• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ministerstwo Finansów w tarapatach!

Straż miejska będzie dawać mandaty za wykroczenia skarbowe. Posypią się kary za niewydanie paragonu?​

Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany do Kodeksu Karnego Skarbowego.
Wprowadzenie KAS skutecznie rozproszyło zadania akcyzowe, co skutkuje wzrostem przestępczości w tej sferze.
Przestrzegaliśmy przed tym jeszcze przed uchwaleniem KAS. Alarmowaliśmy, że ta reforma, w tej wersji, nie może się udać.
Niemniej strona decyzyjna nie słuchała, co jak widać po 5 latach skutkowało rozwojem szarej strefy w tej i innych sferach.
Nie tędy droga Panie i Panowie z MF.
Pozwólcie nam realizować zadania ustawowe, a wszystko będzie dobrze. Nie będzie trzeba kombinować.
Chyba, że to tak ma być, tak nijako i z nagonką na ogół Bogu ducha winnych Obywateli, zamiast precyzyjnie trafiać i ograniczać rozwój szarej strefy.
Pozwólcie Służbie Celno-Skarbowej w pełni rozwinąć skrzydła. Dlaczego tego nie chcecie, dlaczego na to nie pozwalacie?
 
Ostatnia edycja:
Zacznijmy od początku.

Albo tym dyletantom z MFu ktoś nakłamał, albo zaklinamy rzeczywistość.
Nie da się wlepiać mandatów za brak paragonu, chodząc po bazarze i po salonach kosmetycznych Wietnamców w mundurze. To się robi po cywilu z zaskoczenia.

Cofamy się do 'Misia':
"Ja szczupak, ja szczupak - do wszystkich. Zaciągamy sieć..."

"Powiedział, że matka siedzi z tyłu... matka siedzi z tyłu, tak powiedział!"
 
Zacznijmy od początku.

Albo tym dyletantom z MFu ktoś nakłamał, albo zaklinamy rzeczywistość.
Nie da się wlepiać mandatów za brak paragonu, chodząc po bazarze i po salonach kosmetycznych Wietnamców w mundurze. To się robi po cywilu z zaskoczenia.

Cofamy się do 'Misia':
"Ja szczupak, ja szczupak - do wszystkich. Zaciągamy sieć..."

"Powiedział, że matka siedzi z tyłu... matka siedzi z tyłu, tak powiedział!"
"...I nie mówcie że nie macie kasy fiskalnej bo zawsze możecie mieć (sprawczić czy nie ......) .... "
 
I wytłumaczcie to generałowi, który mundur nosi od wielkiego święta i nigdy prochu nie wąchał, za to musi wykazać na papierze jak to szumnie zwalcza szarą sferę. Papier wszystko przyjmie, a jak jest w rzeczywistości wszyscy wiemy. O ciemnej strony mocy już przez grzeczność nie wspomnę, bo napuszczą na nią harcerzy, bo i w tej dziedzinie mamy specjalistów na wysokich stołkach.
Posłużyłbym się starym powiedzeniem ''Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera'', a fachowców ubywa.
 
Ostatnia edycja:
Zacznijmy od początku.

Albo tym dyletantom z MFu ktoś nakłamał, albo zaklinamy rzeczywistość.
Nie da się wlepiać mandatów za brak paragonu, chodząc po bazarze i po salonach kosmetycznych Wietnamców w mundurze. To się robi po cywilu z zaskoczenia.

Cofamy się do 'Misia':
"Ja szczupak, ja szczupak - do wszystkich. Zaciągamy sieć..."

"Powiedział, że matka siedzi z tyłu... matka siedzi z tyłu, tak powiedział!"
Rzeczywistość jest nawet nie szara tylko mocno w kolorze sadzy, kolor czarny podobno "nie trendy".
W KAS po prostu NIE MA JUŻ LUDZI do wykonania kolejnego zalecenia, chociaż gdyby uwolnić rezerwistów, (specy) od ulgi językowej, kawy z cynamonem, to może by przekonali tych "leniwych" podatników do wystawiania paragonów :unsure:
I sedno tematu kasa idzie na tarcze, na "loterie nie staje":unsure:
 
