• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komunikat dot. Uchwały SN w sprawie składek ZUS od nagrody rocznej

Koleżanki i Koledzy!

Publikujemy KOMUNIKAT w związku z Uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 26 sierpnia 2021 r. sygn.. III UZP 1/21 , w której SN stwierdził, że​

nagroda roczna za 2017 r. wypłacona funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej w 2018 r., po ustaniu tytułu obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, stanowi podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne (art. 242 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, jednolity tekst: Dz.U. z 2021 r., poz. 422 w związku z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych, jednolity tekst: Dz.U. z 2021 r., poz. 423).


Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy52-21-Komunika przegrana SN składki nagroda roczna.pdf
    215,4 KB · Wyświetleń: 1 664
  • załącznik nr 1 wzór cofnięcia odwołania w SO vs ZUS trzynastka.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 1 403
  • załącznik nr 2 wzór cofnięcia pozwu vs IAS trzynastka.doc
    12 KB · Wyświetleń: 1 435
  • załącznik nr 3 wzór cofniecia apelacji przeciw ZUS.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 795
  • załącznik nr 4 wzor cofnieca apelacji przeciw IAS trzynastka.doc
    13,5 KB · Wyświetleń: 767
Dzień dobry,
w Katowicach Sąd Rejonowy odstąpił od obciążania funkcjonariuszy kosztami ale od tego odwołał się DIAS, który chce zwrotu kosztów pracy radców od nas, właśnie wszyscy dostają takie informacje z Sądu Okręgowego... czy w gdzieś w Polsce też ma miejsce taka sytuacja? Czy ktoś może zapłacił już DIAS-owi?
U mnie też była taka sytuacja, ale SO oddalił zażalenie DIAS w przedmiocie obciążenia mnie kosztami. A tak na marginesie krew się we mnie zagotowała jak dostałam zażalenie DIASa na koszty. W takim głębokim poważaniu nas mają. Radcowie nie mają już co robić w izbach? Chcą nam pokazać gdzie jest nasze miejsce w szeregu i że nie gryzie się ręki Pana która nas karmi?
 
U mnie też była taka sytuacja, ale SO oddalił zażalenie DIAS w przedmiocie obciążenia mnie kosztami. A tak na marginesie krew się we mnie zagotowała jak dostałam zażalenie DIASa na koszty. W takim głębokim poważaniu nas mają. Radcowie nie mają już co robić w izbach? Chcą nam pokazać gdzie jest nasze miejsce w szeregu i że nie gryzie się ręki Pana która nas karmi?
Ja mam podobna sytuacje,radca prawny DIAS zlozyl zazalenie i Sad Okregowy czeka na moja odpowiedz co do kosztow....mozesz podac sygnature akt?
 
Back
Do góry