• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Czekamy na upublicznienie stanowiska MF - art.15a

Mam nadzieję, że MF nie zapomni również o dopisaniu do projektu kwestii waloryzacji emerytur za wcześniejsze lata, znam byłych funkow, ktorzy odeszli że Służby w 2017 r. i dopiero teraz przeszli na emke, a ZER uporczywie nie dolicza im, jak i wcześniejszym funkom waloryzacji za lat 2018r - 2021r. Na to czeka naprawde spora grupa byłych funkow. A to jest dyskryminacja.
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieję, że MF nie zapomni również o dopisaniu do projektu kwestii waloryzacji emerytur za wcześniejsze lata, znam byłych funkow, ktorzy odeszli że Służby w 2017 r. i dopiero teraz przeszli na emke, a ZER uporczywie nie dolicza im, jak i wcześniejszym funkom waloryzacji za lat 2018r - 2021r. Na to czeka naprawde spora grupa byłych funkow. A to jest dyskryminacja.
Zgłosiliśmy to.
 
Jest też problem, Panie Sławku zaliczenia lat ucywilnienia w 2017 r. po ponownym wejściu w mundur np. 2019 niektórych z osób dawnego sznp. Brakuje nam ciągłości do wyliczenia 10 lat do podstawy wymiaru emerytury. Mamy więcej niżv5 lat policyjnych a beak nam do 15 całości ( przerwa w postaci np. 2 lat ucywilnienia to dla nas tragedia).
 
@Świerszcz Związek naprawdę sporo robi, aby zaliczyć lata ucywilnienia do ciągłości służby. Nie mamy jednak zrozumienia w MF, dlatego będziemy jeszcze zwiększać działania w tym kierunku.
Jest też droga przed Sądem i takie wyroki zapadały już prawomocne, że zaliczano ciągłość. Po prostu Sąd stwierdzał, że naruszono prawo, bo ucywilniono kogoś wbrew przesłankom ustawowym.
 
Ta cisza źle wróży. Czy to jaki problem odpowiedzieć na zasadzie: "Przesyłam w załączeniu stanowisko MF."?
Jakieś 10 minut pracy a widzę, że tydzień to mało.... biorę przykład z terminów narzucanych przez szefostwo :)
 
Back
Do góry