Co odpowie Minister Michał Boni?

Temat zrównania praw funkcjonariuszy SC z funkcjonariuszami innych służb mundurowych jest w chwili obecnej, obok skandalicznego procesu wdrożenia "modernizacji" Służby Celnej tematem podstawowym w środowisku Służby Celnej.
Reforma systemu zaopatrzeniowego powinna uporządkować wszelkie kwestie z tym związane, a więc powinna doprowadzić wreszcie także do przestrzegania Konstytucji RP i równego traktowania wobec prawa.
Wobec informacji otrzymanej z MSWiA wyjaśniającej, że o włączeniu funkcjonariuszy celnych do prac Zespołu opracowującego zmiany w zaopatrzeniowym systemie emerytalnym decyduje kierujący tym Zespołem, związkowcy zwrócili się do Ministra Michała Boniego, przypominając w piśmie o złożonych pisemnych gwarancjach, obietnicach i podpisanych porozumieniach z Rządem RP.
Ile jest warta gwarancja złożona na piśmie i ustne zapewnienia złożone przez Ministra KPRM działającego z upoważnienia i w imieniu Premiera Rządu RP?
Funkcjonariusze celni oczekują w chwili obecnej na odpowiedź Ministra M.Boniego wysyłając na razie pagony i patki do instytucji UE w ramach oddolnej akcji PAGON.
Pokaż załącznik: celnicy-17-11-M.Boni-emerytury.doc
 

Komentarze

To łatwe do przewidzenia co odpowie minister..."wiecie,rozumiecie...na razie Was nie włączymy ale za 2-3 lata ustawa bedzie nowelizowana więc wtedy już SC bedzie nią objęta" czyli nic nowego w temacie oprócz tego co dotychczas - zwodzenia za nos. Już oni wiedzą jak wykręcić sie ze złożonych zobowiązań i zrobią to bez zmurużenia okiem:(
 
czy jeszcze raz maja celnicy uwierzyc Premierowi i jego ministrowi??? Raz uwierzyli (styczen 2008) i ...co z tego wyszlo jedem wielki przekret!!!
 
Do góry