• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Informacja - ubezpieczenia na życie Generali

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu ZZ Celnicy PL informujemy, że rocznica polisy w programie Grupowego Ubezpieczenie na Życie dla Funkcjonariuszy i Pracowników KAS oraz członków ich rodzin przypadająca na dzień 1 czerwca 2022 roku została przesunięta na dzień 1 września 2022 roku. W chwili obecnej trwają prace nad modyfikacją programu, o zmianach będziemy informować Państwa w najbliższym czasie.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu:
WDB S.A. , Migdałowa 4 lok. 28 , 02-796 Warszawa
Tel. kom.: 885 390 800, Tel.: 22 628 46 41, e-mail: ubezpieczeniakas@wdbsa.pl
 
Czy chodzi o to OC i ochronę prawną, które podpinam w pliku?
Proszę przedstawić mi lepszą ofertę w KAS to chętnie porozmawiam z brokerem.
Ps. Proszę zwróćcie uwagę na ubezpieczenie dot. ochrony prawnej - adwokat i świadczenie w razie zawieszenia.
Warto to mieć,bo wciąż są nagonki na zasadzie pomówień! To ubezpieczenie prawne i OC można sobie wziąć jako dodatek do "życiówki" w Generali. Ubezpieczenia na życie natomiast można mieć w kilku firmach. Warto zwrócić uwagę na te ubezpieczenia. Są bezpieczne, bo działają w Służbie Celnej od 2009 roku i w KAS od początku.
To najlepsze ubezpieczenie na życie funkcjonujące w KAS.
 

Attachments

  • Ulotka-KAS_OC-Generali.pdf
    810,1 KB · Wyświetleń: 366
Czy chodzi o to OC i ochronę prawną, które podpinam w pliku?
Proszę przedstawić mi lepszą ofertę w KAS to chętnie porozmawiam z brokerem.
Ps. Proszę zwróćcie uwagę na ubezpieczenie dot. ochrony prawnej - adwokat i świadczenie w razie zawieszenia.
Warto to mieć,bo wciąż są nagonki na zasadzie pomówień! To ubezpieczenie prawne i OC można sobie wziąć jako dodatek do "życiówki" w Generali. Ubezpieczenia na życie natomiast można mieć w kilku firmach. Warto zwrócić uwagę na te ubezpieczenia. Są bezpieczne, bo działają w Służbie Celnej od 2009 roku i w KAS od początku.
To najlepsze ubezpieczenie na życie funkcjonujące w KAS.
Wszystko fajnie, tylko że najbardziej dotkliwe szkodowo jest płacenie za uszkodzenie prowadzonego radiowozu i tym podobne. Rozumiem składkę za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (ryzyko utraty mienia, pojazdu służbowego) ale najczęściej dochodzi do szkód w pojazdach mechanicznych, gdzie można się dodatkowo ubezpieczyć !!! ALE PO CO WARUNEK OBOWIĄZKOWEGO WYKUPIENIA CAŁEGO PAKIETU NNW, OC, OP, Zawieszenia !!! nie potrzebny mi pakiet ochrony prawnej i zawieszenie (nie kombinuję, papuga mi nie potrzeba, do aresztu raczej nie trafię i nie widzę w przyszłości perspektyw aby mnie zawiesić) Po co więc mam te warianty wykupić, skoro interesuje mnie tylko sprawa powierzonego mienia (auto) !!!
 
