• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Notatka ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Witam,

W załączeniu przesyłam notatkę ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Ze strony Kierownictwa MF w spotkaniu udział wzięli min.:
Pan Andrzej Domański - Minister Finansów
Pan Marcin Łoboda - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Małgorzata Krok- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pan Zbigniew Stawicki- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Marta Niżałowska-Pactwa - Dyrektor Generalny

Serdecznie pozdrawiam
z up. Zarządu
ZZ Celnicy PL
Wiceprzewodnicząca
Jolanta Haron
 

Attachments

  • Notatka ze Spotkania 03.06.2024 z Panem Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS.pdf
    445,9 KB · Wyświetleń: 1 571
A tak z ciekawości, o jaki projekt chodzi, czy może ktoś ujawnić tutaj na forum, dla mnie jest to zaskakujące,

"- zmiana ustawy emerytalnej – Szef KAS wskazał że, nie ma zgody na ostatnio proponowane zmiany projekty zmian w ustawie ZER, ze względu na to że, wąska grupa będzie na tym korzystać a straci około 6 tyś. funkcjonariuszy. Na takie rozwiązania zgody nie będzie. Natomiast powstanie projekt rządowy
przy czynnym udziale i w ramach konsultacji z ZZ będzie można dokonać zmian w zapisach w ustawie"

To co faktycznie jest szykowane dla funkcjonariuszy, czy ZZ mogą ujawnić?
 
Fajny ten nowy szef i to spotkanie.

Ja tylko ponownie wsadzę kij w mrowisko (bo były spory na ten temat w innym wątku)

Czy ten dodatek graniczy będzie dla wszystkich na granicy po równo (jak w sg), czy nie po równo, czy nie dla wszystkich? (Słynny podział na biuro i pasy)
Skoro szef to zaakceptował to co było w propozycji?
 
A tak z ciekawości, o jaki projekt chodzi, czy może ktoś ujawnić tutaj na forum, dla mnie jest to zaskakujące,

"- zmiana ustawy emerytalnej – Szef KAS wskazał że, nie ma zgody na ostatnio proponowane zmiany projekty zmian w ustawie ZER, ze względu na to że, wąska grupa będzie na tym korzystać a straci około 6 tyś. funkcjonariuszy. Na takie rozwiązania zgody nie będzie. Natomiast powstanie projekt rządowy
przy czynnym udziale i w ramach konsultacji z ZZ będzie można dokonać zmian w zapisach w ustawie"

To co faktycznie jest szykowane dla funkcjonariuszy, czy ZZ mogą ujawnić?
Szanowna Pani , od kilku tygodni krązy w sieci projekt Solidarności oraz chodzi o wszytskie inne złożone do procedowania, ale nie ma o czym pisać, bo MF zapowiedział jakie jest Jego stanowisko. Pozdrawiam
 
Witam,

W załączeniu przesyłam notatkę ze spotkania w dniu 03 czerwca 2024 roku z Ministrem Finansów, Szefem KAS i Zastępcą Szefa KAS z organizacjami ZZ.

Ze strony Kierownictwa MF w spotkaniu udział wzięli min.:
Pan Andrzej Domański - Minister Finansów
Pan Marcin Łoboda - Sekretarz Stanu, Szef Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Małgorzata Krok- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pan Zbigniew Stawicki- Podsekretarz Stanu, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Pani Marta Niżałowska-Pactwa - Dyrektor Generalny

Serdecznie pozdrawiam
z up. Zarządu
ZZ Celnicy PL
Wiceprzewodnicząca
Jolanta Haron
Żadnej wzmianki na temat zaliczenia pauzowania ucywilnionymi:( tylko wzmianka o odprawach :(
 
A tak z ciekawości, o jaki projekt chodzi, czy może ktoś ujawnić tutaj na forum, dla mnie jest to zaskakujące,

"- zmiana ustawy emerytalnej – Szef KAS wskazał że, nie ma zgody na ostatnio proponowane zmiany projekty zmian w ustawie ZER, ze względu na to że, wąska grupa będzie na tym korzystać a straci około 6 tyś. funkcjonariuszy. Na takie rozwiązania zgody nie będzie. Natomiast powstanie projekt rządowy
przy czynnym udziale i w ramach konsultacji z ZZ będzie można dokonać zmian w zapisach w ustawie"

To co faktycznie jest szykowane dla funkcjonariuszy, czy ZZ mogą ujawnić?
Nie rozumiem treści komunikatu o jaką wąską grupę chodzi, kto straci, a gdzie wliczenie ucywilnienia do wysługiwać emerytalnej???
 
