• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

KAS buduje struktury terenowe do zwalczania przestępczości [WYWIAD]

Powstają nowe Grupy Zabezpieczenia Działań. Mając jeden kilkunastoosobowy wydział w Ministerstwie Finansów, trudno było podołać zadaniu - mówi Piotr Dziedzic, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej.
 
Widoczne parcie w kierunku nowych komandosów o mentalności kijków osikowych, bez żadnych uprzedzeń, o nieskażonej przeszłości (przedszkolacy taką posiadają). Tysiące i miliony utopione w szkolenie dotychczasowe WZP, dozoru. Te wyszkolone i wychowane kadry, mało kiedy docenione, odchodzą na emki, albo zostały ucywilnione lub zostały porzucone... Kolejny eksperyment...
 
Pic na wodę, fotomontaż. Tak to wyglada w praktyce. Co szczególnych zadań, jakie otrzymała KAS, to przede wszystkim obsadzała przejścia graniczne (z krajami ue, bo granica wschodnia jest stale obsadzona) funkcjonariuszami SCS. Czyżby wypowiadajacy się w wywiadzie tego nie wiedział?😱😉
 
Tu chodzi przede wszystkim o to aby dzisiejsze referaty realizacyjne na realizacjach ( przeszukania zatrzymania) nie musiały wypelniac kwitow i jednocześnie ochraniac funkcjonariuszy ktorzy np nie mają broni. Ta grupa tylko do silowego wejscia i zabezpieczenia na terenie realizacji i na obwodzie. Dochodzeniowcy i reszta itp robia swoje nie myslac ze ktos im w leb da albo jakis kibic z zewnatrz wejdzie. Jestem ciekawy w ktorych wojewodztwach dochodzeniowka ma bron chodzi mi ze ma bron a nie kursy pokonczone. Dla mnie to obciach jak jest wejscie na obiekt wspolnie z innymi sluzbami i co do czego niektorzy od nas broni nie maja.
 
Tu chodzi przede wszystkim o to aby dzisiejsze referaty realizacyjne na realizacjach ( przeszukania zatrzymania) nie musiały wypelniac kwitow i jednocześnie ochraniac funkcjonariuszy ktorzy np nie mają broni. Ta grupa tylko do silowego wejscia i zabezpieczenia na terenie realizacji i na obwodzie. Dochodzeniowcy i reszta itp robia swoje nie myslac ze ktos im w leb da albo jakis kibic z zewnatrz wejdzie. Jestem ciekawy w ktorych wojewodztwach dochodzeniowka ma bron chodzi mi ze ma bron a nie kursy pokonczone. Dla mnie to obciach jak jest wejscie na obiekt wspolnie z innymi sluzbami i co do czego niektorzy od nas broni nie maja.
W Wielkopolsce....
 
Ja to zawsze powtarzam, mieliśmy być jak Guardia di Finaza a jesteśmy jak stróże w biedronce. Przemytnicy i bandyci się z nas śmieją, ludzie na nas psy wieszają a inne służby nie zawsze traktują nas poważnie. Nawet Morawiecki który sygnował tą służbę o nas zapomniał całkiem ...
 
Back
Do góry