał miejsce w okresie udzielania ochrony ubezpieczeniowej oraz trwał nieprzerywanie co najmniej 7 pełnych dni i rozpoczął się po upływie 30 dni od daty rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej. Zakres ubezpieczenia dotyczy chorób, które zostały zdiagnozowane w okresie ubezpieczenia.
W przypadku dodatkowych pytań bardzo proszę o kontakt z naszym biurem
WDB SA pod numerem 22 628 46 41 a z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa wątpliwości.
 
To są bdb, innowacyjne ubezpieczenia NNW.
Proszę nie mylić tego z ubezpieczeniem na życie, które nadal obowiązuje bez zmian.
Warto ubezpieczyć też dzieci, bo trudno o lepsze NNW, jaki eproponują Wam rózni agencji w szkołach gdzie uczęszczają Wasze dzieci. Przeanalizujcie i porównajcie sami.
 
Back
Do góry