Komunikat ZZ Celnicy PL 22/2021 ws. waloryzacji emerytur ZER wraz z wzorem wniosku oraz odwołania

Komunikat ZZ Celnicy PL na temat trybu postępowania w sprawach o waloryzację emerytur, w przypadkach gdy między zwolnieniem ze służby, a przyznaniem świadczenia przypadały waloryzacje.

To znaczy, że dotyczy głównie sytuacji ucywilnionych i zwolnionych przed 1.01.2018r. , a którzy złożyli wniosek o emeryturę po 1.03.20118r.

Bardzo proszę o UWAŻNE przeczytanie komunikatu.

Pozdrawiam

Maria Mrugała

w/z Przewodniczącego

ZZ Celnicy PL

Attachments

• celnicy22 -21- Komunikat dot. braku waloryzacji emerytur.pdf
    238,2 KB · Wyświetleń: 512
  • Wyrok Sąd Apelacyjny_III AUa 1203.20 po wyroku SO akt XXI U 149_20 z uzasadnieniem dot. walory...pdf
    72,1 KB · Wyświetleń: 155
  • Wyrok SO Warszawa XIV_U 1129_2020 _waloryzacja emerytury.pdf
    40 KB · Wyświetleń: 112
  • zał_ 2_waloryzacja wzór odwołania od PIERWSZEJ POZYT DEC EMERYT.doc
    45,5 KB · Wyświetleń: 271
  • zał_1_Wniosek do ZER _waloryzacja_v_2021.04.15.doc
    30,5 KB · Wyświetleń: 340
  • zał_3_wzór odwołanie ODMOWA WALORYZACJI po wniosku.doc
    45 KB · Wyświetleń: 210
proszę o podpowiedź-otrzymałam decyzję z ZER o nieuwzględnieniu waloryzacji (pierwotna decyzja o przyznaniu emerytury z 2019 roku) -rozumiem że muszę złożyć odwołanie -załącznik nr 3? Tylko w tym wzorze odwołanie jest zapis: dotyczy decyzji Dyrektora ZER o przyznaniu emerytury z dnia...
Przecież wnoszę odwołanie nie od tej decyzji a od decyzji odmownej o nieuwzględnieniu waloryzacji z dnia 26.04.2021 roku? proszę o wyjaśnienie

A jak przedstawił ZER odmowę waloryzacji, na jakie przepisy się powołał i czy wypowiedział się w sprawie wyroku Sądu w tej sprawie. Jak można, to proszę o załączenie skanu tej decyzji.

powołali się na art. 5 ust. 1a oraz art. 32 ust. 1 i 2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.....
uważają że w przypadku funkcjonariuszy Służby celnej przepis o obowiązku dokonania waloryzacji nie ma zastosowania.
Skoro zostałam zwolniona 31.08.2017 a prawo do emerytury nabyłam 01.07.2019 to uważają że prawo do przeprowadzenia waloryzacji za rok 2018 i 2019 mi nie przysługuje. Podnieśli również to że przytoczone przeze mnie wyroki sądowe nie są dla ZER wiążące, ponieważ nie dotyczą bezpośrednio mojej osoby.

Też dostałem decyzję ZER-u w którym powołali się na art. 5 ust. 1a oraz art. 32 ust. 1 i 2 ustawy "emerytalnej". Uzasadnienie- nie bo nie, tak by trzeba było to podsumować. Cóż zmuszają mnie do złożenia odwołania do SP.

Do góry