Nie podcinajmy sobie skrzydeł, działajmy!

Koleżanki i Koledzy!

Zapraszam raz jeszcze funkcjonariuszy SCS na manifestację służb mundurowych w dniu 9.11.22 r. przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Gromadzimy się przed gmachem KPRM od strony Al. Ujazdowskich o godz. 11:15. Manifestacja rozpoczyna się o godz. 11.30 i potrwa do godz. 13:00.

Dzięki wspaniałym funkcjonariuszom, którzy wyrazili gotowość do działania - SCS będzie tam, ale musimy wystawić silniejszą reprezentację!
Dziękuję Wam za zaufanie i zrozumienie powagi sytuacji. Zachęcam pozostałych funkcjonariuszy.
Apeluję o zgłoszenia i obecność na manifestacji!

Federacja ZZSM postuluje o waloryzację płac od stycznia 2023 roku na poziomie 20%, ale

postaramy się także podjąć pod KPRM jeszcze inny temat, o którym mówiłem też w video na moim kanale na youtube.
Wszyscy dobrze wiemy czego potrzebuje Nasza Służba, aby poprawić jakość funkcjonowania i wyeliminować działania i zaniechania, które powodują, że Służba nie może w pełni rozwinąć skrzydeł.

Jedyna droga do tego, to przyjęcie ustawy o Służbie Celno-Skarbowej! Nie ma innej!

Wierzę, że wprowadzimy Naszą ustawę poprzez wniesienie do Sejmu projektu obywatelskiego!

Projekt ten będzie faktycznie tworzył odrębną jednolitą i umundurowaną Służbę Celno-Skarbową wraz z Komendą Główną. Każda formacja ma swoją ustawę pragmatyczną i SCS także powinna.

Na manifestacji 9.11. będę chciał zwrócić się do Koleżanek i Kolegów z innych formacji o wsparcie w dążeniu do powyższego.
Na demonstracji służb mundurowych w 2015 roku także podjęliśmy podobne działania i nasza inicjatywa spotkała się wtedy z poparciem innych służb, które były bardzo pomocne w osiągnięciu celu.
Osiągniemy nowy cel także i teraz, ale potrzebne jest przede wszystkim Nasze zaangażowanie!
Nikt tego za Nas nie zrobi! Apeluję o obecność na manifestacji, niech to będzie także wyrażeniem poparcia dla tej inicjatywy!

"Jeśli nie czujesz się godny, by wyrosły Ci skrzydła, nigdy nie oderwiesz się od ziemi"
- Nick Vujicic

A zatem nie podcinajmy sobie skrzydeł, działajmy!

"Sposobem na zaczęcie jest skończenie mówienia i podjęcie działania" - Walt Disney

Czas skończyć już tylko z mówieniem, pisaniem na forach i ciągłym rozkminianiem i analizowaniem. Musimy, tak jak w 2015, postawić sobie jasny cel, który będzie nas wszystkich jednoczył i czas zacząć działać!
Ten cel to ustawa o Służbie Celno-Skarbowej! Ambitny i trudny, ale to tak samo jak cel wejścia do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego. Damy radę, niech ta manifestacja będzie początkiem rozpoczęcia naszego marszu do osiągnięcia tego celu!
Jeżeli leży Ci na sercu dobro Naszej formacji i pragniesz poprawy Jej funkcjonowania, bądź po prostu w Warszawie 9.11.22 r.

Po prostu zróbmy to! W jedności siła!

Ps. Dla naszych Koleżanek i Kolegów w statusie pracowniczym w KAS Związek podejmie równoległą inicjatywę projektu obywatelskiego wprowadzenia dobrowolnego statusu urzędnika KAS. To pozwoli zdecydowanie podnieść status prawny i materialny pracowników.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
świetne inicjatywy. Jedyne czego nam potrzeba to sposobu na rozruszanie towarzystwa.
Choroba robi swoje, człowiek staje się obojętny. Był czas na aktywność, teraz można powojować w sprawach
mundurowych, co do możliwości cywili to rząd doskonale się okopał i ma w ręku "glejt" w postaci porozumienia i dyktuje warunki. Skutecznie "połączono" dwa byty w KAS i teraz w zależności od potrzeb marchewkę podrzuca się jednym albo drugim, a widoków na zjednoczenie nie widać, cywile "startują" mocno 17 listopada :sleep: z jakim skutkiem ...historia lubi się powtarzać - rząd wygrywa jako ten trzeci:cool:.
 
Ps. Dla naszych Koleżanek i Kolegów w statusie pracowniczym w KAS Związek podejmie równoległą inicjatywę projektu obywatelskiego wprowadzenia dobrowolnego statusu urzędnika KAS. To pozwoli zdecydowanie podnieść status prawny i materialny pracowników.
Zanim Związek podejmie tę szczytną inicjatywę dla pracowników cywilnych, w tym ucywilnionych, większość z nich m.in. w orzecznictwie tej "szczęśliwej chwili" nie doczeka. Z różnych powodów. Być może ich zadania przejmą nowi funkcjonariusze lub ci, którzy siedzą przy drugim biurku.
W innych formacjach mundurowych ZZ apelują m.in. o wpisanie pracownika policji do Ustawy o Policji.
 
Ostatnia edycja:
 
Ostatnia edycja:
Do góry