• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KOMUNIKAT: ZZ CELNICY PL w najbliższych dniach złoży wniosek do TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO - dot. emerytur mundurowych

Związek Zawodowy Celnicy PL w najbliższym czasie złoży samodzielnie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, który będzie podpisany i reprezentowany przez jednego z czołowych konstytucjonalistów w naszym Kraju - napisali związkowcy w Komunikacie
Pokaż załącznik: celnicy14-13-Komunikat emerytury.doc
 

Attachments

  • celnicy pl logo duże.jpg
    celnicy pl logo duże.jpg
    32,6 KB · Wyświetleń: 562
mam nadzieję, że TK wypowie się też na temat wolności, która nam odebrano nie dając nic w zamian (100% ZCH to historia) - być może w takim przypadku będzie nam lepiej jak funkcjonariusz celny wcale nie będzie funkcjonariuszem tylko zwykłym pracownikiem ubranym w roboczy strój
 
Mam nadzieję, Celniczko i Celniku, że w końcu zrozumiesz, że ta formacja w obecnym kształcie to twór służący wąskiej grupie, zainteresowanej obecnym status quo. Jak najdłużej, jak najwięcej, jak najszybciej? Chyba najwyższy czas spróbować to zmienić. Razem mamy moc!
 
O intencjach najlepiej świadczy milczenie kierownictwa !!!

Dla nich najgorzej byłoby stracić stanowiska. I co dalej by się działo, każdy może się domyśleć.
 
Wiem, że nie ma pomysłów na inne wyjście i ostatecznie samodzielne złożenie wniosku będzie konieczne, lecz konsekwencje takiego ruchu ZZ Celnicy.pl mogą być przykre.
Już sobie wyobrażam argumenty szamana i wiedźminki - niestety dla tych z wyłączonym myśleniem absolutnie przekonujące.
Może jednak wpierw zwrócić się do wszystkich o poddanie pomysłów innego rozwiązania tej kwestii ?!
 
Wiem, że nie ma pomysłów na inne wyjście i ostatecznie samodzielne złożenie wniosku będzie konieczne, lecz konsekwencje takiego ruchu ZZ Celnicy.pl mogą być przykre.
Już sobie wyobrażam argumenty szamana i wiedźminki - niestety dla tych z wyłączonym myśleniem absolutnie przekonujące.
Może jednak wpierw zwrócić się do wszystkich o poddanie pomysłów innego rozwiązania tej kwestii ?!
 
Wiem, że nie ma pomysłów na inne wyjście i ostatecznie samodzielne złożenie wniosku będzie konieczne, lecz konsekwencje takiego ruchu ZZ Celnicy.pl mogą być przykre.
Już sobie wyobrażam argumenty szamana i wiedźminki - niestety dla tych z wyłączonym myśleniem absolutnie przekonujące.
Może jednak wpierw zwrócić się do wszystkich o poddanie pomysłów innego rozwiązania tej kwestii ?!
 
http://lexis.pl/pages/document?id=1417449

"....Trybunał Konstytucyjny nie zakwestionował generalnej możliwości różnicowania sytuacji prawnej emerytów należących do wyodrębnionych systemów zabezpieczenia społecznego, ani też samego tworzenia takich systemów, co wynika ze względów aksjologicznych i pragmatycznych, stanowiąc element polityki państwa wobec zawodów i funkcji o szczególnym znaczeniu dla ochrony interesu publicznego...."

ciężko widzę te nasze emerytury
 
juda
skąd taki wniosek ?
z treści cytatu niekoniecznie wynika problem.
treść raczej potwierdza prawo do "wyodrębnionego systemu zabezpieczenia społecznego".
trzeba wsparcia dla związku Celnicy PL

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Back
Do góry