• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

EMERYCI@CELNICY.PL

EMERYCI KAS i SCS – członkowie ZZ Celnicy PL

oraz odchodzący na emeryturę członkowie ZZ Celnicy PL w lutym i marcu 2023

- wszyscy pozostali emeryci KAS i SCS


Koleżanki i Koledzy!

Informujemy, że uruchomiliśmy e-mail dedykowany dla emerytów członków ZZ Celnicy PL – emeryci@celnicy.pl.

Prosimy o przesyłanie na ten kontakt swoich e-maili. Chcemy stworzyć bazę kontaktów i następnie zorganizujemy założenie struktury Związku złożonej z emerytów i zwolnionych. Prosimy o zgłoszenia wszystkich, także tych którzy otrzymują maile od Przewodniczących ZOI, gdyż nie mamy w obecnych bazach e-mail rozróżnienia. Jedynie wiemy ogólnie o liczebności - jest już ponad 500 członków ZZ Celnicy PL w statusie emeryta/rencisty/zwolnionego.

Mamy nadzieję na powstanie bardzo aktywnej struktury - oj będzie się działo 😊!

Macie przed sobą piękny czas, w którym warto być na bieżąco z wydarzeniami dedykowanymi dla Was. Chcemy docelowo wprowadzić regularne aktywności i wydarzenia dla Was.

Emeryci, renciści, zwolnieni, którzy nie są członkami ZZ Celnicy PL, a chcieliby nimi zostać, mogą oczywiście złożyć deklarację lub zapisać się za pośrednictwem systemu SORGA. Aktualna składka miesięczna to 7,50 zł.

Więcej szczegółów w załączonym piśmie


Z Poważaniem:

Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
Sławomir Siwy
 

Attachments

  • celnicy8-23-emeryci baza.doc
    91 KB · Wyświetleń: 714
@donpedro72
Odsyłam do innych służb, gdzie emeryci licznie zrzeszają się w ZZ SM.
Ja pozostanę członkiem ZZ Celnicy PL jako "szeregowy" członek w przyszłości, do końca swoich dni na tym padole i widzę w tym głęboki sens. Wiele moich Koleżanek i Kolegów emerytów także to samo deklaruje. Jest to także związane z wdzięcznością dla Związku i etosem służby. Nie każdy to rozumie tak jak Ci wszyscy, którzy mieli w wielu pięknych, doniosłych i wielkich wydarzeniach, jakie organizował Związek, swój udział.
 
Wiesz donpedro nikt Tobie nie odpowiada, bo pytanie zadałeś jakbyś dopiero pojawił się w służbach mundurowych.
Niczym nowo przyjęty do służby maturzysta.
Emeryci zrzeszają się od zarania w ZZ SM, uczestniczą w pikietach, zlotach, zjazdach, konferencjach naukowych i innych wydarzeniach. To ważne dla wielu emerytów.
Chcą wspierać swoje Koleżanki i Kolegów w walce o podnoszenie ich statusu. Zależy Im na podnoszeniu rangi i dbaniu o dobre imię służby, którą opuścili.
Angażują się i dzielą wiedzą i doświadczeniem.
Jest to także związane z etosem służby, ale to indywidualna sprawa każdego. Trzeba to czuć i rozumieć.
Jest to także, jak często słyszę, związane z sympatią, szacunkiem i wdzięcznością wobec Związku, za wydarzenia, w których wielu uczestniczyło i ma z tym związane najwspanialsze wspomnienia ze służby i chce to podtrzymywać w kontaktach i dalszych wydarzeniach, które będą dedykowane przez tą strukturę Związku tylko dla emerytów. Każdy, tak jak z etosem, ma tutaj swój własny pogląd, ale to słyszę często i odpowiadamy na to.
Jest po prostu wola wielu emerytów i zapotrzebowanie na możliwość zrzeszania się w strukturze, która zajmuje się sprawami emerytów, np. świadczenia socjalne, waloryzacja jak ostatnio ma miejsce, teraz kwestia art.41, itd.
 
moze jednak zrozumiał, bo polajkowal odpowiedz. Będą jeszcze niego ludzie (się śmiali - oby nie)
Zrozumienie takiej "kobyły" tematycznej nie jest łatwe. Wbrew pozorom ilość tematów na forum dotyczących spraw emerytalnych nie dotyczy tylko emerytów czynnych ;). Sprawy związane z emeryturą zaczynają się przecież znacznie wcześniej. Każdy wybiera swoją "ścieżkę zawodową" w oparciu o dane które jest w stanie zweryfikować...reszta w rękach "ustawodawcy" na co mamy liczne dowody w ostatnich niepewnych czasach.
Ważna jest stabilność prawna, w przypadku jej braku młody zapaleniec zostanie wypalonym emerytem. :coffee:
 
No to odpowiedz, jak wiesz... Ciężko ci czy się boisz ?
-
Dzień dobry, do emerytów i rencistów, którzy są juz pozą naszą organizacją kierujemy jako związek zawodowy ofertę dotyczącą wspólnego wypoczynku, zabawy, pomagamy prawnie oraz informujemy, co słychac w sprawch socjalnych - a to ważne, bowiem osoby te nie mogą wchodzić na strony intranetowe izb.
Korzystamy też z ich wiedzy i doświadczena, prosimy o uczestniczenie w spotkaniach z młodymi funkami, etc. Pozdarwiam
 
Nie polajkował, tylko wyśmiał-się pośmiał...
..
Jestem szczęśliwym emerytem i jestem członkiem związku. To moja wdzięczność dla organizacji i jej przewodniczącego za moją emeryturę, o której mogłem jeszcze dziesięć lat temu tylko pomarzyć. Ty też kiedyś będziesz emerytem i nie koniecznie musisz być dalej w związku. Każdy wybiera swoją drogę.
 
Jestem szczęśliwym emerytem i jestem członkiem związku. To moja wdzięczność dla organizacji i jej przewodniczącego za moją emeryturę, o której mogłem jeszcze dziesięć lat temu tylko pomarzyć. Ty też kiedyś będziesz emerytem i nie koniecznie musisz być dalej w związku. Każdy wybiera swoją drogę.
Uważasz że to jest członek związku? Chyba nie, zapewne szkoda mu 15 zł bo woli kupić za to sobie ze trzy piwka żeby potem takie głupoty pisać.Prowokator nic więcej szkoda dla takich ludzi czasu.
 
Złożyłem deklarację przez system SORGA. Nie nam żadnej informacji, czy deklaracja wpłynęła. Składki sam będę wpłacał (emeryt). Czy już mam wpłacić, czy czekać na potwierdzenie?
 
Back
Do góry