• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki kontrolerskie

Ministerstwo Finansów w konspiracji przygotowuje zmiany zasad dotyczące przyznawania dodatków kontrolerskich.
Zakłócimy nieco "prace" MF, wnioskując o to, by pamiętali o zewnętrznej granicy UE oraz komórkach Realizacji, Oddziałach Celnych wewnętrznych i CKR, paru innych komórkach.
Gdzie jak gdzie, ale w tych komórkach dodatek powinien wynosić od stycznia 2022 roku 1000 zł.
Miejmy nadzieję, że MF nie chce ponownie skrzywdzić funkcjonariuszy pełniących służbę w tych newralgicznych punktach, którzy są "solą ziemi" cła i kontroli.
To jest wstyd dla Polski, żeby funkcjonariusze na zewnętrznej granicy UE, otrzymywali w większości dodatki w wysokości od 100 do 300zł brutto.
 
Ostatnia edycja:
Może i bym się przydał. Jednak niektórzy pragną aby przenieść się do DS i nie mają możliwości. Więc skoro ktoś chce dodatek kontrolerski to niech przeniesie się na granicę tam zawsze jest ciepło, miło, śpi się w nocy i nie pracuje się w święta i weekendy.
Wydaje mi się, a wręcz jestem pewny, że nie masz bladego pojęcia o obecnej pracy w DŚ, natomiast ja w odróżnieniu od Ciebie znam pracę zarówno w DŚ jak i na granicy, i nie chodzi tu o samą licytację w stylu rozważania komfortu pracy, tylko twoją głupią odpowiedź/radę. Bez odbioru, bo szkoda czasu.
 
Kolego czytaj ze zrozumieniem. Odniosłem się do twojego postu Wujka Dobra Rada skierowanego do kolegi CelnikPołudnie4, jak doskwiera brak dodatku dochodzeniowcom, aby aplikowali na granicę.
Takich pseudo doradców to na pęczki można znależć, nie wzoruj się na JK. Jak trafisz z deszczu (granica, inna komórka kontrolna) pod rynnę DŚ, to zmienisz zdanie. A aplikować można wszędzie, a trafisz i tak tam gdzie są największe potrzeby służby tj. obecnie, DŚ, granica, droga. Pamiętaj, jak się nie obrócisz, zawsze masz tylną cześć ciała z odpowiedniej strony. Kwestie próśb pozostawię bez komentarza.
Ja nie jestem pseudo doradcą tylko skoro brak Ci dodatków to idź tam gdzie one są. Dostaniesz jak młodzież 100 brutto i z chęcią wrócisz tam skąd przyszedłeś. Z chęcią poszedłbym na drogę ale nikt mnie nie chce, za słaby jestem bądź miejsca są wybrańcom.
 
ministersfo fajansu Nas rozgrywa. Żenujący temat dodatków. Wsadzili Nas do jednej beczki, zabili dekiel, zrobili judasza na deklu i patrzą jak się gryziemy. Panowie po co to Nam?
Bo denerwuje mnie to. Chłopaki z realizacji dostają 300 brutto dodatku a Panienki z Cudo 800. Kto bardziej naraża życie? Kto ma broń przy pasie. Kto zatrzymuje ludzi, bandytów? Każdy patrzy na swoją pupę i denerwuje mnie to jak ktoś dodatek rzędu 300 zł brutto podnosi do miana bogactwa. Jak ktoś chce to niech rzuci gdzie jest i pójdzie tam gdzie go dają.
 
na granicy dodatek to śmiech w ds kpina w czr kto się na rtg załapał ma ciut lepiej, w biurze na granicy gola wypłata, informatycy z pensja mniejsza niż kontroler na pasie (nie wierzyłem dopóki mi chłop pita nie pokazał, dziwie się co on tak jeszcze robi, pewnie ciągnie brakujący rok do emki bo innego sensu w tym nie dostrzegam), kpina. Nie będzie porządku bez wywrócenia do góry nogami wszystkiego.
powinna być jednakowa podstawa dla wszystkich obniżona ok jakieś 3-4 stówy w służbie przygotowawczej, a każde stanowisko, czy to na pasie rewident, dyspozytor, kz, pomocnik, sekretarka, dochodzeniowiec, informatyk, kierownik magazynier i wszyscy pozostali powinni mieć z góry ustalone stałe dodatki do podstawy na czas zajmowania danego stanowiska. Wysokość dodatków do konkretnych stanowisk powinna określać jednocześnie sciezke kariery, drabinka stanowisk gdzie każde kolejne ma przypisany wyższy dodatek. Przestajesz być kierownikiem zabieramy i dodatek kierowniczy i dostajesz taki jaki jest przypisany do stanowiska na jakie trafiasz. Wtedy zamiast do kurwidolkow grube koty musiałyby isc na emeryture bo pensja by zmalala i uwolnily by się stanowiska do awansu.

