• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co nowego u byłego Szefa Służby Celnej ?

Rzecznik rządu: Marian Banaś jest niesprawiedliwy w swojej ocenie

Piotr Müller był gościem programu "Gość Radia Zet", w którym komentował wypowiedź Mariana Banasia na temat interwencji CBA w mieszkaniu jego syna, o której jako pierwsza informowała Wirtualna Polska. Szef NIK stwierdził, że działania służb przypominają mu "czasy bolszewickie" i świadczą o tym, że Polska stałą się państwem policyjnym. - Tak to są słowa, które są niesprawiedliwe.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/rzecznik-r...prawiedliwy-w-swojej-ocenie-6634207162735424a


CBA u syna Mariana Banasia. "Formułowanie oskarżeń jest nieuprawnione"

Do przeszukania przez CBA w domu syna Mariana Banasia doszło w środę 28 kwietnia. Tuż po tym, jak na jaw wypłynęły informacje o raporcie NIK ws. tzw. wyborów kopertowych.

Zdaniem szefa NIK od roku jest on wraz z najbliższą rodziną "inwigilowany" i "represjonowany". - Dzieje się tak dlatego, by zmusić mnie do rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli i zmiany wyników zakończonych oraz prowadzonych kontroli - zaznaczył Banaś.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/cba-u-syna-mariana-banasia-sluzby-sie-tlumacza-6633986287127264a
 
Jak miło czyta się takie teksty, ani trochę nie jest mi żal tego człowieka. Ma to na co zasłużył. Zło wyrządzone innym powraca. To kara za zniszczenie Służby Celnej, za zwolnienie i ucywilnianie kilku tysięcy celników, za stworzenie i wsadzenie nas do tego burdelkasu.
 
Ojej. To o Marianie. A już myślałem, że Jacku K... Swoją drogą ktoś, coś może wie co u generała słychać? Dalej pracuje w firmie, która omija prawo które on stworzył?
 
Rzecznik rządu: Marian Banaś jest niesprawiedliwy w swojej ocenie

Piotr Müller był gościem programu "Gość Radia Zet", w którym komentował wypowiedź Mariana Banasia na temat interwencji CBA w mieszkaniu jego syna, o której jako pierwsza informowała Wirtualna Polska. Szef NIK stwierdził, że działania służb przypominają mu "czasy bolszewickie" i świadczą o tym, że Polska stałą się państwem policyjnym. - Tak to są słowa, które są niesprawiedliwe.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/rzecznik-r...prawiedliwy-w-swojej-ocenie-6634207162735424a


CBA u syna Mariana Banasia. "Formułowanie oskarżeń jest nieuprawnione"

Do przeszukania przez CBA w domu syna Mariana Banasia doszło w środę 28 kwietnia. Tuż po tym, jak na jaw wypłynęły informacje o raporcie NIK ws. tzw. wyborów kopertowych.

Zdaniem szefa NIK od roku jest on wraz z najbliższą rodziną "inwigilowany" i "represjonowany". - Dzieje się tak dlatego, by zmusić mnie do rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli i zmiany wyników zakończonych oraz prowadzonych kontroli - zaznaczył Banaś.

Więcej na: https://wiadomosci.wp.pl/cba-u-syna-mariana-banasia-sluzby-sie-tlumacza-6633986287127264a
"Szef NIK stwierdził, że działania służb przypominają mu "czasy bolszewickie" i świadczą o tym, że Polska stałą się państwem policyjnym"

A czy przypadkiem wcześniej nie chwalił się, że o 'take' Polskę walczył i za taką siedział?
Taki Nieprzekupny Robespierre.
 

Protestuję przeciwko sianiu dezinformacji. Nie istnieje taka służba jak Służba KAS !!!. z godnie z Ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 16 listopada 2016r (Dz.U. 2016 poz. 1947 z póź.zm.) art 1 ustęp 3 cytuję "W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową, będącą jednolitą i umundurowaną formacją, którą tworzą funkcjonariusze.". Zatem Apeluję by wszelkiej maści oficjalny przekaz odnosił się do faktycznie istniejącej Służby Celno-Skarbowej. Wszelkie przeinaczanie, tej nazwy jest dla mnie jako funkcjonariusza tej służby uwłaczające i odbierane jako próba usunięcia jej a w szczególności jej części celnej ze świadomości społeczeństwa.
 

Protestuję przeciwko sianiu dezinformacji. Nie istnieje taka służba jak Służba KAS !!!. z godnie z Ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej z dnia 16 listopada 2016r (Dz.U. 2016 poz. 1947 z póź.zm.) art 1 ustęp 3 cytuję "W ramach KAS wyodrębnia się Służbę Celno-Skarbową, będącą jednolitą i umundurowaną formacją, którą tworzą funkcjonariusze.". Zatem Apeluję by wszelkiej maści oficjalny przekaz odnosił się do faktycznie istniejącej Służby Celno-Skarbowej. Wszelkie przeinaczanie, tej nazwy jest dla mnie jako funkcjonariusza tej służby uwłaczające i odbierane jako próba usunięcia jej a w szczególności jej części celnej ze świadomości społeczeństwa.
tam gdzie napotykam na taką nowomowę prostuję w komentarzach, to tak jakby o policjantach pisać funkcjonariusze mswia albo o sw funkcjonariusze min sprawiedliwości

dużą winę ponoszą rzecznicy i osoby redagujące strony ias, gdzie notorycznie jest mowa o funkcjonariuszach kas

na szczęście powoli odchodzi zwyczaj paradowania, nawet w serialach tv, w kamizelkach kas przez umundurowanych funkcjonariuszy scs

jest zakaz łączenia składników mundurowych z niemundurowymi, a kamizelka kas nie jest składnikiem umundurowania z rozp, ew cywile mogą w takich paradować
 
Co do kamizelek KAS to w 100% się zgadzam, nie jest to składnik umundurowania i nie powinien być noszone w połączeniu z mundurem a osoby które takie coś zamówiły i każą nosić powinny zwrócić publiczne pieniądze wydane na ich zakup.

Zwrot funkcjonariusze KAS też mnie razi i nie lubię tego określenia. Nie jest to określenie ustawowe, ale chcąc niechcąc (raczej niechcąc) jesteśmy częścią tego pokracznego tworu. SCS jest częścią KAS w którego strukturach są funkcjonariusze i w mowie potocznej czy publicystyce określenie f_sz kas nie jest błędem (tak uważam). Szerzej jesteśmy funkcjonariuszami tego kraju. Można też zawężać używając np zwrotu funkcjonariusze realizacji czy funkcjonariusze dochodzeniówki. Wszystko są to zwroty nieformalne. Czy są błędne i niedopuszczalne? Wg mnie nie. Zwrot funkcjonariusz kas razi mnie tylko dlatego, że nie zaakceptowałem siłowego i barbarzyńskiego przeprowadzenia tej deformy i sama nazwa KAS drażni moje uszy. Kamizelki KAS nigdy nie ubrałem i nie ubiorę. Mam zapas czarnych sortów z napisami Służba Celna, który wystarczy mi do emerytury.
 
Back
Do góry