Moi Drodzy ...
Absolutnie się nie dziwię, że (podobnie jak ja) liczycie na bardziej zdecydowane działania związku.
Jeśli jednak chcecie, by koniecznie coś się w temacie "działo", złóżcie do sądu (podobnie jak ja) własne -indywidualne pozwy.
Przy większej ilości podobnych, indywidualnych spraw, nie tylko łatwiej o ukształtowanie się pozytywnego kierunku orzeczeń ale też o zmobilizowanie pozytywną perspektywą przedstawicieli, nie zawsze widzących sens, więc niezbyt chętnych do działania.
 
Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że w MF problem.jest znany i do rozwiązania w 1 dzień projekt już był/jest gotowy plus ścieżka legislacyjna powiedzmy około 2-3 miesięce. Czasami brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.Co trzeba zrobić pisał S.Siwy, zoi wro, wielu w tym ja forumowiczów jest nawet napisane dwa posty wyżej.Ale jak znam życie nic się nie zmieni za dwa tygodnie ktoś założy nowy wątek co się dzieje z ucywilnionymi i dlaczego związek nic nie robi dostanie pięć łapek do góry i tyle. A najlepsze, że jak by do tego związku należał jeden z drugą to by nie musiał kopać po forum tylko dostawałby komunikaty na e maila.
 
... jak by do tego związku należał jeden z drugą to by nie musiał kopać po forum tylko dostawałby komunikaty na e maila.
Z tymi komunikatami, to wcale nie jest tak różowo!
Będąc członkiem związku niemal od początku jego istnienia, w pewnym momencie (dawno) przestałem otrzymywać cokolwiek. Gdy jakiś czas temu zrobiłem o to małą awanturę, otrzymałem 1 (słownie: jedną!) wiadomość i na tym się skończyło ...
 
Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że w MF problem.jest znany i do rozwiązania w 1 dzień projekt już był/jest gotowy plus ścieżka legislacyjna powiedzmy około 2-3 miesięce. Czasami brak odpowiedzi też jest odpowiedzią.Co trzeba zrobić pisał S.Siwy, zoi wro, wielu w tym ja forumowiczów jest nawet napisane dwa posty wyżej.Ale jak znam życie nic się nie zmieni za dwa tygodnie ktoś założy nowy wątek co się dzieje z ucywilnionymi i dlaczego związek nic nie robi dostanie pięć łapek do góry i tyle. A najlepsze, że jak by do tego związku należał jeden z drugą to by nie musiał kopać po forum tylko dostawałby komunikaty na e maila.
no ja też należę do związku, mam sprawe założoną w sądzie przeciwko DIAS ale komunikatow w naszej sprawie nie otrzymuje, bo ich chyba za bardzo też i nie ma, wiem że ktoś sie budzi się raz na jakiś czas z letargu i rozkminia stan rzeczy ale to chyba dobrze w sumie - moze tez zalozy sprawe
 
