KOMUNIKAT nr 2 w sprawie postępowania w indywidualnych sprawach „ związanych z art. 41 " TK oraz wzór Wniosku

Witam,
Koleżanki i koledzy,

W związku z faktem złożenia przez Związek w dniu 08.10.2024 r. wniosku o stwierdzenie niezgodności przepisu art. 41 ustawy z dnia 01 grudnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz. U. 2022 poz. 2666) i potencjalnymi pytaniami jak sytuacja ta wpłynie na indywidualne toczące się w sądach sprawy Związek wskazuje, w załączonym Komunikacie co następuje:
  1. W indywidualnych sprawach (tam, gdzie Odwołujący się nie ma pełnomocnika),
  2. W sprawach, gdzie Odwołujący się ma pełnomocnika (prawnika ze Związku),
  3. Wzór Wniosku o zawieszenie postępowania z uwagi na sprawę w TK.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
 

Attachments

W jakiej sprawie? Ani w 41, ani w ucywilnieniach czy zaliczeniach nie zarzucałem związkowi bezczynności, te sprawy mnie nie dotyczą. Mogłem kiedyś w innej sprawie czepiec się związku skoro tak szeroko zadajesz pytanie ale nie wiem w jakim celu wywołujesz mnie do tablicy w tym temacie?

Pytałem tylko, bo sam tych zarzutów nie zauważyłem, a komentarz po Waszych postach zarzuty takie wysunął ...
 
Com napisał, tom napisał. Jak nie pasuje, to sobie wygumkujcie.

Proszę o propozycje ws działań obywatelskich dot. 41/2023.

Łączy nas piłka 🙂.
 
AM Admin - rozumiem, że niektórzy są pod specjalną ochroną - czyż to członkowie Zarządu albo osoby mu bliskie, skoro mogą sobie wypisywać dowolne bzdury, obrażać innych, pluć, wulgaryzować i t.p. a jednocześnie otwarcie kpić z tego, że ich oszczerstwa wychodzą na jaw?!
Oni świadczą negatywnie przecież o Zarządzie i Administratorze tego forum!
Użytkownik ten, prawdopodobnie z "Chopina" - nie tylko moim zdaniem - wymaga utemperowania, gdyż zniechęcił już wielu cennych userów do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji i jeżeli ze stony administratora nadal nie nastąpi żadna reakcja, oznaczać będzie to oficjalne przyznanie się do planów likwidacji tego forum.
 
AM Admin - rozumiem, że niektórzy są pod specjalną ochroną - czyż to członkowie Zarządu albo osoby mu bliskie, skoro mogą sobie wypisywać dowolne bzdury, obrażać innych, pluć, wulgaryzować i t.p. a jednocześnie otwarcie kpić z tego, że ich oszczerstwa wychodzą na jaw?!
Oni świadczą negatywnie przecież o Zarządzie i Administratorze tego forum!
Użytkownik ten, prawdopodobnie z "Chopina" - nie tylko moim zdaniem - wymaga utemperowania, gdyż zniechęcił już wielu cennych userów do jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji i jeżeli ze stony administratora nadal nie nastąpi żadna reakcja, oznaczać będzie to oficjalne przyznanie się do planów likwidacji tego forum.

Rozumiem, że to jest merytoryczną propozycja działań do podjęcia pilnie na teraz 🙂 ws. 41/23.

Wielce Szanowni Cenzorzy, nie tylko od merytorycznych dyskusji, kłaniam się nisko .
 
Ostatnia edycja:
Z dużą przyjemnością, także po zapoznaniu się z wnioskiem do SA o zawieszenie postępowania , w tym miejscu chciałbym wyrazić uznanie dla Pana Mecenasa Rolanda Szymczykiewicza.

Mówią kolokwialnie, elegancko robi sądowi w papiery swoim wnioskiem o zawieszenie. A już tak było wszystko ułożone, włącznie z utrwalonym poglądem na rozpatrywane apelację. Jeszcze pogrywka z tym ewentualnym zapytaniem pozwanego, czy chce też zawieszenia 🙂👍 ...

@Haisenberg & Company, wniosek ZZC ws. 41/23 do TK został złożony w dokładnie tym momencie, w którym powinien.

Na mój łeb pewnie będą dociskać pokrywkę kolanem, ale na pewno pojawią się wątpliwości natury proceduralnej.

Lux robota, Mecenasie.

Dalej, w tej sytuacji, dobrze byłoby próbować włączać RPO w drodze masowych indywidualnych wniosków.

Proszę Koleżeństwo o opinie. Osobiście uważam, iż teraz dobry czas na takie działanie.

Łączy nas piłka 🙂, oczywiście nie ta w wymiarze reprezentacyjnym.
 
Witam,
Koleżanki i koledzy,

W związku z faktem złożenia przez Związek w dniu 08.10.2024 r. wniosku o stwierdzenie niezgodności przepisu art. 41 ustawy z dnia 01 grudnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz. U. 2022 poz. 2666) i potencjalnymi pytaniami jak sytuacja ta wpłynie na indywidualne toczące się w sądach sprawy Związek wskazuje, w załączonym Komunikacie co następuje:
  1. W indywidualnych sprawach (tam, gdzie Odwołujący się nie ma pełnomocnika),
  2. W sprawach, gdzie Odwołujący się ma pełnomocnika (prawnika ze Związku),
  3. Wzór Wniosku o zawieszenie postępowania z uwagi na sprawę w TK.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
Dzień dobry, gdzie znajdę odpowiedni załącznik nr.1 do wniosku o zawieszenie postępowania sądowego, czyli komunikat o złożeniu wnioski do Trybunału Konstytucyjnego?
 
Back
Do góry