• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
  Nasz Związek zrzesza 6987 członków.

  Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
  Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
  Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
  Składki członkowskie należy wpłacać na konto: 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

INSTYTUCJE I POLITYKA CELNA RP W DOBIE CYFRYZACJI

Kilka dni temu ukazała się książka, monografia, o tyt. INSTYTUCJE I POLITYKA CELNA RP W DOBIE CYFRYZACJI ,traktująca nt. tematyki celnej, i ogólnie szeroko pojętej problematyki KAS,
Link do strony wydawnictwa ELIPSA :
https://elipsa.pl/pl/p/Instytucje-i-polityka-celna-RP-w-dobie-cyfryzacji-Zbigniew-Chmielewski/1382
Przedmiotem badań w monografii jest wpływ wdrażanych innowacji na efektywność funkcjonowania polskiej administracji celnej, mającą znaczenie zarówno w wielowymiarowym kontekście społeczno-gospodarczych i finansowych interesów Polski i Unii Europejskiej, jak i z punktu widzenia zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa unijnego obszaru celnego. Autor przedstawia ją w perspektywie historycznej ostatnich kilkunastu lat związanych z ewolucją zarówno samej polityki celnej jak i organizacji struktur organizacyjnych związanych z przystąpieniem Polski do UE. Na tym tle wskazuje na dalsze możliwe i przewidywane zmiany zarówno tej polityki jak i tej służby.
Książka prezentuje rezultaty autorskich, nowatorskich badań przyczyn i procesów przyjętych oraz wdrażanych w polskiej służbie celno-skarbowej najnowszych rozwiązań dotyczących zarówno technik i technologii funkcjonowania tej służby, zwiększania efektywności jej działalności w nowoczesnym otoczeniu gospodarki elektronicznej pozwalającej na optymalizację analizę ryzyka w kontroli bezpieczeństwa międzynarodowego łańcucha dostaw i poboru należności celnych, ale i ułatwiania prowadzenia legalnych operacji eksportowo-importowych.
Przedstawione w publikacji wnioski mają charakter zarówno teoretyczno-poznawczy, jak i aplikacyjny. Mogą być wykorzystane w doskonaleniu rozwiązań instytucjonalno-prawnych, funkcjonalnych, fiskalno-organizacyjnych i technologicznych, które wpływają oraz określają politykę celną prowadzoną przez uprawnione podmioty administracji publicznej. W monografii uwzględniono stan prawny aktualny na dzień 15 czerwca 2023 r.
 

Attachments

 • Instytucje i polityka celna RP okladka 15.pdf
  1,6 MB · Wyświetleń: 146
Back
Do góry