• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!

Koleżanki i Koledzy!

Dzisiaj środowisko się policzyło!
Otrzymuję informacje od Was, że czujecie moc. Super, tak trzymać! Jest wrzenie i MF także ma tego świadomość. Widać to zresztą po ruchach jakie podejmują na Świętokrzyskiej. Próbują puszczać tzw. "szczury" tj. plotki zastraszające, ale nie warto nawet ich powtarzać, bo to wynika wyłącznie z paniki i strachu w MF przed potężną siłą, jaką stanowimy jako środowisko. W ogóle nie zwracajcie uwagi na jakiekolwiek plotki korytarzowe tego rodzaju, gdyż to jest wyłącznie strach MF.
Tak samo robili w Służbie Celnej, gdy środowisko prowadziło protesty w przeszłości. To stara metoda. Nie zwracajcie na to uwagi. To wymyślone na poczekaniu historie, wobec strachu jaki panuje na Świętokrzyskiej. Zmiażdżymy ich. Chcą konfliktu to będą go mieli. Sami się o to proszą swoimi nieodpowiedzialnymi komunikatami. Nie mamy nic do stracenia.

Dodatkowo sprzyja nam sytuacja polityczna, gdyż zapowiedziano dzisiaj przesunięcie wyborów. MF stracił możliwość gry na zwłokę i pisania tych absurdów np. o trzech miesiącach od ustawy budżetowej.

Jestem zatem przekonany, że o ile będziemy kontynuować ten kierunek, a jestem o to spokojny patrząc na Waszą determinację, to wszystko co Nam jako środowisku się należy, co mamy zapisane w prawie - Ustawa budżetowa i Uchwała modernizacyjna, to osiągniemy.
Pojawiają się wprawdzie nieodpowiedzialne głosy, różnicujące środowisko, ale to typowe. Zawsze tak było. Są także wypuszczani tzw. trolle MF na fora internetowe. Musimy sobie z tym radzić. Ignorujcie je. Pamiętajcie, trolla nie wolno karmić. To jedyna metoda.
Apeluję, byśmy także sami się nie różnicowali. Jeżeli widzicie wpis, który prowokuje do tworzenia podziałów, i nie tylko w całym KAS, ale także np. pomiędzy pracownikami samego US czy w SCS, to go ignorujcie. Może to być troll, który udaje pracownika czy funkcjonariusza, często podszywa się pod funkcjonariusza na pierwszej linii, etc., ale może to być też nierozważny i nieświadomy szkód jakie czyni, pracownik czy funkcjonariusz. Absolutnie nie odpowiadajcie i piszcie zawsze tylko o działaniach. Nie wdawajcie się w dyskusję na tematy poboczne. Teraz jest tylko jeden cel środowiska. WALKA O NALEŻNE REGULACJE PŁAC.
Nie piszcie, że granica powinna stanąć, że jakieś komórki np. te od zwrotu VAT powinny stanąć, bo ja nic nie mogę w mojej komórce, itp. wpisy. Nie wysługujcie się innymi Waszymi Koleżankami i Kolegami z innych komórek, bo w ten sposób nie pomagacie. To bardzo szkodliwe działanie.
Każdy może i wszyscy powinni działać. Nie wskazujcie na innych i sami działajcie oddolnie. To muszą być rzeczywiste działania oddolne wszędzie. Sami organizujcie się we wszystkich komórkach. Widzę wielką determinację w US i wśród pracowników KAS. To jest nadzieja. Damy radę. Funkcjonariusze nigdy w takich sytuacjach nie zawodzili, ale nie wskazujcie co mają zrobić, czy co ma zrobić granica. Nie mówimy o czarnych owcach, gdyż te są zawsze w każdej grupie zawodowej. Nasz ZZ poinformował MF, że ogłosimy protest, gdy w maju nie będzie podwyżek, wraz z wypłatą majową. Funkcjonariusze i pracownicy mówią, że to co czytają w komunikatach MF, to tak jakby ktoś "NAPLUŁ NAM W TWARZ", mówił ci, że "JESTEŚ GORSZY", że "TO CO ROBISZ, NIE MA ZNACZENIA".
Funkcjonariusze SCS stoją ramię w ramię z Koleżankami i Kolegami z innych formacji na pierwszej linii, którzy już od miesiąca otrzymali to co im się słusznie należy, a tylko nam wmawia się jakieś górnolotne hasła o odpowiedzialności. To co, czy wobec tego Szef KAS uważa, że Pan Ziobro i Pan Kamiński zachowali się nieodpowiedzialnie? To jest właśnie nieodpowiedzialność, to co robi MF! Informuję, że osobiście nie odpuścimy, nigdy nie spoczniemy, dopóki nie będzie równego traktowania w tym zakresie.
To jest ZDRADA, DYSHONOR i na pewno na takie traktowanie nie pozwolimy.
Wszyscy musimy upomnieć się o podmiotowe traktowanie.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 
Są dobre wiadomości. Rozmawiałem z kolegą, którego żona pracuje w US. Chyba ludzie faktycznie są już strasznie zdeterminowani, bo nastąpił jakiś przełom i ludzie się wzajemnie mobilizowali, co wydawało się niemożliwe jeszcze jakiś czas temu. Oby tak dalej.
 
Cała KAS zjednoczona to jest ogromna siła, także z uwagi na zadania i wpływy celno-podatkowe, które realizujemy. My to wiemy ! A władza nie ? Czy robi za "blondynkę"?
 
U nas w urzędzie do akcji nie przystąpiły tylko nieliczne jednostki ( nawet bardzo nieliczne ). A szeregowi pracownicy dostali wsparcie od kadry kierowniczej ( a przynajmniej części kadry ).
Ja również jestem w pozytywnym szoku u nas również kierownictwo brała protescie i prawie wszystkie dzialy wylaczyly kompy. Jestem zaskoczony tym faktem coś zaczyna się dziać ludzie są zdesperowani nawet w urzędach skarbowych
 
A jednak okazało się, że jest w nas jakaś wewnętrzna siła, której nie można lekceważyć. Oby był to koniec, albo przynajmniej początek końca, negatywnego różnicowania nas w stosunku do innych służb. Skorzystajmy z tego doświadczenia w przyszłości, bo tylko razem stanowimy grupę, z którą trzeba się liczyć !!
 
Back
Do góry