• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dosyć usprawiedliwiania dyskryminacji przez MF!

"Zarząd Główny ZZ Celnicy PL zapoznał się z ostatnim wywiadem Pani Minister jaki został opublikowany w dniu 21.12.2020r. na portalu infosecurity.pl. – Szef KAS dla InfoSecurity24.pl: nie będziemy mogli w przyszłym roku zrealizować podwyżek, które zaplanowano”

Zarząd uznaje za wysoce nierozważne usprawiedliwianie dyskryminacji funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w stosunku do funkcjonariuszy innych służb mundurowych przez przedstawiciela Rządu RP. (...)
Oczekujemy przystąpienia do pilnych rozmów, które podejmą wszystkie tematy nierównego traktowania, o których wielokrotnie była Pani informowana i które będą zmierzać w kierunku zniesienia dyskryminacji. Także rozmów na temat problemów, nieprawidłowości, warunków pracy i płacy oraz traktowania pracowników w całym KAS, gdzie napięcie i niezadowolenie jest równie wysokie.
Brak realizacji powyższego w terminie dwóch tygodni, spowoduje wszczęcie przez nasz związek procedury referendum protestacyjnego w KAS.
Mamy nadzieję, że Pani Minister, tak samo jak nam, zależy na tym, by rozwiązać te problemy w drodze konstruktywnego dialogu.
"

Czytaj całość w załączonym pliku
 

Attachments

  • celnicy3-21-do SKAS referendum protstacyjne.doc
    92,5 KB · Wyświetleń: 1 686
Tutaj nic ironicznego nie było. Także nie wiem o co Tobie chodzi w mojej wypowiedzi. Napisałem tylko że śledziłem fora i w prawie każdym temacie zabierałes głos i miałeś konstruktywne podejście więc ja taką osobę jak Ty widział bym jako Szefa Związku Zawodowego Celnicy.pl i tyle

w mojej opinii celnicy.pl mają lidera, co do którego intencji, szczerości i osiągnięć nie ma wątpliwości i nic nie wskazuje potrzeby zmiany

dla mnie nie ma tematu zmiany Sławka na kogokolwiek innego

a co do mnie, to ze względu na wiek i stan zdrowia, traktuję to wyłącznie jako ironię

do pociągnięcia zz trzeba lidera, zdrowego konia, co to wszystko da radę pociągnąć
 
I dodam tylko tyle ludzi coraz mniej a roboty od groma ..... W każdej komórce w każdym IAS.

I co Ci kierownik i naczelnik odpowiedział w takiej sytuacji ?
Kazał Ci wymóc od związków pomoc , czy co ?
Większości w KAS taka sytuacja chyba pasuje . Kiedy dzwonię
Po znajomych w referatach , grupach mobilnych oni nawet nie
wiedzą, że są jakieś akcje , czy protesty , czy L4 . Normalnie
przychodzą na szychty . O czym to wszystko świadczy .
 
w mojej opinii celnicy.pl mają lidera, co do którego intencji, szczerości i osiągnięć nie ma wątpliwości i nic nie wskazuje potrzeby zmiany

dla mnie nie ma tematu zmiany Sławka na kogokolwiek innego

a co do mnie, to ze względu na wiek i stan zdrowia, traktuję to wyłącznie jako ironię

do pociągnięcia zz trzeba lidera, zdrowego konia, co to wszystko da radę pociągnąć
Sorry, że ośmielam się zapytać, ogólnie, czy Jesteś starszy od Prezydenta USA ...
 
I co Ci kierownik i naczelnik odpowiedział w takiej sytuacji ?
Kazał Ci wymóc od związków pomoc , czy co ?
Większości w KAS taka sytuacja chyba pasuje . Kiedy dzwonię
Po znajomych w referatach , grupach mobilnych oni nawet nie
wiedzą, że są jakieś akcje , czy protesty , czy L4 . Normalnie
przychodzą na szychty . O czym to wszystko świadczy .
O tym że nie ma żadnego przepływu informacji.
 
I co Ci kierownik i naczelnik odpowiedział w takiej sytuacji ?
Kazał Ci wymóc od związków pomoc , czy co ?
Większości w KAS taka sytuacja chyba pasuje . Kiedy dzwonię
Po znajomych w referatach , grupach mobilnych oni nawet nie
wiedzą, że są jakieś akcje , czy protesty , czy L4 . Normalnie
przychodzą na szychty . O czym to wszystko świadczy .
Zapał do pracy (?), wytypowani (?)...albo czują się dobrze:unsure:
 
Proponuję dokonać próbnego kontaktu z członkami ZZ Celnicy.pl z powodu wyrażania się
na forum grupy tylko 14 osób odnośnie zbliżającej się fali protestów. Chociaż może na
priv trzeba oddolnie zorganizować akcję /próbnie/. W końcu jest nas kilka tysięcy i dodatkowo
każda z osób może poinformować kilkanaście tysięcy . Obawiam się, że obecna sytuacja
w kraju /próba likwidacji dostępu do wybranych stron internetowych/ może spłatać figla.
 
