• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

INFORMACJA DO WSZYSTKICH W KAS!

PRACOWNICY KAS I FUNKCJONARIUSZE SCS

KOLEŻANKI I KOLEDZY!

Tylko Wasze działania w trakcie AKCJI INFORMACYJNEJ w dniach 18.05-22.05.20r. zmusiły MF do weryfikacji stanowiska. „Sukces” jaki MF ogłosiło Nam i światu po 14.05. okazał się wyłącznie dzięki Waszemu zaangażowaniu totalnym blamażem.

28.05. MF ogłosiło kolejny „sukces”, który analizując skalę i ton negatywnej reakcji środowiska, okazał się jeszcze większą porażką. Po spotkaniu próbowano wielu manipulacji, np. nieprawdziwa informacja, że niby Uchwała modernizacyjna uzależnia podwyżki od wzrostu wpływów budżetowych, ale środowisko z dużo większym zaangażowaniem i jeszcze większą mocą niż po 14.05., powiedziało MF „DOSYĆ”.

Dość dyskryminacji, poniżania, dość fikcji w zarządzaniu, ignorowania przepisów prawa, dość przedmiotowego traktowania, dość utrzymywania wakatów, gdy nie wiadomo w co ręce włożyć w pracy i na służbie z nadmiaru zadań i niedoborów kadrowych, dość braku płatnych nadgodzin, dość naruszania praw i wolności związkowych, dość przedmiotowego traktowania!

Oczekujemy realizacji postulatów z dnia 18.05.20r., gwarancji zatrudnienia i równego traktowania z innymi służbami i wszystkich pozostałych postulatów, w tym dot. regulacji płac, zniesienia dyskryminacji!

Rozpoczynamy AKCJĘ OSTRZEGAWCZĄ w KAS!

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Tylko masowe działanie środowiska przyniesie efekty.

Przedstawiamy pierwszy punkt strategii. Działania muszą być podjęte w miesiącu czerwcu.

Na początek proponujemy dwugodzinną akcję ostrzegawczą polegającą na rzetelnym realizowaniu powierzonych zadań. O szczegółach i terminie poinformujemy w najbliższych dniach.

To tylko pierwszy krok. Mamy nadzieję, że nie trzeba będzie wdrażać kolejnych ostrzejszych działań. Wciąż liczymy na dialog i niezwłoczne zniesienie dyskryminacji.

RAZEM ZWYCIĘŻYMY!



Pozdrawiam serdecznie

Sławomir Siwy

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • celnicy71-20-informacja do środowiska.pdf
    361,6 KB · Wyświetleń: 740
Ostatnia edycja:
Fajnie. Tylko jak ta akcja ostrzegawcza miałaby wyglądać? Ja osobiście zawsze rzetelnie wypełniam swoje obowiązki. Mam nadzieję, że to po prostu niezbyt fortunne sformułowanie. Czekamy na propozycje.😉
 
Duch
  • Fajnie. Tylko jak ta akcja ostrzegawcza miałaby wyglądać? Ja osobiście zawsze rzetelnie wypełniam swoje obowiązki. Mam nadzieję, że to po prostu niezbyt fortunne sformułowanie. Czekamy na propozycje.

Kolego nie wiem jakiego wyjaśnienia potrzebujesz.

Zdecydowanie autor miał na myśli akcję polegającą na wykonywaniu przez pracowników/funkcjonariuszy obowiązków służbowych w sposób skrajnie drobiazgowy, co powoduje blokadę działania zakładu w sposób zbliżony do strajku pasywnego.
 
Tak zakładam. Natomiast gdyby to w takiej formie zostało przekazane mediom, to społeczeństwo by nas zjadło, że dopiero w ramach akcji ostrzegawczej funkcjonariusze będą rzetelnie pracować. Łaczy nas się wizerunkowo z fiskusem (w sumie słusznie) a za nim lud nie przepada. A ta władza ugina się pod wolą ludu.
 
To kim my jesteśmy? ufoki?
1591112933804.jpeg
 
Rzetelnie w tym kontekście zostało użyte wyjątkowo niefortunnie.
Zarząd ZZ niech na drugi raz zajrzy do słownika języka polskiego. To nic nie kosztuje.
 
Fajnie. Tylko jak ta akcja ostrzegawcza miałaby wyglądać? Ja osobiście zawsze rzetelnie wypełniam swoje obowiązki. Mam nadzieję, że to po prostu niezbyt fortunne sformułowanie. Czekamy na propozycje.😉
1. OSTRZEŻENIE dla KP....albo się ogarniecie i zaczniecie myśleć RÓWNIEŻ o pracownikach, albo FORA ez DWORA/

2. Na początek niech KP !!!!poprosi o wsparcie, sprawdzi wolę LUDU ,,,, czy wyłączymy KOMPY np. na 5 minut
w ramach poparcia POROZUMIENIA, czy na 1 godzinę wyrażając sprzeciw.

