• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejni niezadowoleni stawiają ultimatum rządowi. Podwyżki albo protest

Niewykluczone jednak, że oddolne formy protestu część funkcjonariuszy KAS zastosuje już wcześniej. Podobnie zrobili kilka dni temu policjanci, którzy zaczęli masowo brać zwolnienia lekarskie.
- Na takie działania oddolne wpływu nie mamy. Wzburzenie jest, bo nikt nie będzie godził się na dyskryminację. Wystarczy iskra, żeby wybuchło - mówi Sławomir Siwy.

Największym problemem jest dyskryminacja, która nam się rysuje w stosunku do innych służb. W innych formacjach były ustawy modernizacyjne, które nie były zamrażane. Tylko w KAS zamrożono. W innych służbach zapowiedziano, jakie kwoty na inwestycje i podwyżki dla funkcjonariuszy zostaną wygospodarowane. A minister finansów milczy - mówi Sławomir Siwy, przewodniczący związku.

Ludzie po wielu latach służby są na niskich stopniach, nie ma żadnej perspektywy awansu - mówi Sławomir Siwy. - Po kilkunastu latach wzorowej służby funkcjonariusze potrafią zatrzymać się na trzecim stopniu. Chcemy likwidacji tej patologii. Również bardzo źle wygląda sytuacja z brakiem ścieżki awansu w całym KAS, tj. w Korpusie Służby Cywilnej.
 
Ostatnia edycja:
@robertbrojecki To niestety redakcja. Nie mamy na to wpływu, mimo że zwracałem na to uwagę dziennikarzowi. Oni tego nie rozumieją. Ja mówię o funkcjonariuszach SCS, bo funkcjonariuszy KAS nie ma.
funkcjonariusze kas są w ministerstwie i izbach administracji skarbowej, w UCS są funkcjonariusze SCS, to by się zgadzało.


Dziwne to wszystko
liczby z sufitu, podobnie jak banasiowe wyliczenia tych mld odzyskanych z vat dzięki walce FUNKCJONARIUSZY KAS z mafiami vatowskimi 😂
 
Nieprawda. Jesteśmy siłą. Wielką i miażdżącą. Tylko trzeba się odważyć i podnieść głowę. @ strurz nie wypowiadaj się za Wszystkich.
Nie będziemy jak Żydzi, którzy uciekali z Egiptu za swoją postawę i nie dotarli do Izraela.
Na wschodniej granicy 40% starych odeszło na emeryturę są młodzi w służbie przygotowawczej, powiedz który młody odważy się strajkować? Gdy granica nie stanie nic nie wywalczymy. Granica zła za wartościowanie za 2008 rok. Z chęcią zobaczyłbym ekspertów z z Izby z GRK jak na eksperckich stanowiskach robią pańszczyznę i muszą zrobić wygórowana normę narzuconą przez poganiaczy wołów.
 
Pracuję tu trochę. Ponad 30 lat. W 2016 roku granica nie musiała stanąć, żeby Celnicy wyszli na ulice Warszawy. Z własnego doświadczenia to wiem. Młodzi są wydygani. Gratuluję takiego narybku do SCS. Pozdrawiam mł. ekspert SCS nie z GRK.
P.S. A normy mam w głęboko w tyle. Niech ministerstwo fantazji dalej tworzy fikcję.

P.S. Masz to na co godzisz się.
 
Ostatnia edycja:
Pracuję tu trochę. Ponad 30 lat. W 2016 roku granica nie musiała stanąć, żeby Celnicy wyszli na ulice Warszawy. Z własnego doświadczenia to wiem. Młodzi są wydygani. Gratuluję takiego narybku do SCS. Pozdrawiam mł. ekspert SCS nie z GRK.
P.S. A normy mam w głęboko w tyle. Niech ministerstwo fantazji dalej tworzy fikcję.

P.S. Masz to na co godzisz się.
Wyjść możemy tylko co ugramy. To tak jak parady wolności. Chodzą ale celu nie osiągają. Musisz zrozumieć że policja ugrała przed dniem niepodległości podwyżki, teraz emigranci, wcześniej Covid. Jeśli nie zatrzymasz miliardowego wpływu do budżetu z towarów i usług to nic my nie ugramy.
 
