Koronawirus-APEL DO PREMIERA RP

UDOSTĘPNIAJCIE APEL!
Przewodniczący ZZ Celnicy PL kieruje Apel do Premiera o wykorzystanie spirytusu znajdującego się w magazynach Służby Celno-Skarbowej w walce z koronawirusem oraz Apel o bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Padają także przykłady szokujących zaniedbań części kadry, także kadry z innych formacji.
 
Ostatnia edycja:

Komentarze

Proszę oprócz filmów zamieszczanie informacji zawartej w filmie poniżej filmu. Nie każdy ma możliwość oglądania filmów w danej chwili. A przeczytać tekst łatwiej
 
Zdecydowane działania rządu pojawiły się w przestrzeni publicznej bodajże od 12 marca br. Chciałbym, abyście pisali, od kiedy, jakie środki ochronne i w jakich ilościach zostały oddane do dyspozycji / ochrony funkcjonariuszy i petentów służby celno - skarbowej.

Mamy szansę wykazać ewidentną nieudolność i zaniechania uwłaszczonej i przyklepanej przez naczelnego kontrolera kraju tzw. kadry zarządczej.
 
W Korczowej od soboty funkcjonariusze SG mają zakaz wchodzenia do kabin tirów, do autokarów (póki jeszcze jechały), a nasi ludzie skaczą po kabinach tirów bo obowiązują jakieś zastrzeżenia dotyczące kontroli tirów i nikt z przełożonych tego od soboty nie odwołuje!!!! Tak o nas dbają!
rozumiem, że odpowiednio zabezpieczeni, kombinezony, maski oddechowe z pochłaniaczami, gogle, rękawice, buty ... no i obowiązkowa dezynfekcja przed i po zdjęciu tych zabezpieczeń?

może to tylko jednostkowy przypadek?
 
ORLEN uruchomił produkcję płynu dezynfekcyjnego na bazie alkoholu.
ORLEN jest firmą która chyba najwięcej zyskała na działaniach SENTA. Może pora na odwdzięczenie się f-szom, dbającym o ich interesy. Przecież to spółka Skarbu Państwa. Powinni dostarczyć nam płyny dezynfekujące.
A zajety alkohol też mogliby do tego wykorzystać, przecież nie bedziemy chałupniczo rozcieńczać spirytu w magazynach likwidacyjnych
 
ORLEN uruchomił produkcję płynu dezynfekcyjnego na bazie alkoholu.
ORLEN jest firmą która chyba najwięcej zyskała na działaniach SENTA. Może pora na odwdzięczenie się f-szom, dbającym o ich interesy. Przecież to spółka Skarbu Państwa. Powinni dostarczyć nam płyny dezynfekujące.
A zajety alkohol też mogliby do tego wykorzystać, przecież nie bedziemy chałupniczo rozcieńczać spirytu w magazynach likwidacyjnych
Bańka 5l płynu orlenu kosztuje 99zł

3l skażonego spirytusu bez akcyzy, woda, trochę gliceryny, wody utlenionej...

Podejrzewam że orlen na tym 1mln litrów nie straci...
 
ktoś kto robi na nalewach powie mi po ile teraz "chodzi" w hurcie spirytus w gorzelniach ? ile 1l- przeliczeniowej 100% ? - dawano temu pamiętam był po 2 zł.
 
obstawiam max 6 zł za litr.
ale świat zwariował.
przymierzałem się do zakupu 5 l denaturatu.
bańka kosztowała najpierw 33,90 zł.
później już same 90,00 zł zostało.

do tego gliceryna, woda utleniona i szczypta przyjemnego smrodku.
plus papiery od dostawców że można dla ludzi.
interes życia jednym słowem.
 
Po 1. w celu ochrony funkcjonariuszy powinny być wprowadzone służby na zasadzie "służby dyżurnej na telefon" tak jak to ma miejsce w Straży Granicznej. Bo nie ma sensu teraz narażać ludzi na OC wewnętrznych jak mniejsza liczba osób jest wystarczająca do odpraw przy zmniejszonym ruchu towarowym. Osobiście nie widzę sensu do wyprztykania się z urlopów na rotowanie składem funków na służbie bo ta sytuacja nie potrwa miesiąc a ze 3-4 miesiące. Tu ewidentny brak wyobraźni i oceny faktów ze świata ( w Chinach 3 miesiące praktycznie kwarantanny) naszych jaśnie szanownych cywilnych dyrektorów.
Po 2 kierowcy zgłaszający się do odprawy muszą posiadać maseczki na czas odprawy celnej.
Po 3 dezynfekcja stanowisk po każdej służbie i mniej więcej przerwa techniczna w tym celu około 1 godziny.
Z tego co wiem to na Dorohusku nasi funkowie siedzą jak na kwarantannie w maseczkach a to nie o to chodzi przecież. Może to spowodować własnie namnożenie się bakterii i nic więcej.
Kierowcy powinni mieć po 1 maseczki a po 2 rękawiczki, które zakładają po dezynfekcji rąk przed wejściem na salę odpraw + tak jak w chinach jedna osoba ich odkaża przed wejściem od góry do dołu i mata dezynfekująca rozłożona przed wejściem do pomieszczeń również. Jak nie wiedzą jak to ma wyglądać nasi przełożeni to odsyłam do Youtube tam są relacje polaków z wuhan i nie tylko i widać co Chińczycy robili w celu eliminacji zarazy. Takie środki trzeba wprowadzić nie tylko w OC granicznych ale i wewnętrznych. Pozdrawiam.
 
dobra okazja aby zrobić porządek wokół siebie / kadry są optymalne ;)/, rotacyjność stanowisk w obliczu wzmożonych procedur, wymienność, szybkie zmiany, mniejsze obciążenie pracą, test na zachowywanie procedur nadzwyczajnych...... brak pośpiechu i niepotrzebnego ryzyka o banalnym bhp nie warto wspominać.
trzymamy jako CELNICY linię ?

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Do góry