• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

NIENALEŻNE SKŁADKI ZUS

Publikujemy komunikat dot. trybu postępowania w związku z nienależnie pobranymi składkami ZUS.

Jeżeli chcemy mieć 100% pewność, że sprawa nam się nie przedawni, należy w terminie do trzech lat, licząc od dnia nienależnie pobranych składek, wystąpić z pozwem przeciwko płatnikowi(DIAS), ale najpierw należy złożyć wezwanie do DIAS. Jeżeli ktoś już składał wezwanie do DIAS, to może od razu wystąpić z pozwem. Wzór pozwu niebawem opublikujemy.

Proszę o rozpowszechnienie informacji.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy116-20-komunikat ZUS.docx
    59,6 KB · Wyświetleń: 1 258
  • załącznik nr 2 wezw do zapłaty ZUS PO ODMOWIE.doc
    45,5 KB · Wyświetleń: 2 044
  • ZAŁACZNIK NR 1 Odwołanie DO SO ZUS wzór.doc
    32,5 KB · Wyświetleń: 1 487
A mój DIAS nie odpisywał nawet na indywidualne pisma.
Odpowiedział ogólnie w intranecie, że to nie jego broszka i mamy pytać ZUS, zaznaczył, że jest to odpowiedź na dotychczasowe i przyszłe wnioski do niego.
 
To raczej nie wina organizacji środowiska tylko kompletnego lekceważenia tegoż środowiska przez przełożonych. W Lublinie DIAS poinformował nas, że on będzie pisma odsyłał i mamy od razu pisać do ZUS. No to napisaliśmy od razu i TYLKO do ZUS-u. Ci co dostali decyzje zaskarżyli je do sądu i czekają. Jednak po wczorajszym komunikacie związku doszliśmy z chłopakami do wniosku, że trzeba wystąpić jednak z żądaniem zapłaty do DIASA,. Rozstrzygnięcia odwołań mogą mieć miejsce po lutym 2021r. i nawet jak będą dla nas korzystne możemy usłyszeć od DIASA: Mieliście rację, pomyliłem się. Składki nie były należne. Pięknie to udowodniliście tym z ZUS-u! Chętnie bym wam oddał te pieniądze ale niestety nie mogę, bo w lutym minęły 3 lata, a niestety w tym okresie nie wystąpiliście do Płatnika o ich zwrot i roszczenia się przedawniły.... Bardzo wam współczuję! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
I ja tak zrobiłem. Idę dwutorowo - DIAS i ZUS. Z ZUS czekam na decyzję (zakończyli wszczęte postępowanie), a od DIAS na moje żądanie zapłaty otrzymałem odpowiedź, że wszystko z ich strony jest ok i działali zgodnie z wytycznymi ZUS. Jak tylko ukarze się wzór pozwu do idę do sądu.
 
U mnie też prawie koniec. Po mojej skardze na bezczynność organu, ZUS zebrał całość dokumentacji (tylko nie wiem, co zbierali), która stanowić będzie podstawę do wydania decyzji. Mam trzy dni na wypowiedzenie się w sprawie. Oczywiście się wypowiem.
 
Czy są jakieś dodatkowe nowe informację ? Jak wyglądają sprawy sądowe (wygrane lub przegrane), czy są jakieś nowe wyroki, lub jakieś dodatkowe wiadomości ?
 
Back
Do góry