• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Interpelacja Posła Marka Rząsy do Ministra Finansów

turn-off-shut-off.gif
 
Dlatego żegnam w lutym Służbę Celną z żalem, ale nie widzę żadnych perspektyw na dalszą służbę.
Ciekawe ile funków teraz odchodzi ???
Takiej sytuacji nie było nigdy a już trochę służę.
 
Fajnie, że trzeba było aż interpelacji szanownego posła na Sejm RP aby Pani w mundurku z Rzepina napisała w krótkich zdaniach pierwszą prawdę od kiedy jest szefem KAS.
To również oznacza, że pora gasić światło i zostawić ,,to coś co zwie się umundurowaną i jednolitą formacją którą PODOBNO tworzą funkcjonariusze"
 

Interpelacja nr 29133​

w sprawie funkcjonowania KAS w perspektywie kryzysu migracyjnego oraz inflacyjnego oraz odpowiedź Szefa KAS​

"Służba Celno-Skarbowa realizuje zadania określone w art. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej1 . Do zadań tych nie należy ochrona granicy państwa, stanowi to właściwość innych służb mundurowych."
Taaaaaak?
No to chcielibyśmy się dowiedzieć jak pojmowana jest w KAS "ochrona granicy"?
A kto kontroluje pojazdy ciężarowe na granicy oraz wewnątrz kraju, w których pod plombami przewożeni są imigranci? Nikt? To nikt w MF nie wie, że jest to najbezpieczniejszy środek komunikacji dla migrantów. Nie od dziś wiadomo, że migranci płacą wiele za przejazd i przemytnicy są zdesperowani aby zarobić te pieniądze. Według mojego rozpoznania, żaden ze znanych mi przypadków ujawnienia przemytu ludzi w przestrzeni ładunkowej pod plombami celnymi nie został wpisany do ryzyk- a znam przypadki tylko z części jednego województwa. Interweniowałam osobiście u jednego z DIAS, aby informacja na temat jednego z takich przypadków została rozpowszechniona np. do dyspozytorów i do ryzyka. O ile mi wiadomo, to zostało to zignorowane. Prezydent Białorusi zapowiedział, że zaleje UE migrantami i narkotykami. Czyżby tej drugiej groźby nie spełniał? Czy przybył chociaż jeden pies do wykrywania narkotyków? Czy zwiększono ilość f-szy do rewizji? Czy zwiększono ilość świetleń? Najlepiej udawać, że nie ma problemu. Może trzeba to sprawdzić.
Dlaczego firmy transportowe z Białorusi i nie tylko, gdzie kierowcy mogą być zmuszani do współpracy z reżimem, korzystają z procedur uprzywilejowanych i mogą nie być kontrolowane? Co musi się wydarzyć, aby transporty wysokiego ryzyka były obowiązkowo otwierane i sprawdzane pod tym kątem. Mamy dowody, że w pewnych sytuacjach aparatura SG nie daje prawidłowych wskazań i konieczna jest fizyczna kontrola. Wygląda na to, że cała granica płonie, tysiące ludzi funkcjonariuszy i żołnierzy z całej Polski muszą jej bronić dzień i noc. Tylko na przejściach granicznych i na drogach jest sielanka.
 
