• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Komisja odrzuciła poprawki

Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych odrzuciła poprawki dot. funkcjonariuszy SCS - chodzi o dodatki motywacyjne.
Głosowało 33. ZA przyjęciem poprawki 14, PRZECIW poprawce - 19.
I drugie głosowanie poprawka innego Klubu dot. funkcjonariuszy SCS:
Głosowało 31. ZA przyjęciem poprawki 13, PRZECIW -18.
Przed nami Senat.
Wypowiedź Przewodniczącego ZZ Celnicy PL od 17:15 minuty
 
Ostatnia edycja:
Czy wszystko stracone? Czy jeszcze w semie, seacie można powalczyć o wprowadzenie poprawek? Jeżeli tak trzeba cisnąć MF, aby tam powalczyło.
 
Jak to jest pan Sasin wydaje a raczej wyrzuca do kosza 70 milionów złotych na wybory które się nie odbyły, a dla wszystkich funkcjonariuszy "dziadkowe" kosztowało by ok 29 milionów i jaśnie nam panujący rząd mówi NIE.
 
MF na posiedzeniu RM wnioskował o poszerzenie beneficjentów dodatku motywacyjnego o funkcjonariuszy sc-s ale wniosek nie przeszedł dlatego też projekt w sejmie był procedowany bez poprawek o które wnosił MF.
Na etapie prac w komisji pojawiły się wnioski mniejszości o rozszerzenie zapisów o dodatku motywacyjnym o fc-s ale wnioski nie przeszły.
 
@juda przepraszam juda ale nie zgadzam się z taką narracją. Nie popieram. Kilka służb ma ten dodatek wg tej ustawy, więc to także nielogiczna narracja.
Sławku, myślę że ze strony @juda był to po prostu wpis zawierający znaczną dozę ... ironii :p
Tłumaczenie Pana Ministra Wąsika chyba dobitnie świadczy o tym, że nie wszyscy funkcjonariusze są w tym Państwie równo traktowani!!! Ledwo co uporaliśmy się jednym objawem dyskryminacji Naszej Służby, a już jest Nam fundowany następny. Pan Minister zaśmiał się tą interpretacją w twarz wszystkim funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, bo pewnie uważa, że śmiech .... to zdrowie, a Nam w dobie pandemii Covid-19 pełniąc Służbę na I-szej linii z nią walki, tego zdrowia bardzo potrzeba :cautious:
Ja życząc Panu Ministrowi równe dużo zdrowia i dalszych sukcesów na płaszczyźnie dyskryminacji funkcjonariuszy załączam specjalną .... dedykację muzyczną ;)
P.S. Inna sprawa, że z całych moich sił "dziękuję", wyrażam ogromną "wdzięczność" Ministrowi Finansów i SSCS za "reprezentowanie" Naszej formacji podczas obrad tejże Komisji :cry:
 
@Arkadio Zgoda. Myślałem, że moja wypowiedź na Komisji była zrozumiała i że wybrzmiało to co piszesz, tylko innymi słowami, że funkcjonariusze "nie kupują" tego tłumaczenia.
Ono jest po prostu nielogiczne. Milczenie MF i Szefa KAS w tej sprawie jest także dodatkowym potwierdzeniem tego.
Gdybyśmy mieli być objęci, Szef KAS powinien natychmiast reagować i uspokajać przedstawiając do konsultacji projekt zmian ustawy o KAS, w którym włącza funkcjonariuszy SCS do tych dodatków i wprowadza inne rozwiązania z tej ustawy tak jak w innych formacjach.

A do wpisu @juda musiałem się odnieść, bo w bardzo niekorzystnym świetle stawia nasze Koleżanki i Kolegów z innych formacji. Jest to krzywdzące i błędne i nawet jeśli uznamy, że to ironia, to trzeba reagować, choćby z tego powodu, że forum czytać mogą wszyscy, także nasze Koleżanki i Koledzy z innych służb i ktoś może tej znacznej dozy ironii nie zauważyć, źle zrozumieć.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry