CELE ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO KAS!!! - DO KONSULTACJI

Publikujemy cele środowiska zawodowego KAS, które chcemy wspólnie z całym środowiskiem osiągnąć.
Proszę wszystkich pracowników KAS i funkcjonariuszy SCS o zaangażowanie i wsparcie! Proszę o konsultacje celów!
Proszę o szerokie rozpowszechnienie w KAS tej informacji.

Załączam także zaproszenie na spotkanie z Ministrem Finansów na godzinę 12:00 w dniu 12.12.2019r. jakie otrzymał ZZ Celnicy PL.
Jak widać Minister Finansów dążył do spotkania ze wszystkimi ZZ jednocześnie. Ja także miałem taką nadzieję.
Niestety taka formuła została oprotestowana przez Komitet Protestacyjny i zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Ministrem Finansów Panem Tadeuszem Kościńskim na godzinę 11:00.
Uzgodniona jest już treść notatki z tego spotkania. Oczekujemy na odesłanie z MF, po czym niezwłocznie ją opublikujemy.

POZDRAWIAM
SŁAWOMIR SIWY
ZZ CELNICY PL


PROPOZYCJA WYZNACZENIA CELÓW DLA ŚRODOWISKA ZAWODOWEGO KAS

ZWIĄZEK ZAWODOWY CELNICY PL - po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji zawodowej pracowników i funkcjonariuszy KAS, uznał za konieczne, wyznaczenie następujących celów do zrealizowania w trakcie modernizacji KAS:

  1. Do 2024r. osiągnięcie najniższej pensji w KAS wynoszącej trzykrotność minimalnego wynagrodzenia.
  2. Utworzenie dla każdego funkcjonariusza i pracownika KAS transparentnej i rzeczywistej ścieżki kariery zawodowej.
  3. Utworzenie statusu URZĘDNIKA KAS obejmującego pracowników, z jednoczesnym uzyskaniem prawa do m.in. dodatkowego urlopu w ilości do 12 dni w skali roku(funkcjonariusze analogicznie), dodatku stażowego do 25% i innymi prawami.
  4. Uporządkowanie problematyki emerytur mundurowych oraz dążenie do traktowania Służby Celno – Skarbowej na równi z innymi służbami mundurowymi:
  • zaliczenie wcześniejszych lat pracy do wysługi emerytalnej;
  • zniesienie warunku 5 lat wykonywania tzw. zadań policyjnych oraz zniesienie innych nierówności w stosunku do innych formacji, które są krzywdzące dla funkcjonariuszy SCS.
  • przyjęcie do wyliczenia wysługi emerytalnej 1,5 roku kalendarzowego za rok służby, która była pełniona w placówkach granicznych w kontroli oraz w GM, tak jak mieli to funkcjonariusze SG do 2012r.
  • 0,5% podwyższanie emerytury za rok służby dla funkcjonariuszy, którzy pełnili i pełnią służbę w warunkach zagrożenia życia lub zdrowia
5. Zniwelowanie skutków „ucywilnienia” i „wygaszania” stosunków służbowych.
6. Dodatki kontrolerskie w wys. 1000zł dla funkcjonariuszy pełniących służbę w oddziałach granicznych, CKR, GM, SENT, OC wewnętrzne, CUDO.
7. Dodatki orzecznicze dla komórek merytorycznych, m.in. Dochodzeniowo-Śledczych, komórek orzeczniczych, tj. Postępowanie celne, Akcyza, VAT, CIT, inne.
8. Dodatki do 50% uposażenia dla funkcjonariuszy, którzy osiągnęli prawo do pełnej emerytury i nadal pełnią służbę.
Powyższe cele przedstawiamy do konsultacji w środowisku zawodowym.

CZYTAJ WIĘCEJ W ZAŁĄCZONYM PIŚMIE.
 

Attachments

Ostatnia edycja:

Komentarze

Ja bym tam dopisał jeszcze jeden cel i to na pierwszym miejscu.
1. likwidacja kas, już chyba czas najwyższy zlikwidować to badziewie i pozwolić Służbie Celnej na istnienie bez tego dodatku jakim jest skarbowość tak jak było do 2017 roku. Eksperyment kas to porażka kiedy wreszcie się do tego przyznają.
 
