• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Karta Praw Podatnika - uwagi do projektu

Publikujemy korespondencję z Kancelarii Sejmu, dotyczącą poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – KARTY PRAW PODATNIKA

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przesyłanie uwag do dnia 14.01.2020r. na adres jaceksosnecki@o2.pl

Pozdrawiam

Sławomir Siwy

ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • KARTA PRAW PODATNIKA.pdf
    7,9 MB · Wyświetleń: 622
Jest mi bardzo przykro o tym pisać ale chyba jednak Sławek bardzo się oddalasz od nas celników. Na stronie głównej jest temat który w żadnej mierze nas nie dotyczy. Natomiast to co nas dotyczy i interesuje jest pomijane przez Ciebie. 7 stycznia jest komisja w której być może dowiemy się czegoś o 15a, wyszło rozporządzenie w MSW dotyczace nowej stawki za wyżywienie. Ale na stronie głównej trudno szukać informacji w tych tematach. Jeśli chodzi o moje uwagi do karty praw podatnika czy jak tam on się nazywa to nie mam żadnych uwag, powiem więcej jest mi to całkiem obojętne.
 
Jest mi bardzo przykro o tym pisać ale chyba jednak Sławek bardzo się oddalasz od nas celników. Na stronie głównej jest temat który w żadnej mierze nas nie dotyczy. Natomiast to co nas dotyczy i interesuje jest pomijane przez Ciebie. 7 stycznia jest komisja w której być może dowiemy się czegoś o 15a, wyszło rozporządzenie w MSW dotyczace nowej stawki za wyżywienie. Ale na stronie głównej trudno szukać informacji w tych tematach. Jeśli chodzi o moje uwagi do karty praw podatnika czy jak tam on się nazywa to nie mam żadnych uwag, powiem więcej jest mi to całkiem obojętne.

Mi też

Uchwalić można wszystko

Ważne żeby przestrzegać prawa, ustaleń, szanować podwładnych a nie dowolnie proponować jednym mundur, innym pracę a innym trawę, pozorując przy tym tryb odwoławczy i pozbywanie się tw

A od jakiejś karty podatnika ważniejsza jest konstytucja czy chociażby ustawa o kas czy emerytalna
 
Jeśli ma być karta praw, to powinna być też karta obowiązków. Tak dla równowagi. Tylko po co tworzyć fasadowe prawo powielające regulacje z innych aktów....
Zgadzam się z bolo1999. Wszystko można uchwalić...
 
Ja przeczytałem bo uważam że jednak ten temat mnie dotyczy. Nie wiem czemu stefan123 mówi o sobie w liczbie mnogiej, ale jego też dotyczy. Każdy z nas jest jest podatnikiem i ten temat nas wcześniej czy później może nas nawet bardziej dotyczyć niż nam się wydaje. Zgadzam się z gefraiter że jak prawa to i obowiązki. Uważaj stefan bo jak koledzy ze skarbówki kiedyś ci się do tyłka dobiorą to zobaczysz jak bardzo cię to dotyczy :)
 
Stefan123. Celnicy zajmują się od lat prowadzeniem postępowań podatkowych, samą kontrolą podatkową(akcyza) lub kontrolą celno-podatkową obecnie oraz egzekucją. Ja np. już w 98r. pracowałem na OP, stąd KPP do konsultacji. To czego dotyczy ten dokument to chleb powszedni tysięcy celników i myslę warto wnieść uwagi. Inna rzecz, że wszyscy jesteśmy też podatnikami, ale nie z tego względu to zamieściłem.
Ps. Dla Twojej wiadomości. Zajmuję się także art.15a oraz tak jak pisałem już na forum zajmiemy się stawką za wyżywienie. Pismo do MF jest już w konsultacjach w ZG.
Bardzo przykro jest mi to pisać, ale straszliwie zawężasz rolę celników.
 
Back
Do góry