TA 1 godzina powinna uspokoić🥵🥵co bardziej nerwowych i niezdecydowanych🤔🤔🤔 w KAS...
PO wyłączeniu, można oczywiście rzetelnie wypełniać obowiązki.
WYŁĄCZENIE ma być znakiem dla KP i potwierdzeniem ....wybacz IM , bo nie wiedzą co czynią.
W kwestii opinii społeczeństwa o NASZEJ pracy,,, to już wszyscy wszystko wiedzą, a KP ich w tym
utwierdza TRĄBIĄC o wywalczonych PODWYŻKACH....szkoda słów😪😪😪😪😪👏👏👏
 
@Lama Masz wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej.
Tylko tyle i aż tyle. Odpowiedz sobie na pytanie czy to robisz, czy jesteś wierny powyższym wartościom wykonując narzucone wytyczne w różnych kwestiach? Gdzie służysz, w jakiej komórce?
 
@Lama Masz wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej.
Tylko tyle i aż tyle. Odpowiedz sobie na pytanie czy to robisz, czy jesteś wierny powyższym wartościom wykonując narzucone wytyczne w różnych kwestiach? Gdzie służysz, w jakiej komórce?
Ośmielę się zauważyć, służymy WSZYSCY, ale nie wiadomo komu służy KP i Jego działanie....
Mój były NACZ mówił, jak się nie podoba to zmień pracę....do większości robaczków,
czyżby przyszedł czas ach przyszedł czas.....
Może ktoś mnie oświeci, bo z lekka zaczynam wątpić w swoją MAKÓWKĘ,,,,
Żona mówi, że pusta jak KASA, czasem rzuca takimi złotymi myślami, że brrrr i pewnie ma rację.
 
@Lama Masz wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej.
Tylko tyle i aż tyle. Odpowiedz sobie na pytanie czy to robisz, czy jesteś wierny powyższym wartościom wykonując narzucone wytyczne w różnych kwestiach? Gdzie służysz, w jakiej komórce?
Tak mi się skojarzyło. Służba to niekoniecznie bezwzględne posłuszeństwo. Jak ktoś ma jaja jak melony, to rzetelnie wykonując swoje obowiązki potrafi prezydenta opier....ć.
 
Tak mi się skojarzyło. Służba to niekoniecznie bezwzględne posłuszeństwo. Jak ktoś ma jaja jak melony, to rzetelnie wykonując swoje obowiązki potrafi prezydenta opier....ć.
W STANACH i owszem ,bo każdy STAN rządzi się sam i Prezydent niech się trzyma Capitolu....
u nas, cóż, POLSKA to jest taki dziwny kraj (katolicki)😢,
za PRACĘ w KAS jałmużna od MF....TAK trzymać???
 
Wydanie z dnia: wtorek, 2. czerwiec 2020»Gazeta Prawna
KAS buduje struktury terenowe do zwalczania przestępczości
WYWIAD

Piotr Dziedzic: Powstają nowe Grupy Zabezpieczenia Działań. Mając jeden kilkunastoosobowy wydział w Ministerstwie Finansów, trudno było podołać zadaniu
fot. Wojtek Górski
Piotr Dziedzic, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej
Jakie nowe zadania otrzymała KAS w czasie pandemii?
Są one związane ze składaniem wniosków o pomoc z różnych programów rządowych. Naturalne jest, że na tym polu mogą pojawić się oszustwa i próby wyłudzenia publicznych pieniędzy, i nad tym czuwamy. Musimy reagować w nowych obszarach potencjalnych nieprawidłowości i przestępstw, chociażby związanych z rządowymi programami pomocowymi. Kilka tygodni temu na te kwestie zwrócił uwagę Europol. Do zadań KAS należy m.in. troska o bezpieczeństwo finansowe naszego państwa, choć w tym przypadku współpracujemy ściśle z innymi służbami oraz instytucjami, które te wnioski rozpatrują. Staramy się możliwie dokładnie przeprowadzać weryfikację wniosków o pomoc.
Jakie są efekty?
Nie mogę mówić o szczegółach, ale mamy spore sukcesy w eliminowaniu wniosków, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy publicznych. Proszę pamię...
 
I jeszcze
Wydanie z dnia: wtorek, 2. czerwiec 2020»Gazeta Prawna
Doświadczeni mundurowi z dodatkami. Nawet od lipca
SŁUŻBY

Nie ustają prace nad wprowadzeniem świadczenia motywacyjnego dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem. Mają je otrzymać ci, którzy zostaną na służbie, zamiast przechodzić na emeryturę
Funkcjonariusze mający wysługę powyżej 25 lat mogą liczyć na 1,5 tys. zł miesięcznie, a ci będący w służbie powyżej 28 lat i 6 miesięcy – 2,5 tys. zł miesięcznie. Takie rozwiązanie przewiduje projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby Więziennej, którym ma zająć się rząd.
Zrobi to wbrew opinii Ministerstwa Finansów, w której sugerowano, że w świetle panującej pandemii COVID-19 i trudnych do przewidzenia dalszych skutków społeczno-gospodarczych i finansowych z nią związanych należałoby poważnie rozważyć konieczność wprowadzania takich rozwiązań akurat w tym czasie (pisaliśmy o tym w DGP nr 97/220 „Niepewne świadczenia motywacyjne dla mundurowych”).
Dłużej, więcej, lepiej
Będące autorem projektu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) tłumaczy, że jego celem jest zatrzymanie doświadczonych funkcjonariuszy jak najdłużej w służbie. Obecnie ...
 
Back
Do góry