• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Koronawirus do Szefa KAS-11.03.

"W naszej ocenie powinniśmy teraz podejmować takie działania, które do minimum ograniczają kontakt np. przywrócenie szyb w salach obsługi lub "urn", zakaz przyjmowania stron w innych miejscach niż sale odpraw. Ograniczenie przesłuchań i innych czynności do tych niezbędnych i terminowych. Odwołanie szkoleń, ograniczenie narad, itp." - napisał ZZ Celnicy PL w dniu 11.03. do Szefa KAS.

Publikujemy kolejny mail z dnia 11.03.2020r. do Szefa KAS w sprawie zagrożenia koronawirusem.

Pani Magdalena Rzeczkowska

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowna Pani Minister.

Dzień dobry,

W imieniu ZZ Celnicy PL zwracam się z prośbą o informację kiedy pracownicy, a w szczególności funkcjonariusze mający bezpośredni kontakt z podróżnymi z obcych krajów, otrzymają środki ochrony przed wirusem?

Nasi funkcjonariusze uczestniczą już w działaniach z sanepidem na granicach, ale nie mają żadnego zabezpieczenia. W patrolach kontrolnych mają bezpośredni kontakt z kierowcami TIRów z Włoch/Niemiec. W patrolach tych nie mamy młodych ludzi, ale w większości to funkcjonariusze 50+. Zresztą na Oddziałach też taki kontakt jest, ale przynajmniej jest gdzie umyć ręce.

Są to osoby z grupy większego ryzyka. W naszej ocenie zasadne jest w chwili obecnej (...)(moderacja: usunięto część tekstu, która nie powinna mieć charakteru publicznego). Priorytetem powinna być ochrona naszych funkcjonariuszy, ponieważ wkrótce być może będą bardziej potrzebni. Przecież służby zaangażowane w kontrole na granicy zachodniej i południowej są dosyć skromne i będą potrzebowały wsparcia.

Po drugie funkcjonariusze tacy mają codzienny kontakt z innymi pracownikami/ funkcjonariuszami w urzędzie. W razie zachorowania funkcjonariusza, który miał kontakt z osobami wracającymi z Włoch/ Niemiec zobowiązany jest o tym fakcie poinformować sanepid, a ten może nałożyć kwarantannę na cały urząd do czasu otrzymania wyników badań. I wówczas lepiej, by było to zwykłe przeziębienie, bo inaczej cały urząd będzie wyłączony.

W naszej ocenie powinniśmy teraz podejmować takie działania, które do minimum ograniczają kontakt np. przywrócenie szyb w salach obsługi lub "urn", zakaz przyjmowania stron w innych miejscach niż sale odpraw. Ograniczenie przesłuchań i innych czynności to tych niezbędnych i terminowych. Odwołanie szkoleń, ograniczenie narad, itp.

Wczoraj zamknięto wszystkie uczelnie we Wrocławiu. Działajmy, by nie dosżło do zamknięcia naszych urzędów.

Wkrótce należy się spodziewać zamykania kolejnych szkół, to spowoduje konieczność pozostania pracowników w domu. Tym bardziej jest zasadne ograniczenie obowiązków.

Z Poważaniem
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Ostatnia edycja:
Czy jest jakiś sens dzielić na młodych i 50+ ?- a co młody może zdychać wypluwając płuca a 50+ nie ? Może nie ma młodych bo nie ma naborów a starzy "młodzi wylądowali na alokacji w Dorohusku ? Dziwne pismo. Osobami większego ryzyka nie są osoby 50+ tyle te co maja inne choroby. 30 letni astmatyk szybciej się wyłoży niż zdrowy 55 latek.
 
Błędnie odczytałeś. W piśmie tym(mailu) jest mowa o konieczności ochrony wszystkich funkcjonariuszy i pracowników. Wspomniane jest tylko o grupie większego ryzyka, co jest informacją oficjalną ekspertów i WHO.
 
Back
Do góry