Wszystko fajnie, tylko że najbardziej dotkliwe szkodowo jest płacenie za uszkodzenie prowadzonego radiowozu i tym podobne. Rozumiem składkę za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (ryzyko utraty mienia, pojazdu służbowego) ale najczęściej dochodzi do szkód w pojazdach mechanicznych, gdzie można się dodatkowo ubezpieczyć !!! ALE PO CO WARUNEK OBOWIĄZKOWEGO WYKUPIENIA CAŁEGO PAKIETU NNW, OC, OP, Zawieszenia !!! nie potrzebny mi pakiet ochrony prawnej i zawieszenie (nie kombinuję, papuga mi nie potrzeba, do aresztu raczej nie trafię i nie widzę w przyszłości perspektyw aby mnie zawiesić) Po co więc mam te warianty wykupić, skoro interesuje mnie tylko sprawa powierzonego mienia (auto) !!!
Nie interesuje Cię bądź nie potrzebujesz to nie wykupuj poprostu.
Może Tobie nie potrzebna ochrona prawna. Jakbyś służyła na granicy z naszymi "kochanymi podróżnymi" to byś się zastanowiła czy warto ryzykować i nie mieć tak podstawowego ubezpieczenia w każdej zresztą służbie jak ochrona prawna..
A jeżeli chodzi o AC na radiowozy to jako osoba - z tego co czytam na forum podobno działaczka związkowa, powinnaś postulować u DIASA o jego wykupienie a nie mieć pretensje do firmy ubezpieczeniowej, że dba również o swoje interesy.
 
Wszystko fajnie, tylko że najbardziej dotkliwe szkodowo jest płacenie za uszkodzenie prowadzonego radiowozu i tym podobne. Rozumiem składkę za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (ryzyko utraty mienia, pojazdu służbowego) ale najczęściej dochodzi do szkód w pojazdach mechanicznych, gdzie można się dodatkowo ubezpieczyć !!! ALE PO CO WARUNEK OBOWIĄZKOWEGO WYKUPIENIA CAŁEGO PAKIETU NNW, OC, OP, Zawieszenia !!! nie potrzebny mi pakiet ochrony prawnej i zawieszenie (nie kombinuję, papuga mi nie potrzeba, do aresztu raczej nie trafię i nie widzę w przyszłości perspektyw aby mnie zawiesić) Po co więc mam te warianty wykupić, skoro interesuje mnie tylko sprawa powierzonego mienia (auto) !!!
Tego nigdy nie wiesz. Tysiące tak samo mówiło. Niedawno Koroszczyn sprawy TAX FREE sprzed wielu lat, gdzie funkcjonariusze robili tak jak im kazano. Teraz ich ścigają. Sprawy w Częstochowie, gdzie Prokurator wrzucił do grupy funkcjonariuszy, którzy po prosu byli w referacie, znaczy wszyscy w referacie są winni dla Prokuratora, to samo w jednym OC na granicy z RU aktualnie. Zrobili odprawę znaczy winni dla Prokuratora.
W tej słuzbie można mieć tego rodzaju pecha. Pewnie w innych też. Na pewno słysząłem o takich w SG. Będą nieuczciwi w Twojej komórce, to łatwo prorok może Ciebie wrzucić w tryby wymiaru sprawiedliwości, choć jesteś czysta jak łza. Nie życzę nikomu, ale takie są realia w RP, to dzieje się na przestrzeni lat po prostu.
To bardzo częsta praktyka w Prokuraturach. Zależy im na rozgłosie, że zatrzymali więcej czy co, nie wiem, ale tak robią. Jako Przewodniczący związku zderzyłem się z tysiącami takich spraw na przestrzeni 14 lat działalności związku i wiem co piszę. Stąd to ubezpieczenie. Takich spraw jest mnóstwo i uniewinnienia lub umorzenia następują po wielu, wielu latach. Wpadasz niewinny w te tryby, a one mielą latami, nim adwokat ma szanse Cię wyciągnąć z tego. Musisz na tego adwokata mieć i związek daje Tobie taką możliwość za 2 zł adwokat za 10 tys i poręczenie za 15 tys. zł lub za 4 zł po 20 tys. zł. Za dodatkowe 4 zł możesz mieć dodatkowo gwarancję bezzwrotnej zapomogi w razie zawieszenia w wysokości 10 tys. zł. To wynegocjowaliśmy jeszcze w 2009 roku, gdy nawał tych spraw był chyba największy po poprzednich latach.
Naprawdę aż głupio o te parę złotych mieć pretensje przy tak konkretnej ochronie. Przemyśl temat.
 
