Czy mundurowi stracą na Polskim Ładzie? Funkcjonariusze chcą pilnych wyliczeń

Wchodzące w życie 1 stycznia 2022 roku przepisy podatkowe, będące częścią tzw. Polskiego Ładu, spędzają sen z powiek wielu przedsiębiorcom, ale jak się okazuje także części mundurowego środowiska. NSZZ Policjantów zwrócił się do szefa MSWiA z "pilnym wnioskiem o przeprowadzenie i przekazanie wyliczeń wskazujących na to, którzy policjanci zyskają, a którzy stracą na wprowadzeniu nowych rozwiązań". O podobne wyliczenia do szefa resortu finansów zawnioskowali przedstawiciele ZZ Celnicy PL, reprezentujący m.in. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.
 
O podatkach wprost nie mówił bo nie wiem jakie o nich ma pojęcie, zapewnił jednak w TV, że wprowadzi takie mechanizmy, żeby funkcjonariusze MSWiA nie stracili na polskim ładzie. Zobaczymy.
Politycy i dziennikarze komentują to różnie najczęściej nie rozumieją dlaczego funkcjonariusze i żołnierze tracą na zmianach podatkowych. Jedynie Kosiniak Kamysz u Olejnik rzeczowo to wyjaśnił
Cóż, bycie elitą narodu musi kosztować.W sumie najbardziej stracą przywódcy/dowodzący (podobno) :unsure:
 
Wstawiam ciekawy artykuł, ciekawa opinia o mf-ie w kontekście zamieszania
"W ostatnim czasie nasze kontakty z MSWiA są dobre i nie okłamujemy się nawzajem, więc ufam w te zapewnienia, że rekompensata faktycznie nastąpi. W jaki sposób? Tego jeszcze nie wiemy. Może to być w formie podwyższenia dodatków funkcyjnych i służbowych. W ministerstwie na pewno już pracują nad odpowiednimi rozwiązaniami – mówi nam Rafał Jankowski.– Natomiast jestem zdumiony, że Ministerstwo Finansów, które przygotowało te rozwiązania, dało taką plamę. Ktoś powinien się zastanowić nad jakością kadr w tym resorcie. Obniżki wynagrodzeń dotknęły przecież wszystkich służb mundurowych – dodaje."

 
Do góry