Dodatki motywcyjne 6% - co to jest?

Publikujemy wyjaśnienie na temat 6% dodatku motywacyjnego z prośbą o rozpowszechnienie.

To jest świadczenie jednorazowe i nie ma podstaw, by dodawać je do procentowego udziału podwyżki na 2022 rok. To niepoważne.

Tak samo 3% nagrody nie jest odejmowane od 677zł w innych formacjach, a jedynie DWR. Nie jest ważne, że w Policji nie ma 3% odpisu na nagrody, gdyż chodzi o równe traktowanie, tzn. taki sam wzrost jak w innych formacjach samej podstawy - uposażenia zasadniczego.
 

Attachments

  • Dodatki motywacyjne w KAS_2021-1.doc
    33 KB · Wyświetleń: 1 046
Nazywanie tego ewentualnego dodatku dodatkiem motywacyjnym SPECJALNYM trochę zaciemnia sprawę. Dodatki specjalne wliczają się do nagrody rocznej itp. Rozumiem, że miałby to być inny dodatek. Na jakiej podstawie prawnej miałby być wypłacany? Obecnie w rozporządzeniu o dodatkach nie ma czegoś takiego jak dodatek motywacyjny.

Już doczytałem, faktycznie jesteśmy wymienieni w tej ustawie o kształtowaniu wynagrodzeń w PSB.
Wszystko jasne
 
Ostatnia edycja:
Kolejna sprawa, która musi być mocno i jasno uzgodniona przez związki zawodowe z dyrektorami. Te dodatki powinni zostać rozdysponowane jak dodatki motywacyjne w Policji.
 
Pewnie dużo osób w tym ja zastanawia się czy w ogóle warto czekać do tego 15 listopada na ich kolejne niespełnione obietnice, lub obrażanie nas prosto w twarz. Niestety chyba po drugiej stronie brakuje chęci do dialogu, skoro wszyscy decydenci innych służb traktują swoich "podopiecznych" w sposób godny, nie ujmujący rangi wykonywanej służby to są dwie opcje. 1. Jesteśmy parasłużbą i można nas traktować gorzej. 2. Piszmy gdzie się da masowe petycje o wyłączeniu SCS ze struktury MF i podpięciu pod MSWiA bo tam z powagą podchodzą do tego kim jest funkcjonariusz...
 
Jest prawie listopad, a my dowiadujemy się o dodatkach motywacyjnych, które można przyznawać od września. Ciekawe kto go otrzymuje? albo otrzyma?
 
Co wy tu rozkmine robicie jakis dodatkow. Ma byc 500 na reke! W sluzbach mswia juz cywile dostaja ida krok dalej wielkie inwestycje. Dostaja sprzet ludzi rozwoj a my tu algorytmy rozpisujemy jak zwykle. No wstydze sie za caly kas. Robimy vos czy nie. Jak nie to nie. Ludzie rozejda sie po lidlach
 
To wyjaśnienie jest po to, aby każdego uświadomić na temat charakteru tych dodatków.
MF dokonał manipulacji wrzucając to do procentowego udziału podwyżek.
Zrobili to w jednym tylko celu, po to, aby zwieść część funkcjonariuszy i pracowników.
Pojawiły się pytania co to są te dodatki, stąd wyjaśnienie.
 
Właśnie przeczytałem o wybuchu na przejściu granicznym. W budynku do rewizji. I dalej niech MF nie uważa nas za prawdziwą Służbę. Nic na razie nie piszą o ofiarach i przyczynach.
 
Widzieliście?
"Sposób i kryteria przyznawania specjalnych dodatków motywacyjnych
w Izbie Administracji Skarbowej w Białymstoku (projekt)"
Jeśli wejdzie to dopiero będzie się działo
 
@larry1 dotyczy to wszystkich izb. Nie, nie jest opublikowane w intranecie, nie przesłano także na pocztę. Całość jest także dostępna na fb na stronie NieugnorujKas. Jest to 6% z tych 16% szumnie wymienionych na spotkaniu 25.10.
 
@larry1 dotyczy to wszystkich izb. Nie, nie jest opublikowane w intranecie, nie przesłano także na pocztę. Całość jest także dostępna na fb na stronie NieugnorujKas. Jest to 6% z tych 16% szumnie wymienionych na spotkaniu 25.10.
MF jak widać działa z wyprzedzeniem i skutecznie .Ciekawe który związek wybrał jak koziołka ofiarnego:unsure:
 
Do góry