• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Byli celnicy, którzy trafili do skarbówki, dostaną odprawy

Dzięki skuteczności ZZ Celnicy PL, ciężkiej pracy, merytorycznemu podejściu i uporowi w dążeniu do celu, w szczególności Zespołu ds. ucywilnienia ZZ Celnicy PL i zespołu prawników współpracujących ze Związkiem, udało się Nam wszystkim jako środowisku, osiągnąć ten wielki sukces związany z odprawami. Dziękujemy!
 
Dzięki skuteczności ZZ Celnicy PL, ciężkiej pracy, merytorycznemu podejściu i uporowi w dążeniu do celu, w szczególności Zespołu ds. ucywilnienia ZZ Celnicy PL i zespołu prawników współpracujących ze Związkiem, udało się Nam wszystkim jako środowisku, osiągnąć ten wielki sukces związany z odprawami. Dziękujemy!
7 lat walki w sądach o swoje prawa...
 
Pytam w imieniu funkcjonariuszy ucywilnionych , którzy nie składali żadnych wniosków do DIAS o wypłatę odprawy ani nie założyły sprawy w sądzie . Czy teraz po wyroku SN , będą mogły złożyć sprawę do sądu o wypłatę odprawy ? Będę wdzięczna za odpowiedź
 
Art. 252 ustawy o KAS ust. 1 i 2 i 3, także po3 latach wystąpić zawsze można i liczyć na "łaskę", zmusić sądownie NIE.
Kodeks pracy - po każdym przerwaniu przedawnienie biegnie na nowo. Przedawnienie nie biegnie dopóki postępowanie wszczęte nie zostanie zakończone. Nie wiem jak się zakończyło i kiedy postępowanie związane z tym wezwaniem sam/a oceń.
 
Ucywilnienie było zwolnieniem ze służby I tylko z czystej złośliwości Banasia i następców z uporem nie wypłacano odpraw.
Minęło jednak już tyle czasu, że można uznać, że jeśli ktoś nie uczynił niczego, żeby tą (należną) odprawę dostać, to znaczy, że jej nie chciał.
 
Pytam w imieniu funkcjonariuszy ucywilnionych , którzy nie składali żadnych wniosków do DIAS o wypłatę odprawy ani nie założyły sprawy w sądzie . Czy teraz po wyroku SN , będą mogły złożyć sprawę do sądu o wypłatę odprawy ? Będę wdzięczna za odpowiedź
Dzień dobry, jutro ukaże się komuniakt w tej sprawie na naszej stronie. Pozdrawiam
 
Większość osób, która złożyła dokumenty w stosownym czasie pracowała. Ja w 2019 r przeszłam na emeryturę, temat na pewien moment przestał funkcjonować.Emeryci nie są informowani. Znajomi też zapominali że ktoś taki pracował i można by go powiadomić????? A szkoda
 
Związek zawsze publikował komunikaty i zamieszczał wzory pism na stronie.
Fakt niezaprzeczalny, związkowi należą się podziękowania - zawsze emeryci mogą zasilić konto związku po otrzymaniu rekompensaty! Orzeczenie SN, wg mnie, nie zawęża kręgu pokrzywdzonych do osób składających pozwy. Problem tkwi w tym, kiedy rząd i sejm zajmą się problemem !!! i uznają potrzebę zmian w prawie. Miłego oczekiwania na wiosnę :coffee:
 
Back
Do góry