• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Demonstracja służb mundurowych

9 listopada odbędzie się wielotysięczna demonstracja funkcjonariuszy służb mundurowych przed siedzibą rządu - dowiedział się reporter RMF FM. Taka decyzja zapadła po posiedzeniu Rady Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, które nie doszły do porozumienia z rządem w sprawie swoich postulatów płacowych.
 
Ja uważam, że wziąć udział należy ale w nowych mundurach SC-S. A dlaczego właśnie tak? Dlatego żeby rządzący zobaczyli, że ten "doskonały" organizm, który stworzyli też protestuje. Wg mnie jeśli będziemy w starych sortach, to łatwo skomentować, że to Ci którzy nie chcą się pogodzić z wiatrem zmian i takim się nigdy nie dogodzi.
 
może warto rozesłac info do wszystkich, nie każdy wchodzi na stronę.

ps
informacyjnie

 
Ostatnia edycja:
Nie może nas tam zabraknąć. To kolejny sprawdzian na to, czy jako formacja jesteśmy mundurowi, czy też tylko ... "umundurowani". Niech niektórzy wreszcie zrozumieją, że nosić celniczy mundur, to nie tylko paradować sobie na strzelnicach, festynach i uroczystościach, ale również szacunek dla pokoleń celników, którzy swoją służbą (nie tylko od 1999 roku) z godnością go nosili, ale też duma i honor dla rzeszy młodych adeptów, którzy służą w nim obecnie, wypełniając uczciwie i solidnie swoje obowiązki!


Co ważne również, Rada Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęła 20 października decyzję o wzmocnieniu swoich szeregów o ZZ Celnicy PL. Umocnić ma to nie tylko samą Federację, ale również samych celników, którzy - co nie jest tajemnicą - często czują się pomijani i zapomniani, gdy polskie władze wprowadzając korzystne dla mundurowych rozwiązania.
 
Tak jak pisałem, nasz potencjalny udział w pikiecie nie narusza Porozumienia.
Koledzy z Federacji SM przekazali już także oficjalnie informację i zaproszenie.
Przewidzieliśmy w trakcie negocjacji taką pikietę, czy też szerzej pikietę budżetówki i uzgodniliśmy z SKAS zapisy, które pozwalają nam na udział, więc tutaj spokojnie.
Mamy w Porozumieniu, że nie możemy protestować w jednostkach KAS w sprawie uposażeń(taki zapis wprowadziliśmy w Porozumieniu właśnie z myślą o przyszłej demonstracji SM czy też budżetówki i SKAS to zaakceptował). Natomiast w sprawach wszystkich innych, np. art.38, możemy nawet organizować akcje w jednostkach KAS.
 
Ja uważam, że wziąć udział należy ale w nowych mundurach SC-S. A dlaczego właśnie tak? Dlatego żeby rządzący zobaczyli, że ten "doskonały" organizm, który stworzyli też protestuje. Wg mnie jeśli będziemy w starych sortach, to łatwo skomentować, że to Ci którzy nie chcą się pogodzić z wiatrem zmian i takim się nigdy nie dogodzi.
MAM WIELKI SZACUNEK DLA SŁUŻBY CELNEJ I JEJ MUNDURU niemniej uważam powyższy wpis za bardzo trafny. Uważam iż słusznym ijest wystąpić w mundurach SC-S. Właśnie z powodów które Kolega niezwykle celnie w swoim wpisie przywołał. Naprawdę trafne spostrzeżenie.
 
Back
Do góry