KOMUNIKAT nr 2 w sprawie postępowania w indywidualnych sprawach „ związanych z art. 41 " TK oraz wzór Wniosku

Witam,
Koleżanki i koledzy,

W związku z faktem złożenia przez Związek w dniu 08.10.2024 r. wniosku o stwierdzenie niezgodności przepisu art. 41 ustawy z dnia 01 grudnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz. U. 2022 poz. 2666) i potencjalnymi pytaniami jak sytuacja ta wpłynie na indywidualne toczące się w sądach sprawy Związek wskazuje, w załączonym Komunikacie co następuje:
  1. W indywidualnych sprawach (tam, gdzie Odwołujący się nie ma pełnomocnika),
  2. W sprawach, gdzie Odwołujący się ma pełnomocnika (prawnika ze Związku),
  3. Wzór Wniosku o zawieszenie postępowania z uwagi na sprawę w TK.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
 

Attachments

Witam,
Koleżanki i koledzy,

W związku z faktem złożenia przez Związek w dniu 08.10.2024 r. wniosku o stwierdzenie niezgodności przepisu art. 41 ustawy z dnia 01 grudnia 2022 roku o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023 (Dz. U. 2022 poz. 2666) i potencjalnymi pytaniami jak sytuacja ta wpłynie na indywidualne toczące się w sądach sprawy Związek wskazuje, w załączonym Komunikacie co następuje:
  1. W indywidualnych sprawach (tam, gdzie Odwołujący się nie ma pełnomocnika),
  2. W sprawach, gdzie Odwołujący się ma pełnomocnika (prawnika ze Związku),
  3. Wzór Wniosku o zawieszenie postępowania z uwagi na sprawę w TK.

Pozdrawiam
Za Zarząd
Przewodnicząca
ZZ CELNICY PL
Jolanta Haron
A co w sytuacji, gdy Odwołujący się nie ma pełnomocnika (prawnika ze Związku), ale nie może złożyć wniosku o zawieszenie postępowania, ponieważ apelacja została oddalona? Niestety tylko 10 pierwszych osób ma pełnomocnika ze związku.
 
art. 190 ust. 4 Konstytucji RP:
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą aktu normatywnego, na podstawie którego zostało wydane prawomocne orzeczenie sądowe, ostateczna decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w innych sprawach, stanowi podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub innego rozstrzygnięcia na zasadach i w trybie określonych w przepisach właściwych dla danego postępowania.
 
art. 190 ust. 4 Konstytucji RP:
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą aktu normatywnego, na podstawie którego zostało wydane prawomocne orzeczenie sądowe, ostateczna decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w innych sprawach, stanowi podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub innego rozstrzygnięcia na zasadach i w trybie określonych w przepisach właściwych dla danego postępowania.

Na tym etapie tylko nadzwyczajne. Mam też wątpliwości co do obligatoryjnego 190 ust 4 nawet na wniosek, przez organ, ale chciałbym się mylić.

Idziemy dalej, można RPO próbować włączać.
 
Ostatnia edycja:
Co sądzicie o powszechnej, powszechnej podkreślam powszechnej wszyscy emeryci 2024, akcji wysyłania próśb do RPO o poparcie w TK?

Czy nawet o przystąpienie do postępowania w TK?

Jak by to się miało do prawnych umocowań RPO?

Tak, wiem, polityka. Ale przecież to my jesteśmy suwerenem, a kolejne wybory blisko.

Trzeba poszerzać i rozpychać, tak mnie się wydaje.

Co z fejsa kolegi na to?
 
A mnie się wydaje, że w ślad za wnioskiem do TK, ZZ mogłoby jednorazowo taką informację wysłać do RPO. Tak dla kultury, by nie zaśmiecać RPO sekretariatu i dbać o lasy, i skrzynkę e-mail tak ważnego w naszym życiu obywatelskim Organu.
 
A mnie się wydaje, że w ślad za wnioskiem do TK, ZZ mogłoby jednorazowo taką informację wysłać do RPO. Tak dla kultury, by nie zaśmiecać RPO sekretariatu i dbać o lasy, i skrzynkę e-mail tak ważnego w naszym życiu obywatelskim Organu.

Na działanie ZZC z z RPO przyjdzie czas. Poza tym nie możemy im walić na tapetę rzeczy, które do nas należą.

Argument śmieciowo - leśny śmieszny, gdyby nie waga sprawy.

Czas zacząć bujać łódka, może co wybujamy 🙂.
 
No to super . Zatem czekajmy na mannę z nieba. Albo ktoś coś załatwi ....

Brawo Wy. Tylko żądać potraficie od innych, ale jak samemu , to już z tym gorzej.

A ten żołnierz to chyba nie ma w życiu innego zajęcia 🙂. Ale ja to bogatemu zabroni ?
 
Co ci do tego pogłosie leśny?

Spokojnie - Mobil-One. Toż miałeś to-to ignorować.

Czy naprawdę ono zarzuca brak aktywności akurat tym najaktywniejszym w "temacie" ?!
😂 😂 😂
I to w dodatku w sytuacji, gdy samo "dołączyło" do obranego kierunku i strategii dopiero
w momencie, gdy zaczęły one przynosić efekty. Hmm ... ciekawe ...

ps
Uwierz - wrzucanie chorągiewek, gołębi, malkontentów i egoistów do zbioru ignorowanych,
jest najzdrowszym sposobem na unikanie wszelkiego rodzaju stresu.
 
Nic nie potraficie oprócz cfaniakowania i pseudo polemicznego krytykanctwa na forum, w zdecydowanej większości ad personam. Druga cech charakterystyczna to zarzucanie związkowi bezczynności .

Zatem zamknijcie ryje . Jeśli moja propozycja jest nieodpowiednia, to to wykażcie, najlepiej sensowną propozycja do działania na teraz.

Przypominam, w dalszym ciągu jesteśmy w prawniczej grze jako wszyscy emeryci 23. Podkreślam wszyscy.

Zbliżają się wybory, więc zakładam możliwość rozszczelnienia systemu z tego powodu.

Jest nas kilkanaście tysięcy osób, z rodzinami pomimo rozproszenia daje to całkiem konkretny atut wyborczy.

Mimo wszystko łączy nas piłka 🙂, więc włączmy myślenie i działanie.
 
Bądźcie przyzwoici i przyznajcie się bez bicia - w którym poście zarzuciliście Związkowi bezczynność ?
W jakiej sprawie? Ani w 41, ani w ucywilnieniach czy zaliczeniach nie zarzucałem związkowi bezczynności, te sprawy mnie nie dotyczą. Mogłem kiedyś w innej sprawie czepiec się związku skoro tak szeroko zadajesz pytanie ale nie wiem w jakim celu wywołujesz mnie do tablicy w tym temacie?
 
Back
Do góry