MF chce zaoszczędzić 55zł na każdym funkcjonariuszu!!!

Pan Piotr Walczak

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów

Szef Krajowej Administracji SkarbowejZZ Celnicy PL-83/19


Szanowny Panie Ministrze.


W związku z zaplanowanymi podwyżkami na przyszły rok uprzejmie informujemy, że wg założeń resortu, funkcjonariusze SCS zostaną nierówno potraktowani w stosunku do funkcjonariuszy innych formacji mundurowych, gdyż w SCS nie zaplanowano kwoty 500zł średnio na etat tak jak w innych formacjach.

Jest to nie do przyjęcia, że w kolejnym roku funkcjonariusze SCS będą dyskryminowani.

Wnosimy o zawnioskowanie o przesunięcie środków z innych wydatków np. inwestycyjnych, tak aby funkcjonariusze SCS otrzymali podwyżkę, średnio na etat, tak jak w innych formacjach.

Uprzejmie informujemy, że pozostawienie kwoty 445zł, tak jak to zaplanowano, może oznaczać, że nie zostanie zrealizowane najważniejsze założenie uchwały modernizacyjnej, tj. czynnik motywacyjny, mimo dużych wydatków z budżetu. Po prostu nie warto tego ryzykować dla tych kilkudziesięciu złotych, które z powodzeniem mogą i powinny być sfinansowane z innych paragrafów.

Pragniemy zaznaczyć, że pracownicy cywilni powinni naturalnie otrzymać brutto odpowiednio więcej o różnicę składek ZUS, tak aby netto, średnio na etat, podwyżka była na równym poziomie dla pracownika i funkcjonariusza.

Z poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

Ostatnia edycja:

Komentarze

Do góry