Jak wyglądał podział tzw. II transzy. Zamieszczamy pierwsze odpowiedzi z IC Toruń i Kielce

Zapytaliśmy wszystkich DIC o podział środków z Uchwały modernizacyjnej Rządu RP w ramach tzw. II transzy. Zapytanie skierowaliśmy w trybie wniosku o informację publiczną.
Przypominamy treść wniosku:
http://celnicy.pl/content.php?208-Związkowcy-pytają-o-kilka-spraw-związanych-z-wartościowaniem

Dotąd wpłynęły dwie odpowiedzi. Kilku innych DIC nie radzi sobie i poinformowało o konieczności przedłużenia terminu na udzielenie informacji aż o dwa miesiące.
Jeden DIC wykazuje się nieznajomością prawa albo też celowo okazuje ostracyzm organu żądając już po raz drugi podpisania wniosku o udzielenie informacji publicznej. Nasze tłumaczenia, że wniosek o informację publiczną nie musi być podpisany i można go przesłać w wersji elektronicznej dotąd nie skutkowały. Dalej z koniem kopać się nie zamierzamy i kwestię tę wytłumaczy Panu Dyrektorowi Prokuratura.

Poniżej odpowiedzi z IC Toruń i Kielce:
http://zz.celnicy.pl/tekst-546.html
http://zz.celnicy.pl/tekst-548.html

Z informacji dowiadujemy się jak została podzielona pula oraz o tym, że średnia kwota na etat bez wysługi lat wyniosła w Kielcach 182,83zł a w Toruniu 113,40zł.
 

Komentarze

Ciekawe, jak podział kasy wygladal w skali całego kraju.
Jak widac w Kielcach 52% dostalo podwyzki, a w Toruniu 31% (wsrod szeregowych funkcjonariuszy). Czyzby wiekszosci nie dotyczył wspanialy sytem motywacyjny?
Wielkie dzieki Sławku za zamieszczane informacje.
 
Jaka motywacja? To słowo wygląda tylko ładnie w pismach i wywiadach. Motywacja jest dla kierowników, a dla szeregowych celników jest tylko kij.
 
A ja pytam, gdzie jest obiecane mi 1000,00 zł? I w czym jest lepszy ekspet z trzyletnim stażem, który otrzymał wyrównanie za cały 2010 r. ?
 
Niech sobie będą z nazwy ekspertami, ale niech nie będzie takiej różnicy w zarobkach. Za to, że będę pracował w izbie dostanę eksperta, a jak będę pracował w OC to będę specjalistą. I niech nikt mi nie mówi, że to jest motywujące.
 
Porównanie

Poraża porównanie -Łącznej liczba funkcjonariuszy do Liczby funkcjonariuszy objętych podwyżką w kwocie pow. 150 zł - między IC a OC.
W Kielcach -
w IC 43:23 f-cy czyli ok 54%,
w OC 32:4 f-cy czyli ok 13% .
Przedstawiony wzrost uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy (bez kadry kierowniczej) w zależności od miejsca pełnienia służby mówi sam za siebie!!!!
Ponadto :" 3 f-szom mł.kontr.cel. przedstawiono propozycję na stanowiska eksperckie , a 28 inspektorom ...stanowiska specjalistyczne..." bez przeprowadzenia rekrutacji wewnętrznej?
 
Do góry