Służba przygotowawcza pójdzie w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów.
Ja w 1998 roku byłem w służbie przygotowawczej, gdy wybuchł protest. Służba przygotowawcza zachowa się tak jak starsi. Moje serce radowało się wówczas na to co się dzieje i ani przez chwilę nie miałem myśli, że jestem w służbie przygotowawczej i mam się bać. Wtedy wybuchł potężny protest włoski. Założyłem opaskę PROTEST i robiłem to co starsi o kilka lat stażu koledzy, bo tacy akurat byli ze mną na zmianach na granicy południowej.
U nas obecnie na granicy najwięcej jest funkcjonariuszy ze stażem paroletnim i nastoletnim i oczywiście większym też są wciąż. To pokolenie podnosi aktualnie największy bunt w Policji.
Tak samo będzie u nas. Mam kontakt z wieloma takimi funkcjonariuszami i pracownikami, sporo jest w naszym związku. Słyszę Ich postulaty i zapewniam, że będziemy je przedstawiać władzy, część już przedstawialiśmy.
Będzie dym, współczuję tym na górze.
GRANICA MUSI DOSTAĆ DODATEK KONTROLERSKI W WYSOKOŚCI 1000 ZŁ! To trzeba ująć w nowej modernizacji.
Tzw. dodatek motywacyjny musimy postawić w zupełnie inny sposób np. 500zł po 10 latach i 500zł za każde kolejne 5 lat. Tak przedstawiają to Policjanci. Oni nas w tym będą wspierać. A nie tylko domagać się dopisania nas.
NADGODZINY, OCHRONA PRAWNA, KWESTIA EMKI PO 2013 do zmiany, inne.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
 
Służba przygotowawcza pójdzie w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów.
Ja w 1998 roku byłem w służbie przygotowawczej, gdy wybuchł protest. Służba przygotowawcza zachowa się tak jak starsi. Moje serce radowało się wówczas na to co się dzieje i ani przez chwilę nie miałem myśli, że jestem w służbie przygotowawczej i mam się bać. Wtedy wybuchł potężny protest włoski. Założyłem opaskę PROTEST i robiłem to co starsi o kilka lat stażu koledzy, bo tacy akurat byli ze mną na zmianach na granicy południowej.
U nas obecnie na granicy najwięcej jest funkcjonariuszy ze stażem paroletnim i nastoletnim i oczywiście większym też są wciąż. To pokolenie podnosi aktualnie największy bunt w Policji.
Tak samo będzie u nas. Mam kontakt z wieloma takimi funkcjonariuszami i pracownikami, sporo jest w naszym związku. Słyszę Ich postulaty i zapewniam, że będziemy je przedstawiać władzy, część już przedstawialiśmy.
Będzie dym, współczuję tym na górze.
GRANICA MUSI DOSTAĆ DODATEK KONTROLERSKI W WYSOKOŚCI 1000 ZŁ! To trzeba ująć w nowej modernizacji.
Tzw. dodatek motywacyjny musimy postawić w zupełnie inny sposób np. 500zł po 10 latach i 500zł za każde kolejne 5 lat. Tak przedstawiają to Policjanci. Oni nas w tym będą wspierać. A nie tylko domagać się dopisania nas.
NADGODZINY, OCHRONA PRAWNA, KWESTIA EMKI PO 2013 do zmiany, inne.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
Proszę o propozycję zapisu, który miałby być w rozporządzeniu dotyczącego dodatków, bo jeśli miałoby to wyglądać tak jak teraz to dostaną to głównie przydupasy kierowników i naczelnik z nimi włącznie. Nadal nikt nie pochylił się ani ze związków, ani nad forum nad zmianą rozporządzenia w sprawie uposażenia funkcjonariuszy, które daje możliwość awansu na stanowisku bez podwyżki, robi podludzi z osób nie podlegających pod MF, bo tam mają wyższe mnożniki i nie interesuje mnie, że mieszkają w warszawie i tam życie jest droższe, bo to argument nieadekwatny do niczego. Kolejne to dodatek za stopień, dlaczego we wszystkich służbach wyższy stopień daje 3-4 krotną większą podwyżkę niż w SCS? Kolejna sprawa to odmrożenie awansów po 5 latach, tylko max 3 lata. Na nowo przedstawić kwestię nagród za wyniki i dokumentowanie tego w odpowiedni sposób. A tak w ogóle to nic się nie zmieni, bo to środowisko nie jest zdolne do jakiejkolwiek reakcji na brak akcji.
 
