• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Lobbing w MF? Pomoc koncernom tytoniowym za 170 mln zł

W czerwcu ubiegłego roku Ministerstwo Finansów uchwaliło rozporządzenie, na mocy którego zwolniono z akcyzy część produktów tytoniowych, w tym te produkowane przez największe koncerny tytoniowe. Projekt rozporządzenia zakładał, że przedsiębiorcy nie będą musieli płacić akcyzy za okres od 1 lipca do 30 września 2020 roku. Jako uzasadnienie podano potrzebę wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw.
Zmiany w prawie ogłoszono w niedzielę, w dniu wyborów prezydenckich. Niecałe dwa dni później po ekspresowych konsultacjach rozporządzenie zostało podpisane. Zawarte w nim zwolnienie z akcyzy miało kosztować Skarb Państwa 170 milionów złotych.
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Lob...nsow-Pomoc-koncernom-tytoniowym-za-170-mln-zl
 
Piękna data opublikowania tej sprawy. Na święto KAS, dawniej Służby Celnej. Czyli parobkom należy śrubę dociskać, każdego papierosa wyszukiwać, nielegalne fabryki likwidować za miskę ryżu, a na górze świetnie się bawią i rozdają pieniądze na lewo i prawo!
Czy w tym świetle ktoś został dzisiaj generałem???
A może ktoś jednak zostanie generałem, bo przecież koncerny tytoniowe wspierają nas sprzętowo - zakupy samochodów, sprzętu do kontroli itp. Lobbyści znają się na robocie!
 
Ostatnia edycja:
To jest niepojęte, że nie da się tego wyplenić z tego resortu.
Zeznawałem o lobbingu części urzędników MF przed Komisją Śledczą, o sprzyjaniu szarej strefie, tworzeniu luk prawnych przez nieformalne grupy interesu w MF.
Alarmowaliśmy, że tym układom KAS nie wyrządził zbyt wielkiej szkody, że to wróci.
Nie widać realnej woli, by z tą patologią definitywnie chciano się rozprawić.
 
Witamy w "KAS" akcyza to tak szczelna jest ze przelatuje przez ręce. Podobnie było z kwestią zwrotu części Akcyzy od zużytej energii elektrycznej. Ustawa z nową stawka Akcyzy od 1 stycznia 2019 a dopiero zmienili "wzor" od 1 mają 2021 :) Ktoś zawsze się nachapal ^^
 
Piękna data opublikowania tej sprawy. Na święto KAS, dawniej Służby Celnej. Czyli parobkom należy śrubę dociskać, każdego papierosa wyszukiwać, nielegalne fabryki likwidować za miskę ryżu, a na górze świetnie się bawią i rozdają pieniądze na lewo i prawo!
Czy w tym świetle ktoś został dzisiaj generałem???
A może ktoś jednak zostanie generałem, bo przecież koncerny tytoniowe wspierają nas sprzętowo - zakupy samochodów, sprzętu do kontroli itp. Lobbyści znają się na robocie!
I dlatego nie chcieli, żebyśmy walczyli z nielegalnymi fajami na warszawskiej Pradze. Twierdzili, że to nie ma znaczenia. Najważniejsza była Wólka Kosowska. Śmiem twierdzić, że ktoś komuś nie dawał działki i to dużej.
 
Back
Do góry