A o dodatki dla funkcjonariuszy i pracowników, którzy pełnią służbę/pracują w działach postępowania podatkowego, nie będzie walki? Póki co, ustawa o KAS przewiduje możliwość przyznania dodatku orzeczniczego jedynie dla radców skarbowych.
 
Wszędzie problem z awansami . Dla funkcjonariuszy 5 lat (wiadomo trzeba walczyć o zmianę) a my na siłę ucywilnieni teraz nawet tego nie mamy. Wolna amerykanka, kierownicy awansują kogo chcą a tak czy inaczej to awanse są bez pieniędzy. Nie ma żadnych uregulowań.
Tu chodzi o awanse w stopniu, a te mają tylko funkowie

Funk w policji czy sg po 2-3 latach jest sierżantem, po 7-10 aspirantem

U nas po 15 latach sierżant, przeciętny funk o aspirancie może zapomnieć

Nie mówiąc o oficerach, którą to grupę wyłoniono przez przypadek, jako tych, co kiedykolwiek byli kierownikami, choćby ich zdjęto ze stanowiska po tygodniu za nieudolność...
 
Najwyższy czas uregulować sprawę z awansami. Na 23 lata służby doszedłem do stopnia Starszy rachmistrz, brak kursu aspiranckiego wszystko blokuje ............... MASAKRA
 
Inicjatywa zaliczenia do wysługi emerytalnej przed 2012 służby na granicy i w gm w wymiarze 1,5 za każdy rok jest bardzo atrakcyjna ale jaka jest szansa?
Nie rozpatrywałbym tego w kategorii szans, tak jak i do innych celów nie należy tak podchodzić, a raczej traktować to należy jako sprawy oczywiste i dokonane, jeżeli tylko środowisko zjednoczy się wokół tych celów. Nie ma wtedy rzeczy niemożliwych, vide emki. Proszę Was tylko o wsparcie, a osiągniemy cele. Tak samo dodatki, o których piszemy.
 
Proszę nie nakręcajcie się tym co tam piszą bo to jest działanie celowe ze strony jednego związku. Nie identyfikujcie skarbowców z tym związkiem. Tam spada ciągle liczba członków i główną rolą jest zrobienie podziału w środowisku. Boją się, że nie mają dużej przewagi w środowisku.
 
Jeżeli ktokolwiek miał jakieś wątpliwości dotyczące skarbowców ... Czyje interesy reprezentują.

Chamstwo, zawiść, nienawiść, głupota.
Całkowicie zgadzając sięz ostatnią częśc wpisu ( od siebie mógłbym jeszcze dodać krótkowzroczność, debilzm czy skur...syństwo ), proszę jednocześnie o nieutożasmianie zbiorowości pracowników skarbowości, z tym co reprezentuje sobą kilka/kilkanaście z górą osób wywnętrzających się w ramach forum proreżimowego związku zawodowego, który zawłaszczył dla swoich celów sformułowanie "Skarbowcy". Za Ludwińskiego i jego pachołków przepraszał nie będę ( palant który to napisał zostawił po sobie jakąś sygnaturę ?) ale w imieniu swoim i jeszcze przynajmniej kilku osób z mojego us-u oświadczam, że ta radomska kasta kompletnie nas nie reprezentuje ani my im prawa do takiej reprezentacji nie dawaliśmy i nigdy nie damy.
 
Jeżeli ktokolwiek miał jakieś wątpliwości dotyczące skarbowców ... Czyje interesy reprezentują.

Chamstwo, zawiść, nienawiść, głupota.
Cóż można napisać. Żenada, zawiść, bezradność, głupota, dziecinada i leczenie kompleksów...
Moim zdaniem niech więcej takich postów wrzucają, szybciej ludzie przejrzą na oczy. Bycie członkiem takiego związku urąga wszystkiemu. Współczuję członkom wyboru takich władz.
 
Takie posty jak na skarbowcach świadczą wyłącznie o tym, że puszczają im nerwy i czują, że się już kończą. Nie mają poczucia własnej wartości i szacunku do siebie.
 
Do góry