Czy Minister Finansów RP Pani Teresa Czerwińska dotrzyma słowa?

Czy Pani Teresa Czerwińska Minister Finansów RP wypełni złożoną obietnicę?

Niebawem poznamy odpowiedź na to pytanie.

Pani Minister zadeklarowała publicznie równe traktowanie funkcjonariuszy SCS w stosunku do funkcjonariuszy innych służb mundurowych w kwestii podwyżek i innych spraw zawartych w porozumieniach innych formacji podpisanych ze swoimi ministrami.

Podwładni Pani Minister, w kwestii już tylko samych podwyżek, przygotowują rozwiązania, które łamią obietnicę Pani Minister.

Od kwoty 655zł chcą odjąć 2,3% podwyżki inflacyjnej(wzrost kwoty bazowej), składki na ZUS, których w stosunku do pracowników nie płacą funkcjonariusze, dodatki kontrolerskie, przeciętny dodatek za stopień, nagrodę roczną, przeciętną kwotę stażowego, która będzie rozdysponowana indywidualnie do stażu danego funkcjonariusza i pracownika i 3% fundusz nagród.

W innych formacjach mundurowych od kwoty 655zł odejmowane jest tylko przeciętne stażowe, które następnie jest dodawane każdemu funkcjonariuszowi indywidualnie odpowiednio do jego stażu. Odejmowana jest także nagroda roczna.

Publikujemy pismo do Pani Minister, w którym wskazujemy na przygotowywaną przez pracowników MF dyskryminację funkcjonariuszy SCS, wobec innych formacji mundurowych.
 

Attachments

Komentarze

Do góry