Ostatnia edycja:
"Służba Celno-Skarbowa realizuje zadania określone w art. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej1 . Do zadań tych nie należy ochrona granicy państwa, stanowi to właściwość innych służb mundurowych."
Taaaaaak?
No to chcielibyśmy się dowiedzieć jak pojmowana jest w KAS "ochrona granicy"?
A kto kontroluje pojazdy ciężarowe na granicy oraz wewnątrz kraju, w których pod plombami przewożeni są imigranci? Nikt? To nikt w MF nie wie, że jest to najbezpieczniejszy środek komunikacji dla migrantów, ponieważ żadna ze służb nie dotknie plomby celnej. Nie od dziś wiadomo, że migranci płacą wiele za przejazd i przemytnicy są zdesperowani aby zarobić te pieniądze. Według mojego rozpoznania, żaden ze znanych mi przypadków ujawnienia przemytu ludzi w przestrzeni ładunkowej pod plombami celnymi nie został wpisany do ryzyk- a znam przypadki tylko z części jednego województwa. Interweniowałam osobiście u jednego z DIAS, aby informacja na temat jednego z takich przypadków została rozpowszechniona np. do dyspozytorów i do ryzyka. O ile mi wiadomo, to zostało to zignorowane. Prezydent Białorusi zapowiedział, że zaleje UE migrantami i narkotykami. Czyżby tej drugiej groźby nie spełniał? Czy przybył chociaż jeden pies do wykrywania narkotyków? Czy zwiększono ilość f-szy do rewizji? Czy zwiększono ilość świetleń? Nie. Najlepiej udawać, że nie ma problemu. Może trzeba to sprawdzić.
Dlaczego firmy transportowe z Białorusi i nie tylko, gdzie kierowcy mogą być zmuszani do współpracy z reżimem, korzystają z procedur uprzywilejowanych i nie są kontrolowane? Co musi się wydarzyć, aby transporty wysokiego ryzyka były obowiązkowo otwierane i sprawdzane pod tym kątem. Mamy dowody, że w pewnych sytuacjach aparatura SG nie daje prawidłowych wskazań i konieczna jest fizyczna kontrola. Wygląda na to, że cała granica płonie, tysiące ludzi funkcjonariuszy i żołnierzy z całej Polski muszą jej bronić dzień i noc. Tylko na przejściach granicznych i na drogach jest sielanka.
Maria, daj spokój! Myslisz, że Dyrektor sweterek widział kiedyś granicę. Tą prawdziwą granicę a nie tą ze sprawozdań statystycznych specjalnie skonstruowanych dla potrzeb naczelników i kierowników OC!
Przecież od dawna wiadomo, że lepiej zająć babce 3 paczki fajek a drugiej kanapkę z kiełbasą niż szukać przez kilka zmian "dużego" przemytnika. W pierwszym przypadku mamy pewne 2 postępowania a w drugim nie wiadomo czy coś w ogóle się znajdzie. Wynik 2:0!
Łatwo, lekko i przyjemnie i dalej jest się naczelnikiem, w końcu w statystykach same sukcesy!
 
"Służba Celno-Skarbowa realizuje zadania określone w art. 2 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej1 . Do zadań tych nie należy ochrona granicy państwa, stanowi to właściwość innych służb mundurowych."

To niech ta kobieta powie czy ci nasi koledzy celnicy, którzy oddali życie we wrześniu 39 roku pełniąc służbę na granicy między innymi w Szymankowie też uważali, że ochrona granicy państwa jest właściwością innych służb mundurowych? I niech mi pokaże który art. w ustawie o Policji mówi, że policja ma ochraniać granicę.
 
Maria, daj spokój! Myslisz, że Dyrektor sweterek widział kiedyś granicę. Tą prawdziwą granicę a nie tą ze sprawozdań statystycznych specjalnie skonstruowanych dla potrzeb naczelników i kierowników OC!
Przecież od dawna wiadomo, że lepiej zająć babce 3 paczki fajek a drugiej kanapkę z kiełbasą niż szukać przez kilka zmian "dużego" przemytnika. W pierwszym przypadku mamy pewne 2 postępowania a w drugim nie wiadomo czy coś w ogóle się znajdzie. Wynik 2:0!
Łatwo, lekko i przyjemnie i dalej jest się naczelnikiem, w końcu w statystykach same sukcesy!
Odpowiedzi udzielała Szefowa KAS. Gdyby ktoś nie wiedział, to jest to funkcjonariusz SCS, były funkcjonariusz Służby Celnej.
Wstyd, że funkcjonariusz takie pisma podpisuje.
 
Back
Do góry