Nie dostajecie komunikatów o wygranych sprawach wygaszonych, ucywilnionych, pauzujących, o odprawy odszkodowania - znaczy co ważniejszych nie każdych oczywiście ?????, czy próbie "podczepienia się" pauzujących pod projekt senatu w sprawie zaliczenia lat snp ?????to tylko ostatnie działania był jeszcze projekt ustawy dla pauzujjących przepadł przez uks - owców, inicjatywa ustawodawcza w sprawie odrębnej służby, która też problem rozwiązywała - zabrakło podpisów, kilkukrotna próba mobilizacji ludzi do złożenia masowych pozwów - nieudana niestety. Takich jak Wy drodzy koledzy Tom.1 i Lord Vader nie jest wcale tak dużo mówię o nowych pozwach nie starych już toczących się sprawach, reszta niestety ma to w d.... albo raz na rok zainteresuje się tematem znaczy zażyczy sobie żeby ktoś im napisał o co chodzi bo jak nie to się obrażą albo jeszcze coś gorszego. Niestety ci ludzie nie zrobią nic w tej sprawie poza napisaniem na forum, że związek ma im to załatwić i już.
Oczywiście w sprawie nie dzieje się coś co dzień czy co tydzień bo co można jeszcze zrobić ....?dyrektorzy mają sprawę w d....e mf chyba też choć tego nie wiem, Skas podobnie - tak mi się wydaje. Zaraz ktoś palnie trzeba napisać pismo tylko tych pism już tyle było, że kolejne napewno.pomoże na 100%. Truć d... posłom i senatorom w naszych okręgach ok, kto pójdzie tych kilka osób, które od 7 kat zajmuje się charytatywnie ucywilnieniem ??????
 
Nie dostajecie komunikatów o wygranych sprawach wygaszonych, ucywilnionych, pauzujących, o odprawy odszkodowania - znaczy co ważniejszych nie każdych oczywiście ?????, czy próbie "podczepienia się" pauzujących pod projekt senatu w sprawie zaliczenia lat snp ?????to tylko ostatnie działania był jeszcze projekt ustawy dla pauzujjących przepadł przez uks - owców, inicjatywa ustawodawcza w sprawie odrębnej służby, która też problem rozwiązywała - zabrakło podpisów, kilkukrotna próba mobilizacji ludzi do złożenia masowych pozwów - nieudana niestety. Takich jak Wy drodzy koledzy Tom.1 i Lord Vader nie jest wcale tak dużo mówię o nowych pozwach nie starych już toczących się sprawach, reszta niestety ma to w d.... albo raz na rok zainteresuje się tematem znaczy zażyczy sobie żeby ktoś im napisał o co chodzi bo jak nie to się obrażą albo jeszcze coś gorszego. Niestety ci ludzie nie zrobią nic w tej sprawie poza napisaniem na forum, że związek ma im to załatwić i już.
Oczywiście w sprawie nie dzieje się coś co dzień czy co tydzień bo co można jeszcze zrobić ....?dyrektorzy mają sprawę w d....e mf chyba też choć tego nie wiem, Skas podobnie - tak mi się wydaje. Zaraz ktoś palnie trzeba napisać pismo tylko tych pism już tyle było, że kolejne napewno.pomoże na 100%. Truć d... posłom i senatorom w naszych okręgach ok, kto pójdzie tych kilka osób, które od 7 kat zajmuje się charytatywnie ucywilnieniem ??bąd

bądź realistą kolego Konrad.1, znam rzeczywistość, znajdź w niej coś dobrego : to że ktoś sie obudzi - to znaczy również że temat żyje-to raz, a dwa- większość osób nie udziela się jednak na forum i ich nie widzisz, trzy - napisanie pisma przez ZZ to jednak nie jest jakiś super wysiłek i wiem, że to nie rozwiąże sprawy ale wobec braku komunikacji MF wobec nas to jedyna forma kontaktu z rzeczywistością tak naprawde
 
bądź realistą kolego Konrad.1, znamy rzeczywistość, znajdź w niej coś dobrego : to że ktoś sie obudzi - to znaczy również że temat żyje-to raz, a dwa- większość osób nie udziela się jednak na forum, a napisanie pisam to jednak nie jest jakiś super wysiłek i wiem że to nie rozwiąże sprawy
A skąd wiesz , że napisanie pism nie rozwiąże sprawy? Ile pism wysłał związek w sprawie ucywilnionych , po uzyskaniu odpowiedzi , ze MF przeprowadzić musi ,,pogłębioną analizę"?
 
Back
Do góry