• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dlaczego MF nie chce sięgnąć po miliardy z akcyzy? Skutki KAS - regres w kontroli celnej i akcyzowej

W dniu 12 maja 2018r. został wyemitowany reportaż „Superwizjera” na temat działalności mafii tytoniowych w Polsce.
Podczas spotkania w Pana obecności z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim w dniu 13.02.2017r. w Ministerstwie Finansów, mówiłem o tym zjawisku. Sygnalizowałem, że w Polsce działa najwięcej w Europie fabryk nielegalnych papierosów i postulowałem konieczność pilnej reakcji, pilnych działań. Uspokajał Pan wówczas Pana Premiera twierdząc, że działania MF są skuteczne w tym zakresie.
W ocenie środowiska nie podjęto jednak działań naprawczych, co obecnie potwierdzają także ustalenia dziennikarzy „Superwizjera” - https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wojny-papierosowe-superwizjer,836458.html i przestępczość ta ma wciąż eldorado.
Generalnie podnosimy w dotychczasowej korespondencji, że po wprowadzeniu KAS, pogorszeniu uległ nadzór i aktywność KAS nad podatkiem akcyzowym i prawem celnym.

Powyższe potwierdzają także dane statystyczne z liczby przeprowadzonych kontroli w zakresie tego podatku i wpływy do budżetu, które są w faktycznym regresie, ponieważ oscylują na poziomie wzrostu PKB jedynie, a przecież z tego podatku jest do pozyskania co najmniej 10 dodatkowych miliardów złotych rocznie.

czytaj więcej w zał. piśmie
Pokaż załącznik: celnicy51-18-do SKAS-przestępczość akcyzowa.doc
 
Back
Do góry