• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Napięta sytuacja w KAS. Celnicy rozważają protest

Sławomir Siwy, szef związku zawodowego powiedział w rozmowie z money.pl, że ma nadzieję, że uda się zażegnać konflikt i nie dojdzie do protestu. Tak właśnie było w latach 2018 i 2020, gdy również doszło do sporów z Ministerstwem, ale ostatecznie spisano satysfakcjonujące obie strony rozstrzygnięcia. Nie wszystkie one zostały jednak zrealizowane w takim stopniu, w jakim było tu ustalone - przekonuje Sławomir Siwy. Stąd kolejny spór.
- Po 14 lutego, kiedy zakończy się referendum strajkowe, skontaktujemy się z Ministerstwem Finansów. Mamy nadzieję, że uda się wypracować rozwiązanie - powiedział.

Dodał, że przed kilkoma dniami, a więc już po ogłoszeniu referendum, otrzymał decyzję zwalniającą go ze służby. Jest przekonany, że to rodzaj kary za krytykę reformy KAS.
Poprosiliśmy Ministerstwo Finansów o komentarz w sprawie zapowiadanego protestu. Czekamy na stanowisko rzeczniczki KAS.
 
Sławomir Siwy, szef związku zawodowego powiedział w rozmowie z money.pl, że ma nadzieję, że uda się zażegnać konflikt i nie dojdzie do protestu.- Po 14 lutego, kiedy zakończy się referendum strajkowe, skontaktujemy się z Ministerstwem Finansów. Mamy nadzieję, że uda się wypracować rozwiązanie - powiedział.
Dodał, że przed kilkoma dniami, a więc już po ogłoszeniu referendum, otrzymał decyzję zwalniającą go ze służby. Jest przekonany, że to rodzaj kary za krytykę reformy KAS.
Sławek czy ja dobrze widzę??? Znów zwolniono Ciebie ze służby ???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:
 
To się w głowie nie mieści, nie możemy tego tak zostawić. Podli ludzie małego formatu, którzy dbają wyłącznie o swoje stołki. Ludzie otwórzmy oczy, to już najwyższy czas, aby pokazać, że nie damy sobą pomiatać.
Mój mundur wisi wyprasowany w szafie, tylko założyć i jechać na Warszawkę.
 
Apeluję do Wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się wspomóc nie tylko duchowo ale i materialnie naszego Przewodniczącego. To, że mamy doskonałe wyjście awaryjne w postaci emerytury mundurowej,
z której to tylu z Nas skorzystało w ostatnim czasie i skorzysta, zawdzięczamy w ogromnej a może nawet całkowitej mierze Sławkowi. Jego determinacji i uporowi. Sami widzicie czym to przypłacił. Moim zdaniem jesteśmy mu to winni. Nie wiesz jak? Zapytaj związkowca ze Swojego otoczenia. Program jest od dawna wdrożony i funkcjonuje.
PS.
Za komfort możliwości zamknięcia za sobą w każdej chwili drzwi celnych i nie tylko za to, osobiście Ci Sławku dziękuję i mocno wierzę w to, że pojawią się jakieś mechanizmy prawne lub po prostu zdrowy rozsądek i zobaczymy Cię znowu w Mundurze.
 
Wręczenie decyzji o zwolnieniu ze służby szefowi największego związku w przededniu protestu, to jakaś próba zastraszenia czy nie wiem jak to nazwać. Na pewno pokazuje brak klasy i oderwanie od rzeczywistości.
Świetny artykuł, wszystko jasno i konkretnie wypunktowane. Może przydał by się jakiś news w tv albo audycja radiowa o sytuacji panującej w SCS i naszych postulatach.
Krótka informacja o akcji protestacyjnej SCS wraz z linkiem do postulatów na celnicy.pl wysłana np: https://www.polsatnews.pl/kontakt/ , https://kontakt24.tvn24.pl/ , online@radiozet.pl , internet@rmf.fm
Wydaje mi się że każdy głos w ankiecie oraz każda informacja w mass mediach o akcji protestacyjnej działa na korzyść związku w przyszłych negocjacjach z ciemną stroną mocy.
Może trochę się zagalopowałem w tym poście, ale S. Siwy sam wszystkiego za nas nie załatwi.
 
Jest mi osobiście wstyd za to, że nie stanęliśmy wcześniej murem za Sławkiem, kiedy go wydalono ze służby i historia ponownie zatoczyła koło. Za to, że prawy i niezłomny człowiek, który poświęca swoje życie prywatne i zawodowe dla dobra naszej służby i naszych wspólnych spraw jest niszczony na naszych oczach, a my rozwodzimy się w tematach 13-tek, emerytur, na wesoło i tym podobnych.
Powiem krótko, nic ale to nic, nie jest w stanie zmyć poczucia winy, które mnie dręczy, że za mało dałem od siebie aby to zmienić, bo wierzę, że było i nadal jest to możliwe.
Przyzwoitość wymaga, że jeśli mamy choć odrobinę sił, dobrej woli i czysto ludzkich odruchów, to spróbujemy zmienić bieg historii.

''STOIMY MUREM ZA SŁAWOMIREM SIWYM, MAMY DOŚĆ SZYKANOWANIA I NISZCZENIA PRAWEGO CZŁOWIEKA''.
 
Jest mi osobiście wstyd za to, że nie stanęliśmy wcześniej murem za Sławkiem, kiedy go wydalono ze służby i historia ponownie zatoczyła koło. Za to, że prawy i niezłomny człowiek, który poświęca swoje życie prywatne i zawodowe dla dobra naszej służby i naszych wspólnych spraw jest niszczony na naszych oczach, a my rozwodzimy się w tematach 13-tek, emerytur, na wesoło i tym podobnych.
Powiem krótko, nic ale to nic, nie jest w stanie zmyć poczucia winy, które mnie dręczy, że za mało dałem od siebie aby to zmienić, bo wierzę, że było i nadal jest to możliwe.
Przyzwoitość wymaga, że jeśli mamy choć odrobinę sił, dobrej woli i czysto ludzkich odruchów, to spróbujemy zmienić bieg historii.

''STOIMY MUREM ZA SŁAWOMIREM SIWYM, MAMY DOŚĆ SZYKANOWANIA I NISZCZENIA PRAWEGO CZŁOWIEKA''.
Czy można by jeszcze dopisać z imienia i nazwiska w postulatach przywrócenia do służby Sławomira Siwego. Wiem że wielu z naszych kolegów zwolnionych bądź ucywilnionych mogło by mieć żal że jednego wyróżniamy z imienia i nazwiska ale to jest człowiek ewidentnie szykanowany przez każdą władzę.
 
Ponawiam dopisanie do protestu postulatu przywrócenia Sławka do munduru, jako podstawy do jakichkolwiek rozmów!
Proszę o głosy poparcia w postaci polubień postu!

''STOIMY MUREM ZA SŁAWOMIREM SIWYM, MAMY DOŚĆ SZYKANOWANIA I NISZCZENIA PRAWEGO CZŁOWIEKA''.
Podbijam postulat.
 
Back
Do góry