Gazeta Prawna informuje, że funkcjonariusze celni mogą nie mieć uprawnień do przeszukania na imprezach masowych

gazetaprawna.jpgTemat, który podjęła GP w dość obszernym artykule, był także dyskutowany na forum celnicy.pl
http://celnicy.pl/showthread.php?6938-Przeszukanie-przez-Służbę-Celną-na-imprezie-masowej

Trudno zgodzić się z opiniami ekspertów. Z drugiej strony ustawa o Służbie Celnej wymaga niewątpliwe wielu zmian. Związki poprawiały w toku procesu legislacyjnego szereg nieprawidłowo skonstruowanych przepisów, także z zakresu kontroli. Wiele z nich wymaga wciąż doprecyzowania, aby chronić funkcjonariuszy przed późniejszymi zarzutami o przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków. Sprawy opisanej na forum oraz przez GP nie analizowaliśmy jeszcze.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/470381,narkotyki_celnik_nie_przeszuka_na_imprezach_masowych.html
 

Komentarze

Brawo Panie Ossowski!

Przede wszystkim towary niewspólnotowe, ustawa o SC, WKC, PWKC, i w konsekwencji KKS. W miejscach uznanych bądź innych, w których działania organów celnych są uzasadnione ruchem towarów niewspólnotowych bądź zwolnionych do procedur celnych.

Dopiero później ustawa o PN, jako wtórnego aktu zakazującego obrotu takimi substancjami, będącymi jednoczesnie towarami niewspólnotowymi.

A Pani SS z MF? No cóż, to przykład prawidłowej ścieżki kariery: wykazała się znajomością czytania, a nie litery prawa, nie mówiąc już czymś tak abstrakcyjnym jak spirit of the law

Niedługo MF wyśle tych biednych celników na księzyc, jako kosmonautów, i będzie to uzasadniał w podobny sposób.
 
Duża dziewczynka, to i czytać się nauczyła. Tylko czy musi o tym informować całą Polskę, na łamach ogólnokrajowych publikatorów, w imieniu SSC? Kto ją wsadził do tego MFu i pozwolił się publicznie wypowiadać, z interpretacją prawa włącznie? Ja bym wręcz napisał, kto ją upoważnił do promowania nieuzasadnionych, bezprawnych działań?

Misja czy wizja? Co pierwsze?

Boże, chroń Polskę.
 
Do góry