Komentarz wywiadu z SSC w Dzienniku Gazecie Prawnej

(...)W dzisiejszym wywiadzie dla Gazety Prawnej , Szef Służby Celnej łaskawie przyznaje, że „Ustawa zakładała, że trzeba wziąć pod uwagę zajmowane stanowisko sprzed dnia jej wejścia w życie. Niektórzy interpretują to w ten sposób, że kiedykolwiek przed wejściem w życie nowej ustawy o Służbie Celnej. Można mieć co do tego wątpliwości, ale ja nie zamierzam się kłócić o to, czy termin „przed dniem wejścia w życie ustawy” to jest dzień, rok czy 10 lat przed zmianami. Uznamy, że dotyczy to każdej sytuacji sprzed wejścia ustawy w życie.”
_________________________.
W związku z powyższym, chciałbym złożyć wyrazy uznania dla celników, którzy walczyli i walczą o należne im miejsca w hierarchii Służby Celnej - myślę, że nie są to tylko starania o „dwie gwiazdki” ale o godność i szacunek.

Głęboki ukłon dla ZZ Celnicy PL za niewątpliwe zasługi dla tej sprawy, za starania i opinie prawne. W dzisiejszym wywiadzie dla GP , o którym wyżej wspominałem, Szef Służby Celnej nazywa Wasz związek mianem „ niszowej organizacji” – uważam, że to przejaw arogancji, bezradności i braku szacunku dla kilkuset osobowej grupy celników, którzy postanowili się zorganizować i zgodnie z regułami demokratycznego państwa bronić swoich praw.

Na marginesie ; cały dzisiejszy wywiad w GP to mistrzowski popis manipulacji słowami i faktami, czyli klasyczny przykład „ odwracania kota ogonem”. Dla przykładu - SSC wskazuje, że „400 funkcjonariuszy z 15 tys. zatrudnionych jest niezadowolonych z przyznanych stopni.” Taka wypowiedź to :
po pierwsze - nieprawda, niezadowolonych celników było kilkakrotnie więcej, ale tylko ok. 400 zdecydowało się dochodzić swoich praw w drodze odwołań i skarg,
po drugie – 400 funkcjonariuszy zarzuciło kierownictwu Służby Celnej łamanie prawa, a to coś innego niż „niezadowolenie”.
Jeżeli związek zawodowy posuwa się do pomówień, to trzeba skorzystać z własnej rady dawanej ostatnio celnikom i złożyć pozew do Sądu.
W wątku dotyczącym przemytu papierosów SSC podsumowuje: „Przytaczane zarzuty są fałszywe i mają na celu oczernienie celników, którzy skutecznie wykonują swoje zadania.” – do kogo ten zarzut ? kto oczernia celników?
W wątku dotyczącym wartościowania, czytamy kolejną nieprawdę : „To w części budzi sprzeciw, zwłaszcza tych, którzy chcieli wysokich stanowisk i wyższego wynagrodzenia bez podejmowania trudniejszych zadań.”
Cały wywiad należy ocenić jako żenujący przykład usprawiedliwiania się przedstawiciela Rządu RP i przypisywanie swoich potknięć nieswoim nogom.
.cg

całość na http://solid.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=467&Itemid=2
 

Komentarze

Do góry