Dodatki motywacyjne, gdzie jest Szef KAS?

Podpinamy link do posiedzenia Komisji AiSW w sprawie dodatków motywacyjnych.
Od 13:01:00 dwukrotnie zabierał głos przedstawiciel ZZ Celnicy PL i jest odpowiedź przedstawiciela Rządu.
Sprawa będzie kontynuowana przez ZZ Celnicy PL, gdyż odpowiedź Pana Ministra nie została uznana przez funkcjonariuszy, którzy kontaktowali się z nami po jej wysłuchaniu, jako satysfakcjonująca.
Powstaje pytanie, gdzie jest Szef KAS? Pani Minister Magdalena Rzeczkowska zadeklarowała wobec całego środowiska, swoją determinację w tej sprawie.
Wobec powyższego środowisko oczekuje pilnego wyjaśnienia jakie działania Szef KAS podejmuje w tej sprawie?
 

Komentarze

Moi mili, Pani Rzeczkowska zagrała pod wybory tak jak jej kazali.
Teraz jest musztarda po obiedzie.
Jeżeli ktoś liczył na to, że po dobroci coś uzyskamy, to się chyba rozczarował.

Kolejny gol na koncie MF-u.
 
Wielokrotnie było to już powiedziane. Świadczenie dla f-szy ze stażem 25 lat i 28,5 lat nie jest tylko dla starych, ale dla wszystkich. Jeśli nie bedzie patologii w jego przyznawaniu i nie będzie on dla "wybrańców" to każdy go dostanie jeśli tylko będzie chciał wystarczajaco długo poczekać i udowodnić swoją przydatność. W uzasadnieniu można przeczytać, że dodatek nie ma być elitarny, ma mieć charakter powszechny

Uwagi o geriatrii są mało dyplomatyczne. Nie obawiałbym się też, że nikt nie będzie chciał odejść przed 70-tką. Są jeszcze badania okresowe. Wystarczy zadbać, żeby lekarze odpowiedzialnie wydawali zaświadczenia o dopuszczeniu do służby. Wiek nie deprecjonuje też sprawności fizycznej i jasności umysłu. Sa u nas w służbie 60-latkowie biegający w maratonach i wykarmiona na chipsach młodzież mająca problem z brzuszkami na testach sprawnościowych.
Zresztą nie ma aż tak dużo etatów mundurowych gdzie można spokojnie służyć do starości, więc ludzie sami będą odchodzić pomimo dodatkowej kasy.

A na koniec najważniejsze, na razie nie bedzie u nas tego problemu, bo nasza Szefowa o to nie zadbała.
Może w dalszym ciagu ma pracę zdalną?
 
Do czego jest nam potrzebne MSWiA oni jak sami mówią zajmują sie swoimi funkcjonariuszami. Od początku roku toczą sie prace nad zmianą o ustawy KAS, i tymi pracami kieruje jak rozumiem MF. Skoro MF jest za, SKAS jest za, dokonano obliczeń finansowych, które udowadniają, że można to zrobić, to może nie wciągać i nie przekonywać MSWiA tylko niech MF zrobi to samodzielnie nowelizując ustawe o KAS. Może ta droga jest lepsza?
 
W pewnym wieku trzeba powiedzieć sobie dość i tak wszystkich pieniędzy nie zarobisz a jeszcze trochę można pożyć .To jest sprawa indywidualna .Ale czemu w innych służbach mundurowych dodatek jest a u nas nie ma .Nie rozumiem czemu byliśmy traktowani jak piąte koło u woza .Jak nie jesteśmy potrzebni to trzeba rozwiązać ten KAS i już ....
 
@AdamDworcow Min Fin wniósł poprawki do tej ustawy, więc zakładał, że teraz zostaniemy włączeni. MF nie przedstawił jednocześnie takiego zapewnienia jak piszesz, a Szef KAS milczy.
Zakładając, że MF przedstawi teraz takie zapewnienie, to uważasz, że powinniśmy odpuścić ten proces legislacyjny?
 
Oczywiście, że nie odpuszczamy. Ale mamy plan B, do ktorego warto się przygotować.
Kadra kierownicza skupiła się na swoich zabawkach . Patrzmy im na ręce bo nasze ręce czasami opadają.

Plan B , to wskazywanie patologii , niebotycznych premii , kumoterstwa itp. Plan B to nic się nie ukryje !
 
troszeczke ta cała sytuacja bardzo brzydko wygląda . Związkowcy celnicy.pl walczą o dodatki motywacyjne dla przysz;lych emerytów . A przecież to naczelnicy powinni walczyć o pozostanie funkcjonariuszy w sluzbie, to dyrektorzy powinni walczyć o funkcjonariuszy , to przecież szefowa kas powinna zabiegać o ludzi. Widać , że nikomu na tym nie zależy . Mają wręcz głowy schowane w ...... . Przecież nie ma również wyjasnione, kiedy pierwszy funk dostałby dodatek?. 25 lat jak liczone? Czy przyszłość 16.09.2024r. to jest ten termin?
Obecnie DIAS nie mają kasy aby wypłacić po 30 zł powdwyzek, Grusza nie wypłacona /niedługo wakacje się kończą / . Cyrk delikatnie mówiąc .
 
Do góry