Proponuję dokonać próbnego kontaktu z członkami ZZ Celnicy.pl z powodu wyrażania się
na forum grupy tylko 14 osób odnośnie zbliżającej się fali protestów. Chociaż może na
priv trzeba oddolnie zorganizować akcję /próbnie/. W końcu jest nas kilka tysięcy i dodatkowo
każda z osób może poinformować kilkanaście tysięcy . Obawiam się, że obecna sytuacja
w kraju /próba likwidacji dostępu do wybranych stron internetowych/ może spłatać figla.
Zuziacoll to jest ich taktyka ... A dlaczego bo się (w tym miejscu jest kura domowa) boją że jak wyjdziemy my, Skarbowcy i inni mundurowi to się niektóre osoby (z)esraja bo MY MAMY MOC a im nie zostało nic innego. Wezwą kolegów z (P)olicji żeby nam powstrzymali ażeby walczyć o np: nagrody i premie ???
 
Tylko że to trzeba odgórnie dać SYGNAL I NAPISAĆ WPROST a nie tylko pisma pisma i pisma na które Skas ma ............. A związki zawodowe sobie moga pisać i 100 pism tygodniowo .. tylko że tu trzeba działać a nie przez prawie cały rok tylko pisma z których nic nie wynikło a na dodatek nas że tak powiem zlekceważono i olano ciepłymi s....i przepraszam za szczerość ale tak wygląda rzeczywistość w której niestety Sławka jak na razie nie widać .... A szkoda bo czas najwyższy ZACZĄĆ DZIAŁAĆ a nie wysyłać pisma ........
 
Proponuję dokonać próbnego kontaktu z członkami ZZ Celnicy.pl z powodu wyrażania się
na forum grupy tylko 14 osób odnośnie zbliżającej się fali protestów. Chociaż może na
priv trzeba oddolnie zorganizować akcję /próbnie/. W końcu jest nas kilka tysięcy i dodatkowo
każda z osób może poinformować kilkanaście tysięcy . Obawiam się, że obecna sytuacja
w kraju /próba likwidacji dostępu do wybranych stron internetowych/ może spłatać figla.
Obawiam się, że to efekt "tajemnic" związkowych. Cóż, ze strony ZZ "skarbowców" od kwietnia były dwie
informacje o planowanych protestach, przerwach kawowych. Od momentu zamrożenia...spokój na froncie:unsure:,
akcję "ryż" pomijam, pewnie poczta przekazała z opóźnieniem;) , albo trafiły do Agencji Rezerw Materiałowych jako zapasy na "lepsze" czasyo_O
 
Proponuję dokonać próbnego kontaktu z członkami ZZ Celnicy.pl z powodu wyrażania się
na forum grupy tylko 14 osób odnośnie zbliżającej się fali protestów. Chociaż może na
priv trzeba oddolnie zorganizować akcję /próbnie/. W końcu jest nas kilka tysięcy i dodatkowo
każda z osób może poinformować kilkanaście tysięcy . Obawiam się, że obecna sytuacja
w kraju /próba likwidacji dostępu do wybranych stron internetowych/ może spłatać figla.
A propos - w IAS Katowice ponownie zablokowano dostęp do tego forum.

Ciekawe, że nie uczyniono tak z "bliźniaczym" forum, pomimo częstego
wyrażania tam szczególnej "niechęci" do dyrektora Izby ...
 
przepraszam, ale ja nie mam dostępu do intranetu . Ta strona to pryszcz .
Bardziej upatruje w https: ..................
Bez interwencji ze strony ZZ ...u DIAS i w CIRF raczej będzie ciężkoo_O, no i dostęp uzyskają raczej
członkowie ZZ, reszta.... out. I tyle, jeżeli chodzi o dostęp do informacji:mad:. W końcu mamy za...ć, w kwestii ofiary
i służenia wyręcza nas MF i SKAS:unsure:. Taki mały szach w ramach "dobrych praktyk":mad:
 
Ostatnia edycja:
Teraz będą się wzorować na demokratach USA, skoro można było zbanować prezydenta USA to dlaczego nie zablokować jakiegoś forum, czy takiego @Basic czy też @cat. Ciężkie czasy nastały, jeszcze nie raz nam będą chcieli usta zamknąć. Moim zdaniem @Zuziacoll ma rację jest coraz gorzej z przepływem informacji.:unsure:
 
Dla chcącego nic trudnego w dobie smartfonów i internetu na jeden ruch palca zawsze można celników sprawdzać na prywatnym sprzęcie... ;) Co by nie było trzeba rozpowszechnić informacje o ewentualnym proteście i jeżeli zajdzie taka potrzeba zwołać jak największą liczbę osób! Myślę też, że posty w mediach społecznościowych znacznie by poszerzyły grono odbiorców... Ludzie rozmawiajcie ze sobą nie tylko o tym co było kiedyś i co jest miłym wspomnieniem ale również tym co można zrobić żeby było lepiej i działać!!
 
Back
Do góry