• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dymisja DIAS w Wwie - podziękowania

W dniu 11.05.20r. odwołano Dyrektora IAS w Wwie.
Publikujemy podziękowanie Zakładowej Organizacji Izbowej ZZ Celnicy PL dla Dyrektora za dobrą współpracę w okresie ponad trzech lat pełnienia funkcji.

Osobiście spotkałem Dyrektora kilka razy w Sejmie i na jakiejś naradzie jednej czy drugiej. Udało nam się zamienić kilka zdań i odbieram Dyrektora jako osobę bardzo konstruktywną, kontaktową, życzliwą, wsłuchującą się w potrzeby środowiska zawodowego i przede wszystkim osobę merytoryczną. Członkowie Zarządu Związku spotykali się także z Dyrektorem w sprawach dot. uszczelniania systemu podatkowego i te spotkania wg sprawozdań jakie otrzymywałem, były bardzo owocne.

Nie znam następcy DIAS w Wwie.

Ps.
Na koniec pozwolę sobie publicznie na przekazanie informacji, która budzi mój niepokój. Niepokój, gdyż obawiam się, że to jest obrany kierunek przez KAS. Otóż informowano mnie, że propozycję pełnienia funkcji DIAS w Wwie proponowano innemu DIAS w Polsce z małej IAS. DIAS, który ma największy spór prawny ze swoimi podwładnymi. Wiele spraw sądowych przegrywa. Na szczęście podobno odmówił. Na szczęście, bo gdyby przenieść tę ilość spraw z jego IAS na największą Izbę w Polsce jaką jest IAS Wwa, to licząc proporcjonalnie, mielibyśmy ponad tysiąc spraw w sądach w samej IAS w Warszawie(przypomnę, że NIK wykazał, że toczy się aktualnie ponad 2 tys spraw w całej Polsce)

Niebawem szykuje Nam się jako środowisku wiele nowych procesów sądowych w całej Polsce.
Jest to efektem błędnych interpretacji prawa przez służby Szefa KAS.
Zastanawiam się, kto próbuje wpędzić Ministra Finansów w pogłębienie sporu prawnego w KAS?
Mam też wątpliwości, dot. skutecznego ścigania przestępczości i pozyskiwania dodatkowych wpływów budżetowych.
Dymisja DIAS w Warszawie wpisuje się w mojej ocenie w ten schemat działania.

Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Podziękowania dla DIAS Warszawa.pdf
    94,3 KB · Wyświetleń: 791
Ostatnia edycja:
Lubelskiego DIAS-a nie bardzo kto opłakuje że odszedł, nigdzie nie znalazłem (poza intranetem) dobrego słowa czy czegoś co można określić żalem że odchodzi.
Korci napisać więcej ale może nie warto.
 
Lubelskiego DIAS-a nie bardzo kto opłakuje że odszedł, nigdzie nie znalazłem (poza intranetem) dobrego słowa czy czegoś co można określić żalem że odchodzi.
Korci napisać więcej ale może nie warto.
Obecny był bardzo lubiany przez pracowników ostatniego urzędu. Ponoć ma ludzkie podejście do podwładnych. Czas pokaże 🙂
 
@Rozalija ludzkie podejście pokazał w latach 2017 - 2020 szczególnie zwolnionym i ucywilnionym do dnia dzisiejszego.
*właściwy Master of Puppets pozotał dalej na stanowisku.
 
Ostatnia edycja:
Moi państwo. Zaprosiłem was tutaj, żeby was pożegnać. Pomimo tego, że gwałtem chcą mnie zatrzymać na stanowisku, odchodzę. Może wiecie dlaczego, a może i nie wiecie, ale to wszystko jedno. Odchodząc chciałem wam podziękować za to, żeście państwo byli pracowici i służbiści, żeście pomogli mnie, twórcy tej izby, w jej wzorowym prowadzeniu. Myślę, że zachowacie o mnie dobrą pamięć, bo byłem dla was prawdziwym ojcem i — nie chwaląc się — niejeden pod moją ręką sporo nauczył się. Nie wiem jeszcze, kto będzie moim następcą. Ale to jedno wam powiem, że musicie go tak samo szanować jak i mnie, bo zwierzchnika zawsze szanować trzeba, chociaż to i nie będzie na pewno żaden wielki mąż stanu, a może nawet spartoli to, co ja tak dobrze zrobiłem, ale zwierzchnik to zwierzchnik.
Pracujcie dalej dla dobra kochanej ojczyzny, żeby państwo miało korzyść, skoro wam płaci. Żal mi was opuszczać, bo chociaż może i nie byłem z wami zanadto delikatny, ale taka już moja natura, a sercem do was przywiązałem się.
 
dr-house-robi-miny-hugh-laurie.gif
 
Back
Do góry