• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

MSWiA pracuje nad zrównaniem praw do emerytury mundurowej

Obecnie o tym, czy cywilny staż jest doliczany do służby, decyduje data wstąpienia do formacji. Ma to zmienić projekt przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, do którego dotarł "DGP".
 
nie dla każdego korzystne. Jak byś miał 10-15 lat z cywila i do emki z 5-6 lat pewnie by ci sięoptyka nieco zmieniła. W policji jest nieco inaczej idą tam ludzie młodzi żadko po 30ce nigdy po 35ce. Mają mały bagaż z cywila więc nikłe ewentualne straty przy ewakuacji w wieku 44-49 lat a z drugiej strony dotyczy to tylko tych z przed 2013r.
Nie twierdziłem, że dla wszystkich jest korzystne. Dla takich jak ja którzy w administracji celnej przesłużyli 15 lat i jeszcze banan w prezencie ich ucywilnił najbardziej korzystne byłyby przepisy obowiązujące przed 1999 r.
 
Nie twierdziłem, że dla wszystkich jest korzystne. Dla takich jak ja którzy w administracji celnej przesłużyli 15 lat i jeszcze banan w prezencie ich ucywilnił najbardziej korzystne byłyby przepisy obowiązujące przed 1999 r.
tak ale takich jak ty było około 3000 z czego około 1000 przywrócili. Oczywiście każdy patrzy końca swojego nosa ale twoja optyka i tak jest w mniejszości. Oczywiście przykro mi że Ciebie ucywilnili i że nie udało Ci się tego odwrócić. Nie mniej jednak poszukują do służby funków więc nie wszystko stracone. Zdaje się że jednak klimat się nieco zmienił w ciągu tego roku choć wiele osób jest ciągle na lodzie mimo chęci powrotu a i wiele bierze emkę, pracuje z skarbówce i nie ma ochoty na zmiany.
 
@heisenberg ależ tu nie chodzi o moją osobę. Po pierwsze jestem jednym z tych "ucywilnionych przez banana szczęśliwców którzy dzięki niechlujności ustawodawcy" załapali się na emkę nie musząc odchodzić z firmy. Po drugie, po ucywinieniu w maju 2017 r. powiedziałem sobie, że już nigdy nie wrócę do munduru bo łachy mi nikt nie robi szczególnie ci co do tego doprowadzili. Po trzecie, patrząc na obecną mundurową kadrę kierowniczą nie mógłbym służyć w mundurze, za dużo dla mnie znaczył przez 35 lat.
 
@heisenberg ależ tu nie chodzi o moją osobę. Po pierwsze jestem jednym z tych "ucywilnionych przez banana szczęśliwców którzy dzięki niechlujności ustawodawcy" załapali się na emkę nie musząc odchodzić z firmy. Po drugie, po ucywinieniu w maju 2017 r. powiedziałem sobie, że już nigdy nie wrócę do munduru bo łachy mi nikt nie robi szczególnie ci co do tego doprowadzili. Po trzecie, patrząc na obecną mundurową kadrę kierowniczą nie mógłbym służyć w mundurze, za dużo dla mnie znaczył przez 35 lat.
Więc łykniesz 2 emki i zdaje sie z warunkami szczególnymi, i zapewne będzie to lepiej niż jedna pełna mundurowa tylko trzeba nieco poczekać. Niestety moje "lata policyjne" wypadały przed 99 :). Na szczęście wróciłem do służby. A moje alternatywne opcje zależne od rozwoju wydarzeń przedstawiłem nieco wcześniej.
 
@heisenberg ależ tu nie chodzi o moją osobę. Po pierwsze jestem jednym z tych "ucywilnionych przez banana szczęśliwców którzy dzięki niechlujności ustawodawcy" załapali się na emkę nie musząc odchodzić z firmy. Po drugie, po ucywinieniu w maju 2017 r. powiedziałem sobie, że już nigdy nie wrócę do munduru bo łachy mi nikt nie robi szczególnie ci co do tego doprowadzili. Po trzecie, patrząc na obecną mundurową kadrę kierowniczą nie mógłbym służyć w mundurze, za dużo dla mnie znaczył przez 35 lat.
Mnie też ucywilniono, i mam takie samo zdanie jak Ty kolego @wolny, mój mundur wisi w szafie i nie mam sumienia go zniszczyć czy też wyrzucić, chyba go spakuję i wyślę A.Dudzie :unsure:do kancelarii :whistle:, skoro mnie siłą z niego obdarli to niech go zabiorą. Ja oddałem trochę mniej najlepszych lat swojego życia służąc ojczyźnie, bo tylko 20, ale też mnie kopnięto jak i Ciebie.:(:mad:
 
Ostatnia edycja:
Mnie też ucywilniono, i mam takie samo zdanie jak Ty kolego @wolny, mój mundur wisi w szafie i nie mam sumienia go zniszczyć czy też wyrzucić, chyba go spakuję i wyślę A.Dudzie :unsure:do kancelarii :whistle:, skoro mnie siłą z niego obdarli to niech go zabiorą. Ja oddałem trochę mniej najlepszych lat swojego życia służąc ojczyźnie, bo tylko 20, ale też mnie kopnięto jak i Ciebie.:(:mad:
Ja powalczyłem ostro o przywrócenie do służby, mimo że nie miałem ustosunkowanych kolegów, a i znajdowałem się w miejscu z którego się nie wypuszcza. Ale determinacja i trochę argumentów i się udało. A jeśli by się nie udało? Od października 2018 roku (praktycznie to od połowy lipca) by mnie już w tej administracji nie było. nie miałem do niej "serca"
 
@heisenberg to bardzo fajnie, że Ci się udało wrócić do munduru jak tego chciałeś. Życzę Ci mądry szefów którzy czują służbę bo i takich miałem zaszczyt spotkać na swojej drodze.
@Basic nie ważne czy oddaliśmy 15, 20, czy 30 czy też 40 lat służąc ojczyźnie. Wszystkich nas za tę służbę banan i jego wierni wykonawcy kopnęli w..... Czasami mi się zdarza spotkać tych co nas sprzedali, nadal w mundurkach, nadal na stanowiskach kierowniczych w ŚUCS. Takie spotkania utwierdzają mnie tylko w mojej decyzji o niepowracaniu do służby.
 
Back
Do góry