• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do Premiera po konferencji

Publikujemy pismo wysłane wczoraj 21.04.20r. do Pana Premiera po konferencji i odpowiedzi na pytanie dotyczące podwyżek we wszystkich służbach mundurowych.
 

Attachments

  • Celnicy48-20-wniosek do Premiera-podwyżki.doc
    87 KB · Wyświetleń: 7 373
Premier mówił o cięciach w administracji. Jakie zatem argumenty? Pracownicy KAS mogą uzyskać podwyżki, tak jak w latach poprzednich, tylko dzięki argumentom dot. funkcjonariuszy. To jest jedyna droga @cat
 
Premier mówił o cięciach w administracji. Jakie zatem argumenty? Pracownicy KAS mogą uzyskać podwyżki, tak jak w latach poprzednich, tylko dzięki argumentom dot. funkcjonariuszy. To jest jedyna droga @cat
Wiem Sławku. Wiem także, że cywilom poświęcasz znacznie więcej czasu i sił, bo to temat o wiele trudniejszy i - niestety - mniej podatny na działania.
Po stworzeniu "tarczy", ciężko znaleźć jakiekolwiek rzeczowe argumenty przemawiające na korzyść pracowników KAS, stąd zrozumiały ich brak. Ale jednak szkoda, że ich brak ...
 
A niebawem będzie części z nich brak........

Q2HZDUB0d1fA3z17.jpg
 
No bardzo jestem ciekaw, co teraz odpowie Nam pan Premier, bo w końcu jest to nasz przełożony nieco wyższego (niż Szef KAS) rzędu. Pewnie "uderzy w nutę" o koniecznym poświęceniu i solidarności, w tym trudnym dla wszystkich okresie. Na temat podwyżek, które zostały już wypłacone innym służbom, zapewne odpowie, że o nich nie wiedział, albo będzie próbował "wcisnąć" Nam inny tego typu kit. Według mojej prywatnej opinii, w czasie w którym całe społeczeństwo w mniejszym czy większym stopniu, ponosi konsekwencje epidemii, w postaci różnorakich obostrzeń lub bezpośredniej z nią walki, wypłacanie szerokorozumianej sferze budżetowej jakichkolwiek podwyżek, albo wysokich nagród (patrz Marszałek Senatu), powinno w ogóle nie mieć miejsca, bo powoduje to bardziej negatywne ich postrzeganie przez społeczeństwo. Jeżeli jednak rząd, na którego czele przecież pan Premier (z dumą) stoi, wypłaca podwyżki m.in. Policji, Służbie Więziennej, itd., to powinien zastosować stara zasadę: Skoro powiedziałeś A, to trzeba również powiedzieć...….
 
Równi i równiejsi?
"Podwyżki dla nauczycieli zostały zaplanowane w ustawie budżetowej. Nie przewidujemy zmian w tym zakresie" - kwituje Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.
 
Back
Do góry