I ponawiam prośbę o wskazanie ubezpieczeń, które dają to co piszesz i tak jak piszesz. Wówczas przedstawię to brokerowi naszemu, że także chcemy to mieć. Jeżlei nie ma u innych, tzn. że firmy ubezpieczeniowe tego nie dają i tego nie przeskoczymy. Nie wiem. Czekam na konkrety od Ciebie @Agata Flis
 
Nie interesuje Cię bądź nie potrzebujesz to nie wykupuj poprostu.
Może Tobie nie potrzebna ochrona prawna. Jakbyś służyła na granicy z naszymi "kochanymi podróżnymi" to byś się zastanowiła czy warto ryzykować i nie mieć tak podstawowego ubezpieczenia w każdej zresztą służbie jak ochrona prawna..
A jeżeli chodzi o AC na radiowozy to jako osoba - z tego co czytam na forum podobno działaczka związkowa, powinnaś postulować u DIASA o jego wykupienie a nie mieć pretensje do firmy ubezpieczeniowej, że dba również o swoje interesy.
ja działaczka ? 🤦‍♂️ :eek: w życiu !!! jak najdalej :)
 
Wszystko fajnie, tylko że najbardziej dotkliwe szkodowo jest płacenie za uszkodzenie prowadzonego radiowozu i tym podobne.
Przepraszam, ale co Ty pieprzysz?
Żeby ktokolwiek kazał Ci za uszkodzenie płacić, to muszą wykazać UMYŚLNOŚĆ działania.
Policja najczęściej w przypadku zdarzeń wpisuje "niedostosowanie prędkości" tudzież "niezachowanie należytego odstępu", ale daleko w tym do działania UMYŚLNEGO.
Przestań się mazać i tyle.
Natomiast jeśli gnanie radiowozem bez pomyślunku jest dla Ciebie ważniejsze, niż zdrowy rozsądek (w końcu wiesz o braku AC), to żadne ubezpieczenie Ci nie pomoże, bo <spójrz w wyłączenia w OWU>.
W końcu trzeba zluzować gumkę w majtkach i odpuścić.
Nie zatrzymał się do kontroli? Pojedź za nim na sygnałach do prędkości, powiedzmy 100km/h, i jak się nie zatrzyma (jasne, że nie), to zjedź na pobocze i zrób ze zdarzenia notatkę.
Dopóki życie innych nie jest zagrożone, to NIC NIE JEST WARTE ścigania się i narażania, a jeśli jest zagrożone, to postępuj jak ratownicy/medycy - martwa nikomu nie pomożesz. Bezpieczeństwo Twoje jest najważniejsze.
 
Ubezpieczenie AC też nie musi pomóc, bo IAS nie musi chcieć z niego skorzystać. Jeśli jest winny zawsze jest pokusa, żeby go obciążyć.
Wykupienie indywidualnego OC jest dobrą inwestycją
 
Ubezpieczenie AC też nie musi pomóc, bo IAS nie musi chcieć z niego skorzystać. Jeśli jest winny zawsze jest pokusa, żeby go obciążyć.
Wykupienie indywidualnego OC jest dobrą inwestycją
Tak jak Sławek pisze - pokaż gdzie takie coś możesz wykupić.
Wątpię aby jakikolwiek ubezpieczyciel na to poszedł...
 
I co myślisz, że z tego ubezpieczenia naprawią za kilkadziesiąt tysięcy (ceny ASO) rozbity przez Ciebie w trakcie służby radiowóz?
Tak, naprawiają do kwoty ubezpieczenia. Znam przypadki ze skutecznego skorzystania z tego ubezpieczenia. Kolizja jest z definicji czynem nieumyslnym. W takim wypadku pracodawca może obciażyć kosztami do wysokości 3 pensji, bez wzgledu czy uszkodzę służbowego opla czy BMW. Ubezpieczenie jest na kwotę kilkunastu tysięcy (dokładnie nie pamiętam).
 
Back
Do góry