• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Witam,

W załączeniu przesyłam notatkę ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Ze strony Kierownictwa MF w spotkaniu udział wzięli min.:
Pan Andrzej Domański - Minister Finansów
Pan Marcin Łoboda - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Małgorzata Krok- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pan Zbigniew Stawicki- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Marta Niżałowska-Pactwa - Dyrektor Generalny

Serdecznie pozdrawiam
z up. Zarządu
ZZ Celnicy PL
Wiceprzewodnicząca
Jolanta Haron
 

Attachments

  • Notatka ze Spotkania 03.06.2024 z Panem Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS.pdf
    445,9 KB · Wyświetleń: 1 571
bądź realistą kolego Konrad.1, znam rzeczywistość, znajdź w niej coś dobrego : to że ktoś sie obudzi - to znaczy również że temat żyje-to raz, a dwa- większość osób nie udziela się jednak na forum i ich nie widzisz, trzy - napisanie pisma przez ZZ to jednak nie jest jakiś super wysiłek i wiem, że to nie rozwiąże sprawy ale wobec braku komunikacji MF wobec nas to jedyna forma kontaktu z rzeczywistością tak naprawde
Piszę o rzeczywistości i nie tej forumowej (bo tu wiadomo, każdy może wszystko), długo się tym zajmowałem i właśnie to tak wygląda jak napisałem. Mnie jest ciężko znaleźć pozytywy patrząc na gorszącą bierność środowiska, a jest nas trochę ale ok zostawiam optymistom pole do popisu i nie ma tu żadnej złośliwości.
 
Piszę o rzeczywistości i nie tej forumowej (bo tu wiadomo, każdy może wszystko), długo się tym zajmowałem i właśnie to tak wygląda jak napisałem. Mnie jest ciężko znaleźć pozytywy patrząc na gorszącą bierność środowiska, a jest nas trochę ale ok zostawiam optymistom pole do popisu i nie ma tu żadnej złośliwości.
optymistą to ja nie jestem, nic wogóle mnie do tego nie nastraja i oczywiście że bierność w niepodnoszeniu własnych praw jest dla nas druzgocąca w perspektywie tego że w jedności jest siła ale jest jak jest
 
A oprócz tego to ponoć zarabiany już dobrze, a więc o podwyżce kwoty bazowej to możemy zapomnieć, podwyżki z UM do ponownej analizy (najprawdopodobniej będą tylko one], indywidualne podwyżki tylko wyjątkowo dla wyjątkowych.
 
Witam,

W załączeniu przesyłam notatkę ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Ze strony Kierownictwa MF w spotkaniu udział wzięli min.:
Pan Andrzej Domański - Minister Finansów
Pan Marcin Łoboda - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Małgorzata Krok- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pan Zbigniew Stawicki- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Marta Niżałowska-Pactwa - Dyrektor Generalny

Serdecznie pozdrawiam
z up. Zarządu
ZZ Celnicy PL
Wiceprzewodnicząca
Jolanta Haron
Czyli robią nas znowu....
 
Witam,

W załączeniu przesyłam notatkę ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Ze strony Kierownictwa MF w spotkaniu udział wzięli min.:
Pan Andrzej Domański - Minister Finansów
Pan Marcin Łoboda - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Małgorzata Krok- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pan Zbigniew Stawicki- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Marta Niżałowska-Pactwa - Dyrektor Generalny

Serdecznie pozdrawiam
z up. Zarządu
ZZ Celnicy PL
Wiceprzewodnicząca
Jolanta Haron
Pani Jolanto
Jeśli uczestniczyła Pani w tym spotkaniu to proszę nam wyjaśnić o jakie konkretnie zmiany chodzi? Co z senackim projektem zmian, który jest obecnie w komisji sejmowej? Czy jego też MF ma zamiar wstrzymać?
 
Zgadzam się z kolegami, którzy już napisali, że komunikat jest niezrozumiały
zmiana ustawy emerytalnej – Szef KAS wskazał że, nie ma zgody na ostatnio proponowane zmiany-
projekty zmian w ustawie ZER, ze względu na to że, wąska grupa będzie na tym korzystać a straci około
6 tyś. funkcjonariuszy. Na takie rozwiązania zgody nie będzie. Natomiast powstanie projekt rządowy

przy czynnym udziale i w ramach konsultacji z ZZ będzie można dokonać zmian w zapisach w ustawie.
Nie wiadomo o jakie projekty chodzi, nie wiadomo, która wąska grupa miałaby zyskać kosztem 6 tys. innych funkcjonariuszy i nawet nie wiadomo co w ogóle miałaby zyskać.
Chętnie bym się dowiedział co właściwie powiedział SzKAS i na co nie ma zgody w MF.
 
Back
Do góry