• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Gdzie się podział projekt zmian w art. 15a?

"Warto też przypomnieć, że "dopisani" - o czym zapewniał wiceszef resortu sprawiedliwości nadzorujący formację - do ustawy mają zostać funkcjonariusze Służby Więziennej, a o dodanie do listy służb, które objęte zostaną zmianami, zabiegają również mundurowi z Służby Celno-Skarbowej. W tym przypadku choć ze strony resortu finansów nie padły jeszcze ostateczne deklaracje, jak mówiła w rozmowie z InfoSecurity24.pl szef KAS Magdalena Rzeczkowska, "sprawa absolutnie nie jest zamknięta, wręcz przeciwnie". Jak dodała, resort chce "rozmawiać ze stroną społeczną na ten temat, tak by móc wypracować najlepsze rozwiązania"."
NIESTETY NIE MA ŻADNEGO DIALOGU NA TEN TEMAT. ZOBACZYMY CO MF ZAPREZENTUJE W TEJ SPRAWIE 22.01.21r.
Gdzie się podział projekt zmian w art. 15a? - InfoSecurity24
 
Nie bez powodu w temacie emerytury wstawiłem celem przypomnienia link do komisji petycji nad art. 15a

http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/transmisje_arch.xsp?unid=59539F7022F60D8BC12584F1005025CA

Posłuchajcie fragmentu godz. 12:47 do 12:50 i ciut dalej, gdzie z-ca Dyr. departamentu do spraw budżetu w MSWiA pan Dariusz Smarżewski informuje że kwestia art. 15a dotyczy wszystkich funkcjonariuszy również funkcjonariuszy SCS i zmiany wymagają uzgodnień z poszczególnymi ministrami w tym z naszym MF.
Pytanie czy i jak odpowiedział na przedmiotowe uzgodnienia nasz MF :unsure:
Sławku może Ty o to zapytasz ????????? :unsure:


PS.podkładam Wam czas do którego należy przewinąć aby Sławek nie marnował czasu na rzeczy zbędne jak równiez i Wy szanowni forumowicze :)
 
Ostatnia edycja:
@Basic zauważ, że te słowa padły prawie dokładnie rok temu. Przez rok SKAS podobnie jak Pinokio kilkanaście razy zmieniała zdanie w wielu istotnych dla naszej służby kwestiach.
@wolny, zauważyłem, ale podobnie jak Ciebie interesuje mnie jak bardzo naszej SKAS wydłużył się nos.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że MF w ogóle nie informuje nas funkcjonariuszy w sprawach szczególnie nas dotyczących. Takie informacje powinny być podawane na bieżąco a tymczasem Sławek za każdym razem musi pisać pismo żeby otrzymać choć strzęp informacji.
Potem MF jest zdziwiona i nagrywa spoty aby nie tworzyć hejtu.

Dziś otrzymałem od koleżanki (która również została "odcywilniona" ) z IAS Katowice formację, że totalnie brakuje ludzi do pracy, znów około 70 osób odchodzi na emki, Dias wszystkich którzy zostali w mudrach kieruje do UCSU (wszystkie umundurowane biurwy ;););)) ona sama dostała również prikaz przeniesienia do UCSU.

Sławku info do wykorzystania na 22.01.2021r. - jeśli będą w tym temacie jakieś rozmowy.
 
Ostatnia edycja:
@Basic, co do przeniesień z IAS do UCS to również słyszałem ale są ponoć równi i równiejsi (jak to w tej izbie) wiec nie wszyscy odcywilnieni otrzymali prikazy.
Co do SKAS to szkoda gadać.
 
Najważniejsza rzecz dla SKAS została osiągnięta - czyli uspokoiły się masowe zwolnienia w KAS . Teraz na spokojnie zostanie dopracowany projekt zmian dot. 15a . Trzymam kciuki.
Masowe odejścia uspokoiły się tylko na chwilę. We wszystkich służbach najwięcej odejść jest w styczniu/lutym. Część w obecnym sezonie odejść zawahała się w decyzji o odejściu, licząc na te minimalne podwyżki wynikające z uchwały modernizacyjnej i te dodatkowe procenty. SKAS wyleczyła te osoby (w tym mnie) z wiary na jakiekolwiek zmiany w podejściu MF. Brak podwyżek sprawia, że dłuższą służba nie oznacza wyższej emerytury. Zadajemy sobie pytanie: po co wtym tkwić? Atmosfera tworzona przez nasze najwyższe kasowskie władze jest coraz bardziej zgniła.
Jesienią będzie kolejny wysyp podań o zwolnienie ze służby a nasza SKAS robi wszystko żeby tak się stało
 
O ile są realne plany w MF dokończenia tematu odnośnie 15a to będzie kontynuowane przez następcę "naszej Pani"... Nie pytajcie mnie o nic, nic więcej nie napiszę, cierpliwości.
Wydaje mi się, że to jest najmniej ważne. Sposób postępowania z funkcjonariuszami scs zależy w dużej mierze od decyzji politycznych. Już kilka razy mieliśmy okazję się o tym przekonać. A swoją drogą "obecna" się na to stanowisko kompletnie nie nadaje.
 
Dołączam się do Zuziacoll, chętnie zobacze to na żywo.

Sławek napisał cyt. "ZOBACZYMY CO MF ZAPREZENTUJE W TEJ SPRAWIE 22.01.21r."
Ja odebrałem ten wpis w taki sposób że Sławek będzie dziś na spotkaniu w MF-ie (prawdopodobnie internetowo). Może ja się mylę, więc proszę o info gdzie i kiedy możemy coś zobaczyć, o ile możemy w ogóle oglądać spotkania z MF;):unsure:.

Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje od Sława w temacie art. 15 a, aczkolwiek spokojnie z drinkusiem w łapce ponieważ u mnie dziś znów sobota ;):)😁🥳🍹(uroki emki).
 
Back
Do góry