Służba przygotowawcza pójdzie w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów.
Ja w 1998 roku byłem w służbie przygotowawczej, gdy wybuchł protest. Służba przygotowawcza zachowa się tak jak starsi. Moje serce radowało się wówczas na to co się dzieje i ani przez chwilę nie miałem myśli, że jestem w służbie przygotowawczej i mam się bać. Wtedy wybuchł potężny protest włoski. Założyłem opaskę PROTEST i robiłem to co starsi o kilka lat stażu koledzy, bo tacy akurat byli ze mną na zmianach na granicy południowej.
U nas obecnie na granicy najwięcej jest funkcjonariuszy ze stażem paroletnim i nastoletnim i oczywiście większym też są wciąż. To pokolenie podnosi aktualnie największy bunt w Policji.
Tak samo będzie u nas. Mam kontakt z wieloma takimi funkcjonariuszami i pracownikami, sporo jest w naszym związku. Słyszę Ich postulaty i zapewniam, że będziemy je przedstawiać władzy, część już przedstawialiśmy.
Będzie dym, współczuję tym na górze.
GRANICA MUSI DOSTAĆ DODATEK KONTROLERSKI W WYSOKOŚCI 1000 ZŁ! To trzeba ująć w nowej modernizacji.
Tzw. dodatek motywacyjny musimy postawić w zupełnie inny sposób np. 500zł po 10 latach i 500zł za każde kolejne 5 lat. Tak przedstawiają to Policjanci. Oni nas w tym będą wspierać. A nie tylko domagać się dopisania nas.
NADGODZINY, OCHRONA PRAWNA, KWESTIA EMKI PO 2013 do zmiany, inne.

CELNIKU ZDEKLARUJ SIĘ!
Panie Sławku a co z zaliczeniem lat przed 1999 jako służby lub przynajmniej zmianą w ustawie o emeryturach 25 lat na 15 , by móc doliczyć lata w cywilu ?
 
Ja wyżej piszę jedynie ogólnie o kilku postulatach. Tego będą domagać się mam nadzieję wszystkie ZZ służb mundurowych. Co naturalne, my także.
Panie Sławku szanuję Pana z całego serca jest Pan super człowiekiem i super przewodniczącym jednak niech popatrzy Pan na historię. Podwyżki miały być, ZZ nie podpisały jako jedyne,związki zawodowe, a reszta podpisała i głosiła że oni to wywalczyli(nie musieli walczyć bo to dawali bez walki). Uważam że ZZ nie mają silnych przewodniczących w rejonach i nie rozmawiają z ludźmi, a jak następuje rozmowa to jest ona bezcelowa. Szanuję Pana jako człowieka i Pana jako przwodniczacego ale mam trochę inne zdanie na temat wodzów Regionalnych.
 
MF ma już mało czasu na rozmowy. Podwyżki należy uwzględnić w budżecie na przyszły rok.
Drugą sprawą jest to, że funkcjonariusze nie będą czekać w nieskończoność.
Uważam, że protest jest możliwy, i młodzi i starzy mają dużo do zyskania, młodzi więcej bo mają przed sobą jeszcze wiele lat służby i muszą zawalczyć o swoją przyszłość.
Starzy maja ten komfort, że maja do dyspozycji dodatkową formę protestu w postaci odejścia na emeryturę. Brak podwyżek jest równoznaczny z tym, że dłuższa służba nie powoduje wzrostu emerytury (waloryzacja daje w przybliżeniu podobny wzrost świadczenie co 2,6% za kolejny rok służby), tylko wzrost średniego uposażenia w SCS może to zmienić.
W październiku/listopadzie zacznie się składanie wniosków o zwolnienie ze służby, zwłoka może skutkować tym, że nie uda się zwolnić przed marcową waloryzacją. Niezadowolonych trudno bedzie przekonać do pozostania w służbie jesli już zdecydują się na złożenie kwitów na emkę.
Wzrost uposażenia może też być zachętą dla ewentualnych kandydatów do wstąpienia do SCS.
Widziałem plakat propagandowy zachęcający kandydatów, była tam mowa o gruszy, dopłacie do okularów czy zajęć kulturalno-sportowych , szkoda, że nie wspomnieli o jakich kwotach jest mowa bo byłoby śmiesznie.
Tylko wzrost miesięcznego uposażenia może być zachętą.
 
Back
Do góry