Nadal nikt nie zauważa, że od chwili powstania KAS, wszystko co się w niej dzieje, to działania pozorowane?
Powtórzę z naciskiem - WSZYSTKO !!
Czy to wymiany na "stołkach", czy w "fotelach", wszelkie plany, koncepcje, "korekty", negocjacje, ustalenia są atrapą, mającą jedynie sprawiać wrażenie, że ktoś cokolwiek robi w jakimś nieokreślonym, abstrakcyjnym kierunku.
To wygląda jak "zabawa we Frankensteina", w której dla "wybranych" istnieje jeden - JEDYNY, comiesięczny efekt tych WSZYSTKICH "działań": kolejna - jeszcze jedna wypłata na koncie za improwizowanie przedstawienia pt. "Praca dla finansów Polski".
Ja sam jestem w stanie zrozumieć postawę członków rodziny sztucznie utrzymywanego przy "życiu" sparaliżowanego i w śpiączce, w rzeczywistości martwego człowieka, którego mózg już nie pracuje i pracować nie będzie. Mimo braku szans na jego "uruchomienie", gotowi są stracić fortunę, by "otworzył oczy", by "ożył" - nie myśląc o tym jak takie "życie" mogłoby wyglądać.
Dla mnie osoby decyzyjne, to spółdzielcza "klinika", utrzymująca się na samym istnieniu KAS będącej trupem, w dodatku dążąca do zysku, kosztem tańszych nakładów na personel, aparaturę i lekarstwa ...

PS:
Słowo "WSZYSTKO" nie ograniczam do strony MF.
 
  • W Ministerstwie Finansów przyznanych zostało 146 nagród za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej". Zostały one wypłacone 122 urzędnikom
  • Nagrody wypłacono w lipcu i grudniu 2021 r., czyli jeszcze zanim projekt wszedł w życie. Program nie był wówczas skończony, a ostatecznie okazał się w wielu miejscach niedopracowany
  • Rozpiętość kwot była szeroka: niektórzy pracownicy mogli liczyć na 1 tys. zł, ale 30 osób otrzymało co najmniej 15 tys. zł. Rekordową kwotę otrzymał jeden z dyrektorów w MF – 30,8 tys. zł

 
Afera z nagrodami jest trochę sztuczna. Nie jestem fanem biurokratów ze Świętokrzyskiej ale trudno wszystkich winić że robią co im zlecają przełożeni. Nie wiem jak wyglądały dokładnie prace nad polskim nieładem, ale wiem że często jest tak, że po ciężkiej żmudnej pracy w departamentach przedstawia się swoje propozycje poparte argumentami, a jakiś polityk mówi nie i ch...j i , że ma być tak a tak bez względu na merytoryczne argumenty.
Nie jest tak, że w departamentach MF pracują sami idioci niezasługujący na nagrody.
Nie można obciążać winą tylko tych którzy nad PŁ pracowali. Winni są politycy i część najważniejszych urzędników którzy bali się przeciwstawić głupim pomysłom.
 

Straż miejska będzie dawać mandaty za wykroczenia skarbowe. Posypią się kary za niewydanie paragonu?​

Ministerstwo Finansów przygotowało zmiany do Kodeksu Karnego Skarbowego.
Wprowadzenie KAS skutecznie rozproszyło zadania akcyzowe, co skutkuje wzrostem przestępczości w tej sferze.
Przestrzegaliśmy przed tym jeszcze przed uchwaleniem KAS. Alarmowaliśmy, że ta reforma, w tej wersji, nie może się udać.
Niemniej strona decyzyjna nie słuchała, co jak widać po 5 latach skutkowało rozwojem szarej strefy w tej i innych sferach.
Nie tędy droga Panie i Panowie z MF.
Pozwólcie nam realizować zadania ustawowe, a wszystko będzie dobrze. Nie będzie trzeba kombinować.
Chyba, że to tak ma być, tak nijako i z nagonką na ogół Bogu ducha winnych Obywateli, zamiast precyzyjnie trafiać i ograniczać rozwój szarej strefy.
Pozwólcie Służbie Celno-Skarbowej w pełni rozwinąć skrzydła. Dlaczego tego nie chcecie, dlaczego na to nie pozwalacie?
A Straż Leśna?
Też by mogła
 
Back
Do góry