podwyzki wszyscy dostawaliby jednakowe do podstawy i nie byłoby machlojek w tym temacie, dodatek stażowy tylko od podstawy, sprawiedliwy bo im dluzej robisz tym więcej masz. Jesteś zawieszony? Proste bierzesz gola podstawę Bo nie robisz na żadnym stanowisku. Same zalety.

wiem, wiem, utopia ale w polaczeniu z wydzieleniem sc z kas i utworzeniem komendy głównej z warunkiem ze szef musi mieć min 10 lat w mundurze miałoby jako taki sens… wtedy byłaby to super formacja…

k... a rozmarzyłem się… a dziś nocka w tym burdelu… jeszcze 2 miesiące…
 
Jeszcze tylko by coś trzeba z awansami w stopniu zrobić… moze jest ta fikcyjnaocena co dwa lata to obligatoryjnie jak ocena powyżej danej oceny to z automatu awans… poziom oceny do ustalenia z zz.

no i najważniejsze. Potrzebny jeden związek tylko dla fc. Zz celnicy powinien zamknąć się tylko na mundurowych i wszem i wobec głośno krzyczeć ze nim inny nie ma prawa wypowiadsc się z innych zz w kwestach mundurowych. Jest to niezbędne w kontekście wydzielenia sc z tego bałaganu.
wiem ze się to slawkowi nie podoba ale jest to nieuniknione. Im szybciej to zrobi tym lepiej dla mundurowych. Wtedy celnicy mieliby ok 40% mundurowych jako członków, mocna karta! Argument do zamknięcia ryja solidarnosci i wyrugowania tych patalachow z rozmów o mundurowych
 
na granicy dodatek to śmiech w ds kpina w czr kto się na rtg załapał ma ciut lepiej, w biurze na granicy gola wypłata, informatycy z pensja mniejsza niż kontroler na pasie (nie wierzyłem dopóki mi chłop pita nie pokazał, dziwie się co on tak jeszcze robi, pewnie ciągnie brakujący rok do emki bo innego sensu w tym nie dostrzegam), kpina. Nie będzie porządku bez wywrócenia do góry nogami wszystkiego.
powinna być jednakowa podstawa dla wszystkich obniżona ok jakieś 3-4 stówy w służbie przygotowawczej, a każde stanowisko, czy to na pasie rewident, dyspozytor, kz, pomocnik, sekretarka, dochodzeniowiec, informatyk, kierownik magazynier i wszyscy pozostali powinni mieć z góry ustalone stałe dodatki do podstawy na czas zajmowania danego stanowiska. Wysokość dodatków do konkretnych stanowisk powinna określać jednocześnie sciezke kariery, drabinka stanowisk gdzie każde kolejne ma przypisany wyższy dodatek. Przestajesz być kierownikiem zabieramy i dodatek kierowniczy i dostajesz taki jaki jest przypisany do stanowiska na jakie trafiasz. Wtedy zamiast do kurwidolkow grube koty musiałyby isc na emeryture bo pensja by zmalala i uwolnily by się stanowiska do awansu.

podwyzki wszyscy dostawaliby jednakowe do podstawy i nie byłoby machlojek w tym temacie, dodatek stażowy tylko od podstawy, sprawiedliwy bo im dluzej robisz tym więcej masz. Jesteś zawieszony? Proste bierzesz gola podstawę Bo nie robisz na żadnym stanowisku. Same zalety.

wiem, wiem, utopia ale w polaczeniu z wydzieleniem sc z kas i utworzeniem komendy głównej z warunkiem ze szef musi mieć min 10 lat w mundurze miałoby jako taki sens… wtedy byłaby to super formacja…

k... a rozmarzyłem się… a dziś nocka w tym burdelu… jeszcze 2 miesiące…
Cóż, przykre. Mamy kolejną dawkę zachęt do odchodzenia ze służby.
 
Cóż, przykre. Mamy kolejną dawkę zachęt do odchodzenia ze służby.
I to się dzieje, teraz odchodzą ostatnie sztuki dinozaurów i już nawet 15 latki… o młodych rozczarowanych nie będę pisał bo na podlasiu ze świeczka takich szukać… nazwiska młodych daja do myslenia, oni nie odejdą i nie zaprotestują… dlatego już nigdy granica nie stanie ani nawet nie spowolni… kierujący zmiana są podsypani poeniazkami i pilnują by karuzela kręciła się dalej.
 
Tabela dotyczy moim zdaniem tylko urzędów skarbowych i komórek CKK w UCS (zał. nr 3).
Komórek SD, CZR, CKR, CZO, CZT, CZS (pion ZP) dotyczy zał. nr 1 do pisma,(tego zał. tam nie opublikowano). Dla OC został opracowany przez Dep. Ceł zał. nr 4. Jest jeszcze zał. nr 2 opracowany przez Dep. Audytu Środków Publicznych. Opracowania moim zdaniem różnią się między sobą na tyle istotnie, że jeśli wejdą w życie, to wprowadzą wielkie zamieszanie oraz brak jednolitości, nawet w obrębie tej samej IAS czy UCS. Mają pewne cechy wartościowania wprowadzanego bocznymi drzwiami...
 
Back
Do góry