• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Centralne obchody Święta KAS

Galeria foto z Centralnych obchodów Dnia Św. Mateusza, ustawowego Święta KAS.
SKAS zaprosił także Związki Zawodowe i uczestniczyliśmy w obchodach.
Zaproszenie ze strony kierownictwa KAS(wcześniej SC) zostało wysłane do ZZ po raz pierwszy od ponad 10 lat.
Dziennikarze fotografowali bardzo dużo i ja także nie umknąłem ich obiektywom. :)
Mamy obecnie SKAS, który słucha naszego oddolnego głosu i jeżeli chodzi o modernizację to także już realizuje.
Uważam, że to jest dla nas szansa, którą mądrze musimy wykorzystać, ale nie na zasadzie wszystko na już, tu i teraz, bo to niewykonalne. Poprawa naszej sytuacji prawnej i materialnej to jest proces, który wymaga także od nas rozważnego podejścia. Modernizacja to jest krok w tym kierunku i to jest wielki sukces. Już sama modernizacja jest sukcesem. W maju nikt o modernizacji nawet nie marzył. To był nasz postulat w sporach zbiorowych i mamy to.
Nieco więcej na ten temat piszę pod linkiem:
Przemowa SKAS i Ministra Finansów podczas obchodów jest dostępna w relacji na FB na grupie: Krajowa Administracja Skarbowa - ta prawdziwa oddolna:
Podczas podpisywania Porozumienia SKAS mówił także, że będzie większy nacisk w KAS na kwestie związane z prawidłowym umundurowaniem, że każdy będzie mógł uzyskać przeszkolenie z zakresu użycia broni palnej, że "młodzi" będą mieli tutaj obligatoryjne szkolenia.
Już wcześniej wnioskowałem o możliwość takiego przeszkolenia lokalnie, a teraz będzie to możliwe z poziomu MF - dla mnie super, choć mam ponad 25 lat służby, to chętnie skorzystam.
Uważam, że to bdb kierunek wzmacniający wizerunek SCS i Święto jest dobrą okazją by o tym mówić.
 
Taką fotkę "paparazzi" z Wrocławia mi zrobili :)
Ponieważ trolli jest ci u nas niestety dostatek, od razu napiszę, że nie odbierałem żadnych odznaczeń. :) Pozdrawiam
1663833248951.png
 
Ostatnia edycja:
21 września 2022 r. w centralnych obchodach Dnia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) uczestniczył Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA. Emeryci oraz czynni funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, licznie odwiedzili stanowisko ZER MSWiA, gdzie eksperci z Zakładu udzielali informacji z zakresu świadczeń emerytalnych i rentowych.
Więcej informacji i galeria foto pod linkiem:
 
Back
Do góry