Dezyderat w sprawie zniesienia 5 lat

Komisja ds. Petycji skierowała Dezyderat do Ministra Finansów ws. zniesienia warunku 5 lat zadań policyjnych.

Prosimy wszystkich, którzy nadal walczą o stosowne zaświadczenie, aby przekazały na ten temat informację do Posłów Komisji ds. Petycji.

Wiele trudu, czasu i pism wymagało, by w 2020r. uzyskać "Dobre praktyki", które pomagają w ustaleniu faktów i ich oceny do celów wydania zaświadczenia. Dopiero w 2020r udało się "wywalczyć" oczywiste prawo do trybu administracyjnego przy wydawaniu zaświadczeń. Dyrektorzy wielu izb konsekwentnie odmawiali wydania postanowienia o odmowie wydania zaświadczenia potwierdzającego 5 lat wykonywanie zadań, o których mowa w art. 12 ust.2 ustawy zaopatrzeniowej. Tym samym pozbawiali prawa do skierowania sprawy do wyższej instancji.

To nadal jednak nie rozwiązuje problemu.

Nawet po uzyskaniu postanowienia od DIAS i jego uchyleniu przez SKAS nadal wiele osób jest "czołganych" w izbach.

Nadal jest problem w ustaleniu faktów (brak dokumentów, niejednolite zapisy w dokumentach) czy ich interpretacją przez DIAS.

Do tego dochodzi sytuacja tych funkcjonariuszy, którzy wykonywali zadania wyznaczone przez przełożonych w komórkach, do których zostali skierowani na takich samych zasadach, jak funkcjonariusze w innych służbach. Co więcej, te same zadania wykonują teraz funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej i są one uznawane do tych nieszczęsnych 5 lat.

Jeżeli zależy Wam na powodzeniu sprawy prosimy, napiszcie do Posłów Komisji ds. Petycji o tych problemach. Prosimy też o to tych, którzy uzyskali zaświadczenie po ciężkiej batalii. Z punktu widzenia MF, po wydaniu "dobrych praktyk" problem może zostać uznany jako marginalny i rozwiązany. A tak nie jest. DO ZZ celnicy PL wciąż wpływa wiele skarg.
Komisja ds. Petycji przyjęła także inne Dezyderaty w tej sprawie, w tym także dot. kompleksowej Petycji ZZ Celnicy PL.

Prosimy o wysłanie pism także do wiadomości na adres maria.mrugala@celnicy.pl.
 

Attachments

  • Petycja_2020_68_Dezyderat 61_KP.pdf
    60,7 KB · Wyświetleń: 301
  • Petycja_2020_68_5_lata_ opinia BAS.pdf
    177,6 KB · Wyświetleń: 251
Jak było można dopuścić, by bez zadnych uregulowań prawnych ustanowić zadania policyjne. Doprowadziło to do sytuacji, w której jeden kretyn decyduje o życiowych losach zwolnionych funkcjonariuszy. Ta patologia nadal funkcjonuje.
 
Tutaj jest skład Komisji oraz adresy do Posłów.
Jeżeli jest to Poseł z Waszego regionu to pofatygujcie się osobiście do biura.

A tutaj treść petycji.

Tutaj dokumenty z poprzedniej petycji w tej sprawie, projekt zmiany ustawy i opnie. Projekt z końcem kadencji Parlamentu nie może być procedowany. Potrzebny jest projekt ustawy z tej kadencji.
A co z petycja 101/19 ???
Czy jest ona kompleksowo podpieta pod powyższą petycję ?
 
Ostatnia edycja:
Dezyderat do petycji BKSP-145-IX-101/20 rozwiązuje problem całościowo. Pytanie jest tylko kiedy przełoży się to na projekt ustawy?
 

nodoc.gif
Brak tekstu w postaci elektronicznej​


Chciałem poczytać :(
 
Jeden kretyn, czy więcej, to nieistotne. Złożyłam mój wniosek o wyliczenie zadań policyjnych (egzekucja) 8 października ub. roku. Do dziś ani słowa w odpowiedzi, minęło już 5 miesięcy ! \
Złóż wniosek o wydanie zaświadczenia o posiadaniu przez ciebie 5 lat przy wykonywaniu zadań, o których mowa w art.12 ust.2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy(...).
 
Złóż wniosek o wydanie zaświadczenia o posiadaniu przez ciebie 5 lat przy wykonywaniu zadań, o których mowa w art.12 ust.2 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy(...).
Przecież złożyłam, napisałam wyżej. Wniosek złożony 8 października, do dziś nie ma odpowiedzi. ich żadne KPA nie dotyczy?
 
Przecież złożyłam, napisałam wyżej. Wniosek złożony 8 października, do dziś nie ma odpowiedzi. ich żadne KPA nie dotyczy?
Napisz Monit daj termin14 dni, jeżeli nie odpiszą to skarga na bezczynność Diasa najpierw do Szefa Kas potem to już tylko sąd.
W moim przypadku, w lutym 2021 napisałem monit do diasa o wyjaśnienie przyczyn braku wydania świadectwa służby oraz o braku jakiejkolwiek odpowiedzi na wniosek z lutego 2020 r,. z zastrzeżeniem terminu 14 dni pod rygorem wystąpienia na drogę sądową i wydali mi świadectwo służby. Może Dias miał taki kaprys?????
 
Przecież złożyłam, napisałam wyżej. Wniosek złożony 8 października, do dziś nie ma odpowiedzi. ich żadne KPA nie dotyczy?
Złożyłeś wniosek o wydanie zaświadczenia??? Czy jak piszesz wniosek o wyliczenie lat przy wykionywaniu zadań... . Treść wniosku ma istotne znaczenie.
 
  • Lubię
